Kličejo me, da bi mi prišli predstavit spremembe

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Tudi mene so klicali na isto foro,prvič sem jim lepo objasnil naj me ne kličejo več vendar brez uspeha.Sedaj pa če me pokličejo se lepo oglasim,telefon pa samo odložim na posteljo v spalnici čez 15 min pa ga grem iskat.
Sedaj imam že lep čas mir
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Imajo pa še bolj neumne fore, ja gospod, vam noro dodatno zdravstveno ponujamo, zavarovanje zdravil za 30 ojr dobite zavarovanje do 500 eur samoplačniških zdravil letno, sedaj imate samo za 150 zavarovano.

Me gnjavijo rečem JA na koncu oni mi pa po preveritvah odklonijo zavarovanje, češ, da že sedaj izkoristim teh 150 eur in bodo na zgubi. Vse razumem, ne pa budalaštine Zavarovalnice Adriatic, da to prej ne preverijo in mi to vsiljujejo, rečem Da pol pa oni NEEEEE. Sralci pa vse zavarovalnice so iste.........
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Novosti so običajno take da so slabše za zavarovanja kot je bila stara polica. Zato pa bi radi skenslal staro.polico in po novi polici dali manj ter dobili več.
S ženo imava vsako leto kak klic, v hišo jih še ni bilo. Če dobim klic jaz, jim povem da Triglav od mene ne bo mogel dobiti nikdar takega zneska kot sem ga jaz dobil.od njih. Na žalost tako mene kot Triglava. Potem pa začnejo spraševati kako to mislim, pa jim rečem da ste sami rekli da imate moje podatke pa poglejte....
Je pa žena običajno bolj mehka v teh zadevah, je pa še vedno dovolj trdna da jih ne določi termina srecanja. Jaz jih nekaj časa poslušam (do ene minute, razložim v stavku ali dveh da me zadeva ne zanima, če so se kar vztrajni ima telefon rdečo slušalko. Brez adijo itd.....

So pa fotra lani nategnil tik pred 80 letom za sklenitev nekega zavarovanja za primer smrti kar na cesti. Je bilo potem kar nekaj ribarije da smo tisto skenslal. Hvala Mateyu za pomoč po zs.
Tako da mtl čisto razumem.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Tak letnik se sploh ne more vec zavarovat??
Točno. Je pa svinji od agentke (se opravičujem za direkten izraz) uspelo prodati 90 letni gospe življensko zavarovanje njenega mlajšega sorodnika, kjer je bila ona upravičenec. In to brez podpisa sorodnika
grims-1.gif
.
Kot rečeno pa je gospa izredno živahna, razumna in se ne pusti je... Je že sama spoznala, da nekaj ne štima na polici, ko je prišla polica domov, potem je pa k sreči še meni to omenila in sva zadevo pregledala skupaj
evil.gif
. Tako da sedaj čaka na formalen odgovor na pritožbo. Če zadeva ne bo rešena, gre pa stvar direkt na policijo. Čakali pa ne bomo niti dan več od 30 dnevnega roka, ki si ga je zavarovalnica vzela za odgovor.
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
mene kličejo vsakih 14dni. v petek spet, se ne oglasim na mobitel, klical so 4x. In bunke kličejo na stacionarni telefon. Že vsaj 10 let me ni noben klical na stacionarni telefon. No in sem dejal, da me kličejo na vsakh par tednov in je bla čist puf kako je to mogoče. Dejal sem ji, da itk vem se grejo agresivno marketinstvo. Sem ji predlagal, da mi na mejl pošljejo pa je rekla, da tega ne počnejo in da bi bil potreben obisk. No to sem odklonil.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.621
14.316
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
So pa fotra lani nategnil tik pred 80 letom za sklenitev nekega zavarovanja za primer smrti kar na cesti. Je bilo potem kar nekaj ribarije da smo tisto skenslal. Hvala Mateyu za pomoč po zs.
Tako da mtl čisto razumem.

Np, sam da ste zrihtal
zmaga.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Hm.. in babi je mela vse podatke o sorodniku kar pri roki? Davcna, emso itd?
Ni moja babi.
Ja, zaradi določenih okoliščin ima vse te podatke pri sebi.
Ni pa imela podpisa zavarovanca, ki ga je agentka sama ''zrihtala'' in si s tem zabila žebelj v krsto.
 

GlihProu

Zelenc'
13. sep 2016
6
0
1
K moji sta prišla dva posrednika za neka zavarovanja in sem jima zastavil samo eno vljudno vprašanje.

"Fanta, nimam se namena kaj dosti vmešavati. Samo tole mi povejta. V tej zgodbi ste vidva, zavarovalnica in moja. Vidva ne delata zastonj, zavarovalnica vaju tudi ne plačuje zato, da bi delala zgubo, vidva trdita, da se moji splača in oh in sploh... Kdo bo tukaj popušil, ker vsi od teh nekaj deset eurov na mesec ne boste zaslužili?"

Po pregovarjanju brez odgovora je eden rekel: "Pejva tukaj so eni očitno pametnejši!" in sta šla.
smile-1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
To sicer velja tudi za prodajalke v Hoferju, frizerke, kelnarce, blagajnicarke na petrolu, hostese ki ponujajo novo zobno pasto in delavca, ki sestavlja Cliota.. Tako da to nisi odkril neke tople vode a?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Tak letnik se sploh ne more vec zavarovat??
Točno. Je pa svinji od agentke (se opravičujem za direkten izraz) uspelo prodati 90 letni gospe življensko zavarovanje njenega mlajšega sorodnika, kjer je bila ona upravičenec. In to brez podpisa sorodnika
grims-1.gif
.
Kot rečeno pa je gospa izredno živahna, razumna in se ne pusti je... Je že sama spoznala, da nekaj ne štima na polici, ko je prišla polica domov, potem je pa k sreči še meni to omenila in sva zadevo pregledala skupaj
evil.gif
. Tako da sedaj čaka na formalen odgovor na pritožbo. Če zadeva ne bo rešena, gre pa stvar direkt na policijo. Čakali pa ne bomo niti dan več od 30 dnevnega roka, ki si ga je zavarovalnica vzela za odgovor.
Zadeva rešena, pritožbi ugodeno, čakamo nakazilo denarja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Za mene ne bi bilo v nobenem primeru zadeva rešena. Očitno imamo vsi svoje limite, načeloma se ne ukvarjam z "the big picture" in ko svojo situacijo rešim, ne izgubljam več časa s tem, ampak ponarejanje podpisov je pa za mene na drugi strani meje...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam in če bi šlo zame, bi bila prijava že podana na policijo.
Ker pa gre za starejšo gospo + sorodnik bi moral priti iz drugega dela Slovenije, se z zadevo ne bom več ukvarjal. Žal, včasih je treba vedet, kje je meja in koliko se je s čim vredno ukvarjat.
Poleg tega žal nimam ravno dobrega mnenja o učinkovitosti policije...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.621
14.316
113
...ksz...

Včeraj so s Triglava ali pa "s Triglava" klicali mojo in ji zagotavljali, da ima pri njih življenjsko zavarovanje, ki pa je sicer v mirovanju in ima plačano zgolj eno premijo (totalen nesmisel) in kdaj ima čas, da se pri njej oglasi zastopnica, ki ji bo obrazložila vse opcije. Po daljšem pregovarjanju so pristali na to, da ji bojo vse to obrazložili pismeno in sicer z dopisom preko pošte. Če mene vpraša, bo ta dopis prejela ravno tam nekje okoli Svetega Nikoli
smile-1.gif


Najboljša fora pa je bila, ko so pred časom klicali mene in mi zagotavljali, da imam pri njih (spet Triglav ali pa "Triglav") sklenjeno nezgodno zavarovanje in da bi me radi obvestili o novostih. Ko sem jih povprašal za kakšno zavarovanje točno to sploh gre so mi začeli nekaj razlagati o zlomih in nadomestilih in ko sem jim obrazložil, da sem tudi sam "iz foha" in da ne rabim razlage kaj je to nezgodno zavarovanje ampak me zanima številka te konkretne police, sem kar naenkrat postal napačen Matej in to kljub temu, da smo v štartu pogovora preverili nekaj mojih podatkov s čim so ugotovili, da sem oseba s katero želijo razgovarjati. Potem pa kar naenkrat nisem več bil.

Priceless
aplauz.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zadnje čase precej kličejo iz zavarovalnice Triglav predvsem razne upokojence, da ima stranka nek višek pri dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju. In potem mora oseba povedati številko zdravstvene kartice. Po pošti mu pošljejo v podpis dokumentacijo za prestop iz Vzajemne/AS na Triglav. Vse vnaprej izpolnjeno, dopis je zavajujoč, neuki in funkcionalno nepismeni podpišejo in so jih lepo nategnili, sploh ker je pri Triglavu recimo višja premija od Vzajemne.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Kaksen visek ima? Tzz ze ima kzz potem verjetno ne rabi tega podatka. V cem je dopis zavajajoc? Ne vem zakaj pol kar vseh 400 al kolkrkol tisoc ljudi ki so po tvojih besedah neuki ne saltajo na vzajemno.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
vsa fora je v tem da ti pet let plačuješ za brez veze. Če prekineš zavarovanje prej kot v petih letih dobiš ven nič. k... jij gleda. tega podatka ob predtvaitvi ne dobiš.Se že nekako izmotavajo o tem podatku in da je to zavarovanje oh in sploh treba imet.