Katero zavarovalnico za avto priporočate?

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ma, problem je, ker gledamo bolj na končno ceno, premalokrat pa, kaj smo zavarovali. In dodatne opcije , luči, stekla divjad...... mi je malo mimo. Če povoziš divjad in razbiješ steklo in luč, ne dobiš nič, če imaš samo zavarovano za divjad?? Ker si rabil nekaj, kar nimaš zavarovano??
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Če imaš zavarovan nalet divjadi in ti dejanski trk s srno razbije luč in/ali steklo dobiš povrnjeno za oboje. Če imaš pa še dodatno zavarovana stekla in luči pa jih sploh ne bo kaj posebej zanimalo kaj se je zgodilo pa boš dobil ovrnjeno škodo. Najslabši scenarij pa je, da imaš zavarovan nalet divjadi, srna ti skoči pred avto in jo samo rahlo butneš (ni škode na avtu) potem pa posledično zletiš s ceste ter narediš totalko - v tem primeru ne dobiš ničesar razen, če imaš sklenjen tudi polni kasko.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik tommas pravi:
vsako leto januarja gledam te zavarovalnice in berem kako naj bi bil triglav drag, ampak pri meni je vedno triglav najcenejši, ali pa pri ostalih ne pridem do pravih agentov ...

Enako pri meni
zmaga.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
pri meni enako

ravno danes skeširal podaljšanje registracije, pa me je zvarovanje prišlo bistveno ceneje kot sem izračunal na amzs.si, pa sem vzel še asistenco
tongue-1.gif
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
meni osebno je triglav najboljsi, kakorkoli obrnem in se vedno odlocim zanj, neglede na ceno. vedno so bili korektni in vedno se je vse resilo brez zapletov (no, bila je samo ena toca) se bolj pa je pomembno, KDO ti dela zavarovanje, ker je polno salabajzkov ki ne vejo kaj delajo in je lahko sranje ce ni zavarovano prav. sem ze imela tako izkusnjo in ni lustno popravljat police in menjat zavarovalnice. skratka triglav je zakon in agent ki VE kaj dela, sploh ce avto ni nek vsakdanji...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Uh, edina kredibilna zavarovalnica v Sloveniji za avto zavarovanja je zavarovalnica Triglav. "Znanec" opravlja pogodbene prevoze za večino zavarovalnic praktično dnevno in zelo dobro pozna področje. Izkušnje ima z vsem kar se tiče avtomobilskih zavarovanj, od prometnih nesreč in ocenjevanji vozil, asistencami,... In Triglav je (daleč) najbolj pošten na tem področju.

Samo ne imeti šalabajzerja za agenta, kar pa velja za vse zavarovalnice..
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Je možno da je na g24 strošek zavarovanja 1x cenejši kot sem imel lansko leto na generali :/?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
drobni tisk si prebral?
ena izmed postavk je ta, da ob škodi plačaš nek delež iz svojega žepa.
nekje je že bila debata, da se g24 splača samo pri osovnem ao zavarovanju.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Zavarovalnica Maribor je spremenila cenik asistence, zdaj krije manj, do 100KM oz najbljižjega servisa, če se ne motim. Triglav krije recimo do 1500KM.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Spet primerjava jabolk in krompirja.... Zavarovalnice imajo asistence z različnimi paketi, kar se seveda dotika tudi različnih kritij oz. različnih dometov avtovlek in še marsičesa drugega. Obstajajo kritja za tudi več kot 2000 kilometrov itd.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Nič jabolke in hruške, gre za osnovni paket asistence pri obeh zavarovalnicah.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Če bi prebral par postov gor bi vedel da sprašujem asistenca ->število kilometrov v SLO in tujini !
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Nič jabolke in hruške, gre za osnovni paket asistence pri obeh zavarovalnicah.

Ja, za osnovni paket s popolnoma drugo definicijo avtovleke ter s popolnoma razlinimi cenami, eno je namreč kilometrina vleke do najbližjega pooblaščenega servisa (ZM), drugo je pa totalen skupni domet (ZT). Jabolka in krompir. A sedaj je pa kar vse primerljivo samo zato ker imajo oboje naziv "osnovni paket"? C'mon no, je treba it v detajle pa bo
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
@Jordan - domet asistence pri Tiliji ni pogojen s tem kakšen kasko paket imaš temveč katero asistenco vzameš - mini, basic, plus ali pa supreme. Dometu primerno pa se spreminja seveda tudi cena asistence.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Našel za "PLUS":

v Sloveniji do 400€ v tujini do 500€;

KOLIKO ima npr. Triglav pri večjih paketih ?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Nadomesten avto pri okvari.

Triglav ja
maribor ne

Triglav je top izbira ko pride do skode.