Pooblaščenec za avto, zavarovanje!

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
Glede na to, da mi zavarovalni agent ne zna pomagat, vprašam raje na alterju.
wink-1.gif

Imam eno polico viška, kateri letos poteče rok. (avtomobilsko zavarovanje.) Ker nočem, da mi gre 50% popusta v nič, avtomobila ne bom še enega kupoval. Me zanima, ali lahko naredim polico na ženin avto. Lastnica žena, jaz bi pa imel zavarovalno polico na moje ime.
Neki sem bral, da je to možno, če si pooblaščenec. Zanima me, kako se to izpelje, če ne bom moral naredit prepis. Lahko to uredim na upravni enoti ali ne?
Za vse pametne odgovore se vnaprej zahvaljujem.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Bonus ti sicer velja še 3 leta po tem, ko prodaš avto. Šele po 3 letih propade.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Najprej menjaj zavarovalnega agenta, ker če ti pri osnovah ne zna svetovati, potem bo zmrznil ob vsakem možnem zapletu. Bonus znotraj gospodinjstva se lahko prenaša. Lastnica vozila je lahko žena, ti ji podariš svoj bonus. Če hočeš ti nadalje urejati njeno zavarovanje in registracijo, potrebuješ njeno pooblastilo (na internetu je obrazec, ki ga podpiše, ne rabi biti overjeno). Nima pa to nobene veze s pravico prenašanja bonusa med tabo in ženo ...
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
To, da propade po 3 letih, mi je jasno. To bo v januarju. Imam polico viška, z 50%, ki nočem da mi propade. Žena, že tudi ima 50%, in bi rad to polico na ženinem avtu unovčil. Torej, da bi njen avto bil na mojo polico zavarovan, njena bi pač bila v mirovanju, saj do 3 leta ni problem. A je to sploh možno?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ne moreš njenega vozila zavarovati na svojo polico, ampak na svoj bonus, ki ga podariš njej.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.792
4.303
113
Citat:
Uporabnik Realman pravi:
To, da propade po 3 letih, mi je jasno. To bo v januarju. Imam polico viška, z 50%, ki nočem da mi propade. Žena, že tudi ima 50%, in bi rad to polico na ženinem avtu unovčil. Torej, da bi njen avto bil na mojo polico zavarovan, njena bi pač bila v mirovanju, saj do 3 leta ni problem. A je to sploh možno?

Nekatere zavarovalnice priznavajo bonus tudi do 5 let...

Da ne čakaš do potek zavarovanja drugega avta (če bi bilo to prepozno) in menjaš bonus (bog ne daj odjavljaš/prijavljaš)...
Lahko skleneš eno tako imenovano "kratkoročno" zavarovanje, za dan, dva tri... vozila pa potem ne registriraš (se ga nisi odločil kupit)
in ker imaš novo polico imaš potem spet časa 3 (5) let da nekaj stuhtaš... oz. jo uporabiš...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sami zavarovalniški mojstri tukaj, pa bi nekaj bounus prenašali ali kratkotrajne police delali...
A polja ZAVAROVALEC, ZAVAROVANEC, PLAČNIK na polici so pa zaradi lepšega tam? Torej OT je ZAVAROVALEC in koristi svoj bonus, ZAVAROVANEC je žena OT, PLAČNIK verjetno OT. Seveda je tisto leto ženina polica v mirovanju, OT pa uporabi svojo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Realman pravi:
To, da propade po 3 letih, mi je jasno. To bo v januarju. Imam polico viška, z 50%, ki nočem da mi propade. Žena, že tudi ima 50%, in bi rad to polico na ženinem avtu unovčil. Torej, da bi njen avto bil na mojo polico zavarovan, njena bi pač bila v mirovanju, saj do 3 leta ni problem. A je to sploh možno?
Točno to je meni agentka lansko leto naredila, letos je pa spet moja polica na avtu. Isti razlog, da ne propade ženin bonus...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sami zavarovalniški mojstri tukaj, pa bi nekaj bounus prenašali ali kratkotrajne police delali...
A polja ZAVAROVALEC, ZAVAROVANEC, PLAČNIK na polici so pa zaradi lepšega tam? Torej OT je ZAVAROVALEC in koristi svoj bonus, ZAVAROVANEC je žena OT, PLAČNIK verjetno OT. Seveda je tisto leto ženina polica v mirovanju, OT pa uporabi svojo.
Pišeš gluposti, ampak pameten hočeš biti da smrdi od tebe. Bonus mora biti v lasti zavarovanca, razen izjemoma v primerih lizinga, kjer je zavarovanec lizing hiša ...

Torej mora zavarovalec zavarovancu podariti bonus na podlagi izjave o podaritvi bonusa ... pri čemer obstajajo določene omejitve, kdo lahko komu podari bonus. To da je nekdo zavarovalec na polici ni dovolj. Jaz sem lahko zavarovalec na polici za tvoj avto, ne moreva pa pri tem na noben način koristiti mojega bonusa. Gre za eno birokracijo in pravila v ozadju, ki je ti ne poznaš, ali pa sploh nisi seznanjen, kaj vse podpisuješ ...
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.313
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Sami zavarovalniški mojstri tukaj, pa bi nekaj bounus prenašali ali kratkotrajne police delali...
A polja ZAVAROVALEC, ZAVAROVANEC, PLAČNIK na polici so pa zaradi lepšega tam? Torej OT je ZAVAROVALEC in koristi svoj bonus, ZAVAROVANEC je žena OT, PLAČNIK verjetno OT. Seveda je tisto leto ženina polica v mirovanju, OT pa uporabi svojo.
Pišeš gluposti, ampak pameten hočeš biti da smrdi od tebe. Bonus mora biti v lasti zavarovanca, razen izjemoma v primerih lizinga, kjer je zavarovanec lizing hiša ...

Torej mora zavarovalec zavarovancu podariti bonus na podlagi izjave o podaritvi bonusa ... pri čemer obstajajo določene omejitve, kdo lahko komu podari bonus. To da je nekdo zavarovalec na polici ni dovolj. Jaz sem lahko zavarovalec na polici za tvoj avto, ne moreva pa pri tem na noben način koristiti mojega bonusa. Gre za eno birokracijo in pravila v ozadju, ki je ti ne poznaš, ali pa sploh nisi seznanjen, kaj vse podpisuješ ...

To je to
zmaga.gif


@Roberto - čestitke za selfburn
aplauz.gif