Menjava zavarovalnice

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.268
29
48
Pri zavarovalnici, kjer sem sedaj imam zavarovanih kar nekaj stvari. Od hiše, dveh avtov, dopolnilno zdravstveno, otroka, življenjsko zavarovanje in mogoče še kaj. Na živce mi gre, da ne poznajo "osebnega" agenta, ki ti ureja vsa zavarovanja, pride na dom, če je treba, itd. Skratka, za vsako stvar moram letati na "šalter", se zanimati za dodatne opcije, itd.

Rad bi imel vse zavarovano pri eni zavarovalnici, kjer imajo agente. Katere so ok tudi potem ko rabiš kakšno izplačilo in ali menjavo zavarovalnice lahko narediš tako, da pokažeš obstoječe police in skupaj z agentom pregledata kaj bi bilo lahko pri njih boljše, ceneje, itd.? In, da te agent ne poizkuša nategnit seveda.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsaka zavarovalnica ima agente - so pa večinoma vsi zavarovalni zastopniki na sp ali d.o.o..

Mogoče ima tudi tvoja pa ne poznaš nobenega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Verjetno ima pri tisti zavarovalnici, ki ima tak glupi sistem, da če v Ljubljani kupiš avto in tam zavaruješ, imaš potem v Mariboru cele kolobocije s podaljšanjem police in ti je enostavneje skleniti na konkurenci. Ko pri eni osebi skleneš si potem vedno njegov, ostali zastopniki pa ne smejo skakat v zelje.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Očitno ti je korporativna logika razmišljanja precej tuja, pa funkcija KAM, TAM in podobno...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Zavarovalnice imajo običajno svojo prodajno/terensko mrežo, šalteriste kjer stranke same hodijo urejat stvari in zunanje mreže (agencije in s.p.) saj večina ima tako, se pa očitno noben ni zagrebel zate tam, da bi bil njegov ti vse urejal...

Nas je nekaj zavarovalničarjev tukaj gor, tako da boš zagotovo lahko našel koga, ki je dovolj podkovan in ti bo ustrezal.

Za kaj več pa lahko na zasebno.

lp
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.268
29
48
Zavarovalnica (AS) mi je ob vprašanju po agentu dejala, da oni tega nimajo in je potrebno hoditi na šalter. Pa drugače sem zadovoljen s šalterjem, so uredili vse potrebno, gre mi pa na živce, da moram loviti minute, ko je določen človek tam, ker drugi nič ne vejo in da je odzivni čas dolg ko kaj potrebuješ.
Nekateri sodelavci v firmi imajo imajo agenta za Triglav in mirno pride v firmo kadarkoli, je vedno na mailih ali pride na dom ali kam drugam, da uredi kar je pač potrebno. Hkrati je aktiven in pove, če imajo kaj novega, če se da kje kaj privarčevati, kaj se res splača in kaj ne, skratka nekdo na katerega se lahko zaneseš.
 

nelineli

Zelenc'
23. nov 2016
12
0
1
Zavarovalnica As ima mnogo odličnih zastopnikov, ki jih skoraj nikoli ni v pisarni, ker so na terenu, torej pri strankah. Prav tako vsak zastopnik stranke obvešča o novitetah, ugodnostih, akcijah, saj si ne more privoščiti izgube le te. Zato pa je fino imet svojega zastopnika, 10 eur nekje gor, nekje dol (summa summarum je povsod enako). Ker vidim pri tebi lojalnost, glede na to, kaj vse imaš sklenjeno, te bo vsak zastopnik sprejel z odprtimi rokami.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
sumica, če boš kaj menjal in si iz Ljubljane, si dobrodošel. Jaz sem zastopnik za zavarovalnico Sava (bivša ZM in Tilia), Generali in Vzajemna.
smile-1.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz

Si bom kar tole temo sposodil...
Zanima me, če kdo ve, kako je pri Wiener Staedtische s predčasno prekinitvijo Business Class zavarovanja pri njih in prehodom na drugo zavarovalnico? Ali kaj komplicirajo, zahtevajo kakšna sredstva za nazaj ipd.? Nikjer na polici ni navedenih nobenih popustov, splošnih pogojev (CD) pa nikjer ne najdem.
Velika težava je njihova ubitačno visoka premija za zavarovanje odgovornosti, posledično je zavarovalna vsota za navadnega podjetnika absolutno previsoka (800.000 €).
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Si bom tudi jaz sposodil to temo.

Zanima me, kako zanesljiva je ta "nova" zavarovalnica Sava? Trenutno imam avto zavarovan pri Triglavu (imam že kar lep bonus), ker pa kupujem nov avto, mi za novega en zavarovalni zastopnik ponuja Savo, češ da ni nič slabša od Triglava, je pa precej ugodnejša (razlika je celo 3-mestna številka). Se splača prehod na Savo ali je bolje ostati na Triglavu?

Zaželjena mnenja tako zavarovalnih zastopnikov (vem, da jih je tu gor nekaj) kot tudi tistih, ki imajo izkušnje z eno in drugo zavarovalnico.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Tisto kaj imaš zavarovano boš dobil izplačano.
Sicer pa je Sava stara zavarovalnica z novim imenom.
Združuje bivšo Mariborsko zavarovalnico in Tilijo.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
Si bom tudi jaz sposodil to temo.

Zanima me, kako zanesljiva je ta "nova" zavarovalnica Sava? Trenutno imam avto zavarovan pri Triglavu (imam že kar lep bonus), ker pa kupujem nov avto, mi za novega en zavarovalni zastopnik ponuja Savo, češ da ni nič slabša od Triglava, je pa precej ugodnejša (razlika je celo 3-mestna številka). Se splača prehod na Savo ali je bolje ostati na Triglavu?

Zaželjena mnenja tako zavarovalnih zastopnikov (vem, da jih je tu gor nekaj) kot tudi tistih, ki imajo izkušnje z eno in drugo zavarovalnico.

Naprej primerjaj, kaj imas zavarovano - ZT vs. Sava. Za enako zavarovanje dvomim, da je taka razlika. Je pa Sava (prej ZM) znana po nizjih premijah na racun slabsega kritja. Ali pa agentje npr. "pozabijo" razloziti, da mora npr. pri avtomobilskem zavarovanju vgraditi originalom enake nadomestne dele, ipd.

Jaz osebno imamz ZT zelo dobre izkusnje. Prav tako AS. Sava me pa ne vidi nikoli vec. Pa smo imeli pri njih (prej ZM) zavarovano hiso, vikend in 4 avtomobile.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Zanimivo. Jaz imam s Savo (oz. prej Zavarovalnico Maribor) dobre izkušnje. Do sedaj sem imel 3 zav. primere in vse urejeno brez pripomb.
Razlika v avto premiji za IDENTIČNO kritje oz. še celo za bolj zaradi odkupa prve škode je bila pri meni cca. 150 EUR.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Hehe

Vsaka zav.ima SVOJE pogoje. Nikakor pa ne IDENTICNE, ker bi potem to bil "ukraden produkt". Ker si jih pa ti kot vsak alteras prebral bomo verjel teb itak!!

A asistenca tud spada pod identicno al...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Za razliko od večine ovc, si jaz pri tako pomembnih zadevah, kot je zavarovanje, vzamem čas in pred podpisom police preberem zav. pogoje (ja, tiste plahte pisane z 2mm pisavo).
Pardon, če nisem dodal zraven PRAKTIČNO identično kritje: minimalne razlike so bile večinoma v prednost ZM, nekatere pri konkurenci sploh niso bile možne, ostale so meni sprejemljive (npr. tvoja asistenca).
In še enkrat: v petnajstih letih sem imel tri zav. primere in popolnoma brez težav pri uveljavljanju. Pri enem sem dobil povrnjeno škodo še višjo, kot sem sploh upal. Ampak to so moje izkušnje, na splošno pa ne bom pisal.
Asistenca (kolikor vem je pri ZT najboljša), je pa zame ta boljša od ZM dovolj. Jaz sem jo koristil dvakrat (to je poleg tistih treh zav. primerov) in brat 2x, vse rešeno bp.

Še enkrat pa najpomembnejše: če veš točno kaj imaš zavarovano (in za to seveda tudi ustrezno plačaš, pogoj, da boš vedel pa je branje (IN RAZUMEVANJE) tiste je... plahte z 2mm pisavo), potem po mojem težav ne bi smelo biti pri nobeni zavarovalnici, saj jim samo njihove pogoje pod nos vržeš.
Na velike težave pa naletijo tisti, ki kar nekaj podpišejo, če dodaš zraven še kakšnega nategunskega agenta, si dobil pravo mešanico za slabo voljo. Eni pa imajo žal tudi nekoliko izkrivljen pogled na realnost oz. nimajo stika z realnostjo
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Citat:
Naprej primerjaj, kaj imas zavarovano - ZT vs. Sava. Za enako zavarovanje dvomim, da je taka razlika. Je pa Sava (prej ZM) znana po nizjih premijah na racun slabsega kritja. Ali pa agentje npr. "pozabijo" razloziti, da mora npr. pri avtomobilskem zavarovanju vgraditi originalom enake nadomestne dele, ipd.

Jaz osebno imamz ZT zelo dobre izkusnje. Prav tako AS. Sava me pa ne vidi nikoli vec. Pa smo imeli pri njih (prej ZM) zavarovano hiso, vikend in 4 avtomobile.

Ne moraš enega agenta ki ti je npr. "pozabil" nekaj omeniti enačiti z zavarovalnico in kritji... se zgodi da stranki, ki te izsiljuje za ceno,
ponudiš varianto z popravilom z neoriginalnimi deli... in ker ji je cena všeč se seveda strinja, ko pa pride do primera in je treba vozilo popravljati pri pogodbenem serviserju, ki pa ni kolega ki mu po navadi popravlja, pa pride do izjav da, on ni vedel da je to podpisal itd...,
čeprav je iz vidika popravila vse vredu.... (jaz še nisem imel takega primera, ker se vedno potrudim to razložiti)

Kar se tiče zavarovalnic, imam nekaj strank ki nočejo več slišati za določeno zavarovalnico, eni imajo slabo izkušnjo z AS, drugi z ZT, tretji z ZM itd.... enostavno tisto kar nekateri trdijo, da npr. ena zavarovalnica nikoli ne komplicira, ne pije vode... in so bili to tudi primeri ko sem rekel, kaj jim pa ni jasno... Vedno je odvisno od tega kakšna je poškodba in seveda človeškega faktorja stranka-cenilec...

Če primerjaš direktno kritje polnega kaska med SAVO in Triglavom, je pri SAVI prednost, da v primeru vandalizma ne izgubiš bonusa,
ostalo kar se tiče kaska in delnega kaska pa je enako...

ASISTENCA:
ZT Asistenca PLUS
SAVA Asistenca PREMIUM
sta po ceni (cca 40€) in kritjih zelo podobni in za večino uporabnikov vrh kape

ZT ima še Asistenco COMFORT, ki se jo lahko sklene samo s kaskom Comfort in je glavna razlika pri nadometnem vozilu,
kjer ti krijejo enakovredno vozilo in celo do 30dni.... je pa cena za to asistenco cca 80€
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Sem se odločil, da kar pri Triglavu ostanem (sem dobil dost dobro ponudbo). Vseeno pa hvala za vse odgovore.
smile-1.gif