Katero zavarovalnico za avto priporočate?

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
točno tako
smile-1.gif
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Super, hvala
smile-1.gif


Pa je to kaj odvisno od zavarovalnice? Recimo mati je imela pri Generaliju 50% bonusa. Lahko jaz teh 35% prenesem recimo k Triglavu?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Lahko, pri Triglavu sicer ne vem točnega postopka, ali je potrebno dobiti kakšno potrditev za prenos na otroke (med partnerjema je brez problema) zavarovalnice imajo malo različne postopke... zakaj Triglav, ne kaj ugodnejšega zate?
 

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Pri Triglavu imamo zavarovano hišo in dodatno zdr. zavarovanje, tako da tam dobim najugodnejšo ceno. Pri Generaliju so mi za isti avto naračunali pribl. 100 eur več letne premije kot pri Triglavu za osnovno AO. Je pa res, da če bom kupil avto, pri katerem bom vzel delni kasko, grem k Generaliju, ker tu pa je Generali cenejši
smile-1.gif
Bomo videli glede na avto, kam bom šel.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Še zmeraj primerjaš najdražji dve zate
smile-1.gif
kljub zdracstvenemu zavarovanju ki je pri Triglavu najdražji in hiši ki tudi ni poceni pa še za cel kup odbitnih franšii je...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa prever kolikokrat lahko imaš škodni dogodek v zavarovalnem letu in povej ali boš dobil zamenjani del nov original ali neoriginal... Pri delnem kasku.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Torque, ni fora v tem, pri kateri zavarovalnici boš zavaroval. Običajno je najslabše, če skleneš direkt na zavarovalnici ali na sklepalnem mestu, ko podaljšaš registracijo. Največje popuste ti lahko dajo zastopniki. Torej imaš svojega zastopnika. Tukaj v tem forumu jih je kar nekaj, tudi jaz se priporočam. Tako glede bomusa kot dodatnega variabilnega popusta. Lahko mu rečemo tudi komercialni popust.Zastopam Tilia, ZM in Generali zavarovalnico. Moji podatki so v osebnem profilu.
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Odbitne fransize so zdej na ZM za vsak k.urac.

kmalu bodo sledili še ostali s podobnimi izpeljankami... tudi Triglav
evil.gif

Potem pac kombinacij ne bo vec... samo se osnovni kasko... Ker prednost doplacila za kombinacije je ravno v tem, da ni odbitne fransize ... in da ne nazadujes pri bonitetnih razredih ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Potem pa sledi samo še izguba celotnega bonusa ob prvem škodnem dogodku (kot je bilo pred časi; ti se mogoče še spomniš)...
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
A se pol strinjas z mano da ta moment triglav nudi bolj kvalitetno zavarovanje kot ZM. Al spet ne.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
A se pol strinjas z mano da ta moment triglav nudi bolj kvalitetno zavarovanje kot ZM. Al spet ne.

NE, ker to kar je zgoraj napisano nima veze s kvaliteto, imajo pa sedaj slabša kritja na delnih kombinacijah, to pa se strinjam
tongue-1.gif


Ko bo triglav dal franšize boš pa rekel kaj?

Skratka, Triglav je dobra zavarovalnica, je pa marsikdaj precenjena...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Ja, ampak šele ko si PR4, to je verjetno tudi "kvalitetna" prednost proti drugim, ki omogočajo že odkup pri PR14 gredo pa celo do PR1...
ne ne Triglav je tud tuki boljš
bonk.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
To pomeni, da mi Triglav sploh ne more pripraviti primerljive ponudbe, kaj še le kvalitetnejšo. :-/

Kaj pa krajo vozila lahko vzamem, brez da bi vzel splošni kasko?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Ne, žal gre kraja samo skupaj s splošnim kaskom, tako da boš moral to vse komplet vzet, pa kaj če je dražje, važn je da imaš Triglav, kaj teb ni jasn, aja na alter forumu si!
cheer.gif


če še kaj ne veš, ti lahko dam splošne pogoje za prebrat
evil.gif
 

tihomirmat

Zelenc'
16. jan 2018
1
0
1
Najbolj se izplača zavarovalnica, ki ti krije predmet zavarovanja! Bodite pozorni na Allianz, ker sem jaz imel zelo slabe iskušnje. Večkrat.

Res je da so najbolj ugodnm, kar me je tudi navedlo, da sem sklenil zavarovanje pri njih. Zavarovalni agent me je upozoril da je Allianz v Slovenijo šele prišel in da nimajo najboljšega servisa in podpore. Glede na to da sem prej bil pri Triglavu in Mariborski zavarovalnici nisem vedel kaj to pomeni in sem vseen pristal na pogoje. NAPAKA.

Problem pri Allinz-u je, da za razliko od ostalih zavarovalnic, nimajo svojega centra za prijavo škode, ter morate čakati par dni da vam se javi terenski ocenjevalec. Ko ta pride čez 3 dni morate čakati še na komisijo in potem a odločitev še nekih 10 dni. Če vam čas ni problem, tako kot meni, vam bo definitivno odnos Zavarovalnice Allianz do strank, in sicer vam ne želi izplačati zavarovalnega primera če je karkoli narobe.

Če ste bili pri Triglavu ali Mariborski zavarovalnici vam je jasno, da vam želijo priti naproti in vam kot zavarovancu pomagati in nikoli nisem imel problem uveljaviti zavarovalni primer, kot se od zavarovalnice pričakuje.

Pri Allianzu so mi od 5 zavarovanih primerov priznali ENGA.
1. Hujšo nesrečo na parkingu mi niso priznali ker nisem poklical policijo. - Nikoli nisem klical policijo za nesrečo na parkingu.
2. Poškodbo retrovizorja na parkingu mi niso priznali ker je preveč visoko in sem jo uveljavljal skupaj z 1. primerom.
3. Črtno na levi strani avtomobila ki sem je uočil ko sem opral avto po dežju in prijavil na zavarovalnico mi niso priznali, ker sem povedal da ne vem kdaj je točno prišlo do poškodbe.
4. Ko se je negdo zaletel vame na parkingu od zadaj in poškodoval zadnji odbijač so mi povedali, da je ta poškodba bila vidna že prej in mi niso priznali škodo. - Na fotografijah posnetih pred skenjenim zavarovanjem je poškodba na odbijaču skoraj ne vidi in je razlika očitna
5. Na parkingu so mi z nožem preluknjali gume na 2 mestih - Niso mi priznali vandalizma - ne gčlede na to da so mi prek telefona potrdili da sem zavarovan proti tem (imam full kasko).- razlog niti ne vem ker mi se ni več dalo z njimi razpravljati ker so itak nezainteresirani za svoje stranke.
6. Na prednjem odbijaču me je nekdo podrajsal na parkingu - TO SO MI PRIZNALI. - Verjetno ker je strošek bil najmanjši.

ISKRENO VAM SVETUJEM - IZOGIBAJTE SE ZAVAROVALNICI ALLIANZ!!! - Ni mi se izplačal, da sem prihranil 300€ letno za zavarovanje, ker so popravila poškodb bila več kot 1500€.