Upravnik stavbe pred stečajem - kako naprej?

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik Ted pravi:
Torej za položnico iz oktobra 2014 - poteče konec 2015. Zdaj smo 2016.
seveda lahko vedno tudi plačaš zastarano terjatev.
10.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Glede na to koliko "zanimivosti" je v tej zgodbi. Se sprašujem kaj delajo naši organi, ki jih vneto plačujemo preko davkov. Aja vpletena je tudi ena "neznana" banka...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Se sprašujem kaj delajo naši organi, ki jih vneto plačujemo preko davkov. Aja vpletena je tudi ena "neznana" banka...
Eno je ideja, lepa zgodba o zakonih, drugo pa gola realnost. Sploh pa, če so posredi goljufi...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Saj so šli v stečaj, tukaj se potem zgodba zaključi. Družba z omejeno odgovornostjo pač.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Odgovorna oseba še vedno lahko, oz. bi morala, kazensko odgovarjati. Sploh, če so ukradli rezervni sklad.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pbutec, tvoja trditev itak ne drži.
smile-1.gif

Ciljal sem na lepe zgodbe, napisane v "zakonu".
smile-1.gif

https://zakonodaja.com/zakon/sz-1/44-clen-uporaba-sredstev-rezervnega-sklada

https://zakonodaja.com/zakon/sz-1/45-clen-omejitev-izvrsbe-na-sredstva-rezervnega-sklada



45. člen
(omejitev izvršbe na sredstva rezervnega sklada)
(neuradno prečiščeno besedilo)

(1) Na premoženje rezervnega sklada je dovoljena izvršba samo za plačilo obveznosti iz pravnih poslov, sklenjenih v skladu s prvim odstavkom prejšnjega člena .

(2) Premoženje rezervnega sklada ni del upravnikove stečajne mase in nanj ne morejo poseči upravnikovi upniki v izvršilnem postopku.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sicer ne bom pametoval, mi je žal za stanovalce ampak najbrž ste si sami izbrali upravnika saj vam ga nihče ni vsilil? Torej zakaj bi nekdo izbral nekega XYZ upravnika? Aja... verjetno ker je mesečno za 2,35€ cenejši od renomiranih upravnikov?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Ta upravnik je upravljal te stavbe že 20+ let. In ni bilo problemov z njim...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Glede na to koliko "zanimivosti" je v tej zgodbi. Se sprašujem kaj delajo naši organi, ki jih vneto plačujemo preko davkov. Aja vpletena je tudi ena "neznana" banka...

Glede na pol leta star info ki ga imam, je preiskava na policiji zaključena in stoji na tožilstvu že lep čas - tožilec, ki jo je imel v obravnavi je dal odpoved, sodni mlini pa meljejo počasi, še posebej če ni pravega (medijskega) pritiska.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Zato ker si poštenjak, saj ti si strašen poštenjak SJTV1 ali...?
hysterical-1.gif

Zdaj pa še razloži, kaj si hotel s tem povedat ...Terjatev je bula plačana, in to neposredno upniku (torej npr. komunali). Kje je potem problem in zakaj bi plačal še 1x upravniku, ki ga za ta denar nihče več ne terja in ga bo le dal v žep??
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ne ne, nič nisem hotel povedat s tem ali čimer koli drugim pač dobil sem v teh letih (čez razne debate) občtek da si strašen poštenjak in da bi ti to poravnal vseeno
smile-1.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zakaj bi jo, če jo je že direktno dobavitelju (in posledično dobavitelj za ta znesek upravnika niti ne terja več)?
to potem lahko ugovarjas tudi placilo. Je pa seveda ugovor zastaranja bolj preprost.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Ksz...

Da malce obudim tole temo s podobno zgodbo, le drugim glavnim igralcem. Mogoče ste zadnje čase že kaj zasledili v medijih situacijo s celjskim upraviteljem Atrij d.o.o. Največ je bilo govora o Atrijevem dolgu do Elektra Celje, ampak to je le vrh ledene gore. Izpuhtelo je nekaj kupčkov rezervnega sklada, tudi nekaj 10k € na vhod, na dan prihajajo dolgovi do raznih izvajalcev sanacij in obnov itd...

No, in v enem izmed takšnih blokov sem se znašel tudi jaz. Skoraj točno leto dni nazaj sva z ženo kupila stanovanje v enem izmed blokov, ki jih je upravljal Atrij. Govorim v pretekliku, ker je v tem trenutku že skoraj podpisana pogodba z novim upravnikom.

V tem trenutku naj bi imel naš vhod v rezervnem skladu zbranih cca. (točni zneski naj bodo zaenkrat zakriti, vsaka zvezdica pa predstavlja eno cifro) *.*** €. "Naj bi imel" zaradi tega, ker do vpogleda na stanje na računu pač ne pridemo. OK, glede tega denarja smo se že skoraj sprijaznili, da ga zelo verjetno ne bomo več videli. Pa ta zadeva me niti ne boli toliko, ker sem jaz osebno relativno malo prispeval v ta kupček. Razni preostali dolgovi do manjših upnikov me tudi ne skrbijo pretirano, saj dejansko gre za manjše zneske. Seveda je v tem primeru tudi dolg v višini 10€ natanko 10€ previsok, ampak =bat ga...pač živimo v Sloveniji...

Zapletlo se pa je pri dejstvu, da naj izvajalec nekih večjih del izpred cca dveh let ni dobil plačanih cca. 2*.***€ in ima načrte to izterjati od etažnih lastnikov. To v praksi pomeni cca. 1+k € na stanovanje. In po neki zanimivi logiki naj bi tovrstna izterjava bila nekaj popolnoma normalnega in legitimnega... Razumem izvajalca, pač bi rad prišel do zasluženega plačila in seveda tudi plačal svoje zaposlene, katerih družinam celotna zadeva tudi ni ravno po godu...

Ampak po drugi strani...kaj nam je narediti? Nam pa ni ravno v interesu 2x plačevati isto stvar. Pa OK, zopet je pri meni malce drugačna situacija, saj za streho nisem dal niti € ampak po drugi strani stanovanja ne bi nabavljal, če bi vedel, da bom v roku enega leta z njim imel toliko in toliko € stroškov zaradi požrešnosti in/ali nesposobnosti določenih ljudi. Sodne prakse iz tega področja v Sloveniji ni ravno na pretek. Kako se kaj razpleta situacija v Lenartu?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
V našem bloku smo za rezervni sklad odprli svoj račun. Upravnik je zaradi tega povečal ceno, ampak baje da je varneje, ker so sopodpisniki iz bloka, torej tudi naši.
smile-1.gif