Prometna nesreča-nalet

MooNman

Pripravnik
5. avg 2007
148
0
16
malo tu malo tam
Pozdravljeni, potrebujem nasvet oz mnenje

Poleti se mi je pripretila manjša prometna nezgoda (ni večje škode). Z avtom sem stal v koloni na semaforju, nakar se vame zaleti starejši Italijan in nato vanj še slovenska voznica. S seboj sem imel še 2 prijatelja. Čutil sem dva trka, saj se mi je zdelo čudno, zakaj bi se kdo 2x zaletel. Izpolnili semo evropsko poročilo, kjer se je italijan priznal krivdo. (Slovenka in Italijan sta izpolnila nato še svoj obrazec)
Sedaj sem dobil odgovor, da naj bi Italijanska zavarovalnica zavrnila krivdo svojega zavarovanca, saj naj bi on stal na semaforju, slovenska voznica, pa ga je porinila vame, medtem, ko se je zaletela vanj (kar naj bi Italijanski voznik tudi potrdil).

Kaj se da v tem primeru storiti? Kdo je pristojen za odločanje o krivdi in škodi? Primer se vleče že skoraj pol leta.
Pooblaščenec Italijanske zavarovalnice (pri nas) pravi, da je dal ugovor na škodni zahtevek, vendar se vse odvija zelo počasi.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja daj zahtevek zoper voznico, ki je povzročila prometno nezgodo.

Ne pa bilo nič narobe, če bi oba tožil solidarno pa naj se med sabo "zmenita", kdo je kriv...

-------------------

II. ODGOVORNOST PRI NESREČI, KI JO POVZROČIJO PREMIKAJOČA SE MOTORNA VOZILA
154. člen
(1) Pri nesreči premikajočih se motornih vozil, ki je bila povzročena po izključni krivdi enega imetnika, se uporabljajo pravila o krivdni odgovornosti.
(2) Če je krivda obojestranska, odgovarja vsak imetnik za vso škodo, ki jima je nastala, v sorazmerju s stopnjo svoje krivde.
(3) Če ni kriv nobeden, odgovarjata imetnika po enakih delih, razen če pravičnost ne zahteva kaj drugega.
(4) Če za škodo, ki jo utrpijo drugi v celoti ali deloma odgovarjata dva imetnika motornih vozil, je njuna odgovornost solidarna.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Citat:
Uporabnik MooNman pravi:
Z avtom sem stal v koloni na semaforju, nakar se vame zaleti starejši Italijan in nato vanj še slovenska voznica.

Sedaj sem dobil odgovor, da naj bi Italijanska zavarovalnica zavrnila krivdo svojega zavarovanca, saj naj bi on stal na semaforju, slovenska voznica, pa ga je porinila vame, medtem, ko se je zaletela vanj (kar naj bi Italijanski voznik tudi potrdil).

Si na začetku dejansko stanje napačno opisal, ali v resnici ne veš, kaj se je dogajalo?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Si na začetku dejansko stanje napačno opisal, ali v resnici ne veš, kaj se je dogajalo?

Ne more vedet, ker nima oči na tilniku.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
>>>>>> Kdo je pristojen za odločanje o krivdi in škodi? Primer se vleče že skoraj pol leta.

Če se ne bodo zmenile zavarovalnice, bo o tem odločilo sodišče.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MooNman pravi:
obrazec)
Sedaj sem dobil odgovor, da naj bi Italijanska zavarovalnica zavrnila krivdo svojega zavarovanca, saj naj bi on stal na semaforju, slovenska voznica, pa ga je porinila vame, medtem, ko se je zaletela vanj (kar naj bi Italijanski voznik tudi potrdil).

Kaj je Italjan takrat tebi priznal, da se je zaletel vate, zdaj pa je zavarovalnici povedal drugače? Imate policijski zapisnik? Jaz se brez policajev pri karambolih nikoli ne grem, ker potem, ko je potrebno plačati vsi nekaj spreminjajo zgodbe in se želijo nekako ven zmamzat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dejansko je možno pri majhnih hitrostih, če je italijan stal na mestu brez zavore, da ga je najprej odbilo in potem še enkrat, ko je avto zadaj "pristal". Ti čutiš dva udarca, v resnici je en kriv, kot pri biljardu.
Zate nebi smelo bit problemov, razen časovne dimenzije. Gre za eno nesrečo z enim povzročiteljem (povzročiteljico).
 

MooNman

Pripravnik
5. avg 2007
148
0
16
malo tu malo tam
Italijan je meni priznal škodo na evropskem poročili (podpis in pripris prizna škodo),ker drugače nebi hotel priznati, v kolikor bi ga zadnja voznica porinila vame, zato mi je sedaj nelogično zakaj zavračajo zahtevek. Policije se ni klicalo, saj škodel ni bilo skoraj nič, razpokana barva na odbijaču in skrivljena tablica ter par prask, na obeh avtih.
Še vedno sem mnenja, da se je Italijan prvi zaletel vame, nato pa se voznica v njega. Zato je bilo občutiti dva trka.

Najbrž je na zavarovalnici povedal drugače, da nebi dal kupončka.

Bomo videli kaj bodo razsodili, konec koncu sem po krit od italjana ali pa tazadnje voznice
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Še dobro da ni rekel, da si ti v njega rikverc pribil.
Pa to ni smešno. Sem že doživel.skoraj karambol tako. Stojimo pred semaforjem, pred mano stoječi da v rikverc namesto v prvo. Ni veliko manjkalo da bi....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pred tabo stoječi je imel avtomatika v P, ko da v D je vmes R in N in se za kratek čas prižge rikverc luč.
wink-1.gif


Sem jaz tudi že padel na to finto.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Tebi je škodo povzročil Italijan. Če ni v tvoj avto priletel kakšen del od vozničinega avtomobila, potem z njo zi nimaš nič. Italijan mora poravnati škodo tebi. Če pa se je nesreča zgodila tako, kot je opisal Italijan pa naj potem njegova zavarovalnica terja refundacijo od voznice oz. njene zavarovalnice.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Je pa tale zgodba sila zanimiva: avtor posta stoji v križišču, vanj se zabije drugo vozilo in v to vozilo še eno vozilo. Skoraj, da ni za verjet ...
Mislim, da bo skorajda bolj verjetno, da je slovenska voznica vozilo Italijana potisnila v vozilo avtorja tega posta.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Pa to ni smešno. Sem že doživel.skoraj karambol tako. Stojimo pred semaforjem, pred mano stoječi da v rikverc namesto v prvo. Ni veliko manjkalo da bi....

No, meni se je pa točno to že zgodilo. Tip pred semaforjem prestavi v rikverc in gas v moj avto
bonk.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
@AndrejEnej: zakaj? pri varnostnih razdaljah, ki jih uporabljamo, je čisto verjetno, da se je OP ustavil na rumeni, voznik za njim je videl še malo zelenega odbliska ("temnozeleno"), voznica za njima pa svojo šminko v ogledalu in sta po vrsti počila en v prvega, ena v drugega. Prej bi verjel temu, kot pa da je una toliko priletela, da je porinila vmesnega toliko naprej, da je naredil znatno škodo na avtu OP.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Tebi je škodo povzročil Italijan. Če ni v tvoj avto priletel kakšen del od vozničinega avtomobila, potem z njo zi nimaš nič. .
To ti iz izkušenj? Ker mene so učili, da je pomemben vzrok, ne sredstvo. Če bi italijan bil stal vzorno na miru, bi mu težko pripisali odgovornost za nastali položaj.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Pa to ni smešno. Sem že doživel.skoraj karambol tako. Stojimo pred semaforjem, pred mano stoječi da v rikverc namesto v prvo. Ni veliko manjkalo da bi....

No, meni se je pa točno to že zgodilo. Tip pred semaforjem prestavi v rikverc in gas v moj avto
bonk.gif

Verjetno je bil eden izmed unih extremno pametnih uporabnikov avtomatskega menjalnika, ki v semaforju pretikajo v P ali N, ker se jim zdi, da se menjalnik v D na mestu uničuje.
wink-1.gif
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Citat:
zpolnili semo evropsko poročilo, kjer se je italijan priznal krivdo

Torej na eu poročilu imaš priznanje krivde, na zavarovalnici jo je pa zanikal? Pritoži se na podlagi eu poročila.

Jaz vedno kličem policaje, ker je zapisnik najbolj mirodajen. Vleklo pa se bo še najmanj pol leta.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Iz tujine so zmeri neki zapleti,..nas je en Francoz ruknil pred leti na Hrvaškem, škode od oka za ene 500 eur, policije ni bilo ker je bil nek oddaljen kraj boguizaleđa, mu pravi kolega lej, plačaj pa je, pa ni hotel ,daj vsaj 300 eur tolk boš že s kuponom zgubil ,... ,..NE in NE, izpolnita poročilo in kalvarija se je začela,....kar ni bilo konca , ta zavarovalnica, pa ona izpostava, pa to združenje , potem je oni zanikal pa še enkrat in minilo je dve leti pa ni še nič dobil in potem je obupal in pustil vse skup,...mogoče je kasneje dobil kaj amnpak dvomim, vglavnem jeba....verjamem da bi bil os policijskim zapisnikom lažje, saj menda velja da če je vpleten tujec se vedno pokliče policijo....