Kasko za telebane pri TRIGLAVU

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
zmaga.gif


sam je treba pazit - zavarovalnica ti krije škodo, ki ti jo povzroči direktno divjad in ne škode, ki nastane, ko zaradi trka z divjadjo posledično zletiš s ceste v kakšen graben. tako da se ne umikat, če srna skoči na cesto, sam naravnost, brez zavijanja oz. odmikanja, BUM, pa domov golaž kuhat
grin1.gif
 

Luchka

Pripravnik
6. dec 2007
216
0
16
Midva imava pri njih zavarovan avto, tudi po družinski 'tradiciji'. Škodo sva uveljavljala sama enkrat, brez kakršnih koli problemov, starši pa na žalost že večkrat, čeprav tudi brez težav - smo pa vsi zakaskani
wink-1.gif


Hvala za tale link, sem ravno mal gledala, ker sestri naslednji mesec poteče zavarovanje - bosta terno zadela, otroka imata, pa še čez 33 sta in očitno se ti popusti seštevajo. Pol pa še paketna premoženjska zavarovanja ...
 

scotch1987

Zelenc'
27. maj 2009
1
0
1
mam par vrpašanj:

vceraj sem mi je pripetila manjša nezgoda z avtom, namrec pri vkljucevanju v krožni promet sem rahlo udaril avto pred seboj, on je že počasi štartal nato pa se nenadoma ustavil, ker sem pa sam v tem trenutku gledal levo če gre avto, sem trčil v njega...ustavila sva se in ker na prvi pogled ni blo nobene škode sva oba odšla...doma sem pa opazil da mi je sprednji odbijač malo se premaknil, na straneh je malo štrlel vn in na sredini je malo notri...

avto je od očeta...ima kasko, ker pa se ne razumem preveč v to bi prosil da mi malo pomagate...na polici piše da ima splošni avtomobilski kasko z 1% odbite franšize, premijski razred 04...

zanima me :
- ali lahko grem jaz uveljavit kasko brez očeta?
- ali mi kasko krije vse stroške popravila?
- ali mi sploh priznajo kasko, glede na to da sem jaz kriv, pa da ni bilo policije na kraju nesreče?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Mislim, da je bolje, da to sami popravite. Drugače pa boste plačali 1% od novonabavne vrednosti vozila ter padli v PR 07 (kar je še vedno 50% bonusa). Ker ni bilo policije je bolje, da gre prijavit oče. Saj veš kaj si bodo mislili, fant je pil pa ga malo ruknil in ni klical policije.
Večina pa v takih primerih, če ima zavarovano tudi parkirišče uveljavlja iz tega naslova in ne plača nič. Je pa to goljufija.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Kakšne so premije za delno kombinacijo B pri Triglavu? Zanima me razvrstitev po KW, hvala
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Mogoče bo bolje, da napišeš kateri avto imaš, ker celega CENIKA ti zagotovo nihče ne bo navajal.
smile-1.gif
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
imam eno vprašanje: ali že obstaja kakšen informativni izračun online kjer bi lahko vključil tudi delni kasko?
zanima me zavarovanje za passata (+delni kasko parkirišče+toča) 2.0tdi 140km, letnik 07
koliko pribljižno to stane brez popusta? Sedaj imam osnovno zavarovanje 8. razred tako da bi mi verjetno na kasko dali 10 ali mogoče 20% popusta.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
samo kot info - pri Generaliju dobiš za kasko enak premijski razred kot ga imaš pri avtomobilski odgovornosti, če prej še nisi imel sklenjenega avtomobilskega kaska. in že če se samo pozanimaš kakšna bi bila premija za zavarovanje tvojega avtomobila sedaj sodeluješ v nagradni igri za 10.000€ in ob morebitni sklenitvi uveljavljaš še dvojni popust na vozniške izkušnje. ostale ugodnosti so pa itaq že standard, tko da go 4 it, itaq te nič na stane
zmaga.gif



p.s. daaamn, to je pa star post, šele sedaj opazil
grin1.gif
ampak ok, itaq so vse info vedno dobrodošle....
 
Nazadnje urejeno:

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Zanima me da ti popravilo cenitve presega 50% vrednosti po eurotax, ali lahko vzameš denar?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ta tema se tudi sicer nanaša na Triglav. Lepo bi bilo, da pustimo, da se odvija.
smile-1.gif


Pri Triglavu je tako, da ti lahko na osnovi avtomobilske odgovornosti 8. premijski razred (PR) - (20% popust) dajo pri kasku 10 PR, ki ima 20% popusta.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ksz....

imam splošni kasko pri Triglavu (brez delnih kaskov). Na sprednjem odbijaču okoli registrske tablice mi je začela iz meni neznanega razloga pokati barva in se luščiti. Možno je celo, da se je kateri od staršev malo naslonil na kak zid in je barva začela pokati - pojma nimam glede pravega razloga, ker me ni bilo en mesec in sta starša uporabljala avto ta čas.
Vidno ni nič drugega, nobenega podrsanja ipd.

Skratka, zanima me, ali bi lahko to na kakšen način uveljavljal v svojem splošnem kasku? Kot kakšen razlog?

In če je odgovor JA, ali v tem primeru izgubim kak bonusni razred (tako kasko kot AO razred)?

Hvala
redface-1.gif
 

Rok911113

Pripravnik
28. nov 2007
43
0
6
Mare2, a to pomeni, če sem v AO 4 premijski razred, sem pol v kasku avtomatsko 6 premijski razred?