Triglav Fleks

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Jaz ga imam. Prekines lahko kadarkol hoces, brez stroskov pa nad 10 let. Izplacila in dodatna vplacila kolikokrat hoces.

Meni najbol zanimiva stvar pri tem produktu so enkratna vplacila ko polica tece vec kot 10 let. To pa zato, ker ti lahko vplacas recimo 5k v 11 letu in v 13 vzames ven, ni pa ti potrebno placat davka na dobicek - 25%.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Jaz ga imam. Prekines lahko kadarkol hoces, brez stroskov pa nad 10 let. Izplacila in dodatna vplacila kolikokrat hoces.

Meni najbol zanimiva stvar pri tem produktu so enkratna vplacila ko polica tece vec kot 10 let. To pa zato, ker ti lahko vplacas recimo 5k v 11 letu in v 13 vzames ven, ni pa ti potrebno placat davka na dobicek - 25%.

Klasična naložbena polica, zavita v dober marketing, ki pa ima glede na ostale na trgu nekaj posebnosti....
- brez dobe, nobeno zavarovanje ni brez dobe, da ni davka na zavarovalne posle, mora trajati najman 10let!
- odkup je možene po 2 letih, vendar če so izpolnjeni pogoji (taki so ponavadi pri klasičnih policah in ne naložbenih:

Odkup zavarovanja po prvem odstavku tega člena se lahko zahteva
v naslednjih primerih:
1/ izselitev iz Republike Slovenije;
2/ smrt upravičenca ali ožjega družinskega člana;
3/ 100 % trajna invalidnost ali izguba poslovne sposobnosti ali težja
bolezen zavarovane osebe;
4/ razveza zakonske zveze pri vzajemnem zavarovanju zakoncev
oziroma izkazano prenehanje zunajzakonske skupnosti;
5/ nepretrgana brezposelnost zavarovalca za obdobje, daljše od treh
mesecev;
6/ če so se okoliščine od sklenitve zavarovalne pogodbe tako
spremenile, da zaradi tega ni smiselno nadaljevati zavarovanja.

Tole zgoraj ni najbolj fleksibilno!

Mogoč je predujem 90% ali 100% po 10letih, vendar je treba biti pozoren na sledeče:
- če vrednost rednih enot premoženja na naložbenem računu presega znesek najnižjega
izplačila predujma, ki se določi v vsakokratnem veljavnem ceniku zavarovalnice.
To bo Matej lahko povedal, koliko je to?

Dvig premoženja iz zavarovalne police:
- kakršen koli dvig ali odkup zavarovanje pred 10im letom od začetka zavarovanja je obdavčen
in sicer z 6,5% davkom na posle zavarovalnega posredovanje - DPZP

- kakršen koli dvig po 10 letu je prost DPZP in prost davka na dobiček, to velja za vse zavarovalne pogodbe
pri vseh zavarovalnicah, ne glede na datum vplačila in datum izplačila, pogoj je edino, da je od začetka zavarovanja
poteklo 10 let...

Teoretično, če bi pri devetih letih dvignil denar iz zavarovalne police, bi na ta znesek plačal 6,5% DPZP in če bi bil
znesek izplačila večji kot vplačane premije do tedaj, bi se na ta dobiček obračunal še 25% davek na dobiček.
Kakšnega pretiranega dobička si pred 10imi leti ni za nadejat, naložbeni cilj naj bo 20 ali več let...

Če pa bi dvignil sredstva po 10ih letih, pa ni to čisto nič obdavčeno, ne glede na datum vplačila premije, to je prednost
naložbene zavarovalne police, naproti direktnemu laganju v sklade...

Glede na to da te zanima naložbena polica, je pri tej eden najbolj pomembnih faktorjev izbira skladov in/oz. sposobnost
upravljalca teh skladov, kako so sestavljeni skladi in kaj so sposobni narediti ti skladi...
Menim, da se da drugje dobiti boljše sklade, z bolj uveljavljenim upravljalci in večjo razpršenostjo, kot pri Triglav DZU...

V glavnem, FLEX ni nič kaj dosti drugačen kot drugi, prednost je da je odkupna vrednost že po dveh letih trajanja,
a slabost, da je odkup možen po dokaj strogih pogojih, medtem ko pri ostalih ponudnikih to ni tako!

Nas je zavarovalničajev kar nekaj tukaj gor, tako da si lahko pridobiš še kaj informacij in konkretnih ponudb.

Dobro izberi
cool-1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Odprta zavarovalna doba sami pomeni, da lahko dvigujes kadarkoli po 10ih letih in zakljucis ali pa nadaljujes z vplacili. Stroskovno je to zelo poceni polica ce jo furas dalj casa, recimo 20 let. Se enkrat, ne poznam " dobre marketinske police" k ti omogocaizredno vplacilo, kjer gre za direkten nakup tock in prodaja tock pred 5mi leti BREZ davka. Tko da ta polica je na 10+ let zelo zanimiva.

predcasna izplacila sem mislil v smislu predujma, ki je na flexu do 90 ODKUPNE vrednosti. Faktorji so po 10 letih OK.

Moj fotr je po treh letih flexa ustrezal pogojem za odkup (smrt ozjega druzinskega clana) na 2100 vplacanega (300e od tega je zacetno vplacilo in je pogoj dabsploh loh odpres flexa) dobil ven cca 3000. Na steber1, rastoci trg in balkan. Hocem rec da smo trofnil nadpovprecen donos.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Odprta zavarovalna doba sami pomeni, da lahko dvigujes kadarkoli po 10ih letih in zakljucis ali pa nadaljujes z vplacili. Stroskovno je to zelo poceni polica ce jo furas dalj casa, recimo 20 let. Se enkrat, ne poznam " dobre marketinske police" k ti omogocaizredno vplacilo, kjer gre za direkten nakup tock in prodaja tock pred 5mi leti BREZ davka. Tko da ta polica je na 10+ let zelo zanimiva.

Točno stroškov police ne poznam, saj v splošnih pogojih niso konkretno navedeni, če so stroški enaki ali je 10 ali 20 letna polica (enak znesek, ne enak procent) potem bi to bilo ugodno, v nasprotnem primeru ni nič drugačna od ostalih na trgu

Poznam več naložbenih polic, različnih zavarovalnic, ki omogočajo dodatna "enkratna" vplačila na obstoječo polico in gredo vsa sredstva v VEP in omogočajo enkraten dvig teh sredstev brez obdavčitve tudi že po enem leti, če je izplačilo po 10 letu od začetka zavarovanja.... če je izplačilo pred 10im letom od začetka zavarovanja se pa plača DPZP in morebitni davek na dobiček.

In to velja pri vseh zavarovalnicah, saj to ni posebnost police ampak je posebnost zakonodaje, ki omogoča izplačila brez dajatev ne glede na datum vplačila, samo da je izplačilo po 10em letu trajanja.


predcasna izplacila sem mislil v smislu predujma, ki je na flexu do 90 ODKUPNE vrednosti. Faktorji so po 10 letih OK.

Moj fotr je po treh letih flexa ustrezal pogojem za odkup (smrt ozjega druzinskega clana) na 2100 vplacanega (300e od tega je zacetno vplacilo in je pogoj dabsploh loh odpres flexa) dobil ven cca 3000. Na steber1, rastoci trg in balkan. Hocem rec da smo trofnil nadpovprecen donos.

[/QUOTE]


če je sklenil polico leta 2005 in dobil izplačilo v 2008 je to možno, ko ti skladi še niso padli dol in sedaj se še vedno niso pobrali
Triglav steber global od začetka 14% rasti, kar je povprečno 1,55% letno
rolleyes-1.gif

Triglav rastoči trgi od začetka 13,11% rasti, kar je povprečno 1,45% letno
rolleyes-1.gif

Triglav BALKAN od začetka 30% IZGUBE
redface-1.gif


Tko da ja, res ste trofnil najboljši čas da ste denar dobili ven 99,999% pa je na Balkanu še vedno v izgubi, brez zamere,
ampak da bi se hvalil da je polica dobra, ker si pravi čas dobil denar ven ni nekaj na kar bi jaz stavil....
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Ja ja, zdej pa glej od sred 2009 do 2012.

jutri dopolnem tale post:)

lp

15.06.2009 do 15.06.2012
Steber -13,79%
Rastoči +23,89%
Balkan -29,50%

?!?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Kaj je pol zdaj s temi donosi? So pozitivni ali negativni oz. katero časovno obdobje je sedaj pravilno?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Sej pravm, bom preveru tocno kako je mel narjeno. Zdej tud mene zanima kako pa kaj, ker jst nisem glih vsak teden pri fotru.

Vem da ma izpiske pred odkupom. Bom najdu
smile-1.gif


Se enkrat, polica je bla od leta 2009 do 2012 vplacanih 2100 izplacilo 3000. Od tega 300 vplacila takoj na zacetku. To bo drzal 100%.

Aja pa smrt najmanj kokr se je takrat dal.
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Sej pravm, bom preveru tocno kako je mel narjeno. Zdej tud mene zanima kako pa kaj, ker jst nisem glih vsak teden pri fotru.

Vem da ma izpiske pred odkupom. Bom najdu
smile-1.gif


Se enkrat, polica je bla od leta 2009 do 2012 vplacanih 2100 izplacilo 3000. Od tega 300 vplacila takoj na zacetku. To bo drzal 100%.

Aja pa smrt najmanj kokr se je takrat dal.

Koliko časa ti že delaš v zavarovalništvu?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Je možno da boš po 10tih letih recimo dobil manj kot si vložlil? Ali je kakšna garancija da dobiš vsaj toliko kolikor si vložil?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Je možno da boš po 10tih letih recimo dobil manj kot si vložlil? Ali je kakšna garancija da dobiš vsaj toliko kolikor si vložil?

Garancije ni, ne glede na to v katere sklade vložiš, ali je delniški ali obvezniški, da boš 100% dobil ven kar si vložil, sploh pa v 10 letih.
- delniški, lahko je izkupiček bistveno nižji kot si vplačal, ali pa lepo večji, odvisno kako delajo skladi in kdaj pride do izplačila/dviga
- obvezniški, spet odvisno kakšni, načeloma so obvezniški varni, kar pa tudi ne drži 100% praviloma imajo nižje donose in manj tveganj,
vendar ni garancije* da boš dobil ven kar si vplačal*

* na trgu je več skladov ali pa polic z garancijo, vendar nobena ne garantira da boš ven dobil toliko kot si vplačal v vseh letih
1. garancija na vplačana sredstva, kar pomeni da garantirajo samo za sredstva ki so bila vplačana v sklad, če odšteješ stroške
ki jih obračuna zavarovalnica, stroški upravljanja... v kombinaciji z nizkimi donosi, je to lahko manj kot si plačal če sešteješ
vse mesečne obroke
2. skladi z garancijo, tam garantirajo npr. 80%, 90% ali najvišje vrednosti VEPa, ali se zaklepa na xxx% prejšnjega meseca itd...

100% garancije ni, edina garantirana je ZV pri klasični polici, ki pa je lahko tudi nižja od vplačanih obrokov za osnovno zavarovanje...

Ker sklepaš pogodbo za več let, je res se treba pozanimat kaj sklepaš, kaj lahko vmes narediš, spremeniš, kaj je s predčasnimi odkupu,
vplačili, izplačili in seveda da dobiš prave informacije....
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Se pravi je potem skoraj isto pri tem Fleksu kot če sam vlagam v sklade? V preteklosti sem imel vloženo na Alta Global in Infond Bric, vendar sem jih prodal ker sem potreboval denar..
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Se pravi je potem skoraj isto pri tem Fleksu kot če sam vlagam v sklade? V preteklosti sem imel vloženo na Alta Global in Infond Bric, vendar sem jih prodal ker sem potreboval denar..

Odvisno s kakšnim namenom sklepaš, če boš hitro rabil denar (pred 10imi leti), to ni najbolj smotrna naložba, če boš mel to dolgoročno (10+), pa je že bolje.

Kot naložbeno polico, bi jaz raje vzel npr. WienerSteadtische, kjer imaš res veliko izbiro skladov in si sestaviš res tako kot želiš,
medtem ko pa si pri Triglavu ali Alti si pa dosti omejen, razen če ti res odgovarjajo prav njihovi skladi.

Vprašanj in odgovorov je lahko še milijon, tako da bi bilo najlažje to osebno predebatirat
tongue-1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
V praksi..vprasanje koliko je tako velika izbira skladov res prednost za stranko..ki se ji v povprecju ne sanja kaj dosti.
1 globalni sklad pa mir
smile-1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ne. Ko bom ti poslem scan na mail, se prej te bom pa prosu za mail prek zsja.

Smesn, pa se zanimiv mi je da sm nna alterju sred Peroja, dela mi zaston net prek " hotspota". Ajoj

lp m.
cool-1.gif


ps dokaz da me je tehnologija "povozila" hehe
 
Nazadnje urejeno: