Katero zavarovalnico za avto priporočate?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni se to sliši kot: iskal sem fračo za nategnit, pa je pogruntala kaj hočem z njo.

Če imaš full kasko ni kaj dosti z njihove strani za razmišljat.
wink-1.gif


Nam je Generali priznal nova vrata, ker so bila (res minimalno) podrsana - pri uvozu na parking v garažni hiši je bil steber "v napoto". Pooblaščeni servis je dal izjavo (ko je bil avto že tam na popravilu), da je pleh pretegnjen in se ne da zadovoljivo popravit - prišel cenilec in podpisal. Smo res zgubili nekaj popusta za novo leto zavarovanja, ampak nikakor ne 1.300€ kot je stalo popravilo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Nategnil te je predvsem posrednik, ki ti je sklenil Allianz polico za 300eur ceneje od konkurence, pri čemer te ni opozoril, da ni nekega mutenja in gledanje skozi prste. Da lahko daš toliko ugodnejšo ceno, moraš potem biti povsem strikten pri upoštevanju pogojev. Če se zahteva policija, se zahteva 100%, nima veze če tega nisi vajen od prej. Če so poškodbe od prej, ni kritja ali pa odbitek.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
No, pri takih zadevah in nategovanjih tudi odvetnik marsikaj reši. Pred to fazo je vsaka zavarovalnica pametna, po tej, pa precej manj.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Nategnil te je predvsem posrednik, ki ti je sklenil Allianz polico za 300eur ceneje od konkurence, pri čemer te ni opozoril, da ni nekega mutenja in gledanje skozi prste. Da lahko daš toliko ugodnejšo ceno, moraš potem biti povsem strikten pri upoštevanju pogojev. Če se zahteva policija, se zahteva 100%, nima veze če tega nisi vajen od prej. Če so poškodbe od prej, ni kritja ali pa odbitek.

Tocno tako.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
To kar si imel ti v enem zavarovalnem letu, se meni ni zgodilo v sedmih. Ne rečem, da ni možno, samo se mi zdi, da ni samo krivda zavarovalnice.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.402
146
63
Citat:
Uporabnik tihomirmat pravi:
Najbolj se izplača zavarovalnica, ki ti krije predmet zavarovanja! Bodite pozorni na Allianz, ker sem jaz imel zelo slabe iskušnje. Večkrat.

Res je da so najbolj ugodnm, kar me je tudi navedlo, da sem sklenil zavarovanje pri njih. Zavarovalni agent me je upozoril da je Allianz v Slovenijo šele prišel in da nimajo najboljšega servisa in podpore. Glede na to da sem prej bil pri Triglavu in Mariborski zavarovalnici nisem vedel kaj to pomeni in sem vseen pristal na pogoje. NAPAKA.

Problem pri Allinz-u je, da za razliko od ostalih zavarovalnic, nimajo svojega centra za prijavo škode, ter morate čakati par dni da vam se javi terenski ocenjevalec. Ko ta pride čez 3 dni morate čakati še na komisijo in potem a odločitev še nekih 10 dni. Če vam čas ni problem, tako kot meni, vam bo definitivno odnos Zavarovalnice Allianz do strank, in sicer vam ne želi izplačati zavarovalnega primera če je karkoli narobe.

Če ste bili pri Triglavu ali Mariborski zavarovalnici vam je jasno, da vam želijo priti naproti in vam kot zavarovancu pomagati in nikoli nisem imel problem uveljaviti zavarovalni primer, kot se od zavarovalnice pričakuje.

Pri Allianzu so mi od 5 zavarovanih primerov priznali ENGA.
1. Hujšo nesrečo na parkingu mi niso priznali ker nisem poklical policijo. - Nikoli nisem klical policijo za nesrečo na parkingu.
2. Poškodbo retrovizorja na parkingu mi niso priznali ker je preveč visoko in sem jo uveljavljal skupaj z 1. primerom.
3. Črtno na levi strani avtomobila ki sem je uočil ko sem opral avto po dežju in prijavil na zavarovalnico mi niso priznali, ker sem povedal da ne vem kdaj je točno prišlo do poškodbe.
4. Ko se je negdo zaletel vame na parkingu od zadaj in poškodoval zadnji odbijač so mi povedali, da je ta poškodba bila vidna že prej in mi niso priznali škodo. - Na fotografijah posnetih pred skenjenim zavarovanjem je poškodba na odbijaču skoraj ne vidi in je razlika očitna
5. Na parkingu so mi z nožem preluknjali gume na 2 mestih - Niso mi priznali vandalizma - ne gčlede na to da so mi prek telefona potrdili da sem zavarovan proti tem (imam full kasko).- razlog niti ne vem ker mi se ni več dalo z njimi razpravljati ker so itak nezainteresirani za svoje stranke.
6. Na prednjem odbijaču me je nekdo podrajsal na parkingu - TO SO MI PRIZNALI. - Verjetno ker je strošek bil najmanjši.

ISKRENO VAM SVETUJEM - IZOGIBAJTE SE ZAVAROVALNICI ALLIANZ!!! - Ni mi se izplačal, da sem prihranil 300€ letno za zavarovanje, ker so popravila poškodb bila več kot 1500€.

Tole se iz aviona vidi da so same neke mutne situacije in je podatek pri kateri zavarovalnici je zavarovano povsem nepomemben.

lp
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
točno to. osebno ne poznam nobenega ki bi pošteno vnovnčeval kritje iz Parkigna. Še vsi so nekaj mutili. VSI. Od kolegov do žlahte. Pa sploh nismo črni. Tako da..

Jaz nimam zavarovano, ništa (samo zakonsko obvezo), pa so pri bajti avti višjega cenovnega razreda. Ne dam niti evra za pokrivanje blefa.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
tako je, pri polnem kasku ali pri neki ličarksi storitvi, hitro odtehta slednje. Koliko ličar lupa zavarovlanico me ne zanima, zanima me samo kolk ličarju plačam če že. Drugače pa. če je avto počohan, je še vedno vozen in opravlja funkcijo. Avta pač nimam za nastavljat, pa ni važno koliko stane.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.402
146
63
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
točno to. osebno ne poznam nobenega ki bi pošteno vnovnčeval kritje iz Parkigna. Še vsi so nekaj mutili. VSI. Od kolegov do žlahte. Pa sploh nismo črni. Tako da..

Jaz nimam zavarovano, ništa (samo zakonsko obvezo), pa so pri bajti avti višjega cenovnega razreda. Ne dam niti evra za pokrivanje blefa.

Jaz imam dodatno točo in divjad...

Pa sem v kar nekaj letih enkrat koristil divjad ,pa še to me je klepar vprašal če imam zavarovan parking ,ker bi kao lažje skozi spravli..
Haloo ,pa kaj imamo lažje skozi za spravljat če pa imam zavarovano divjad ?

S tem parkingom so nekateri mutili na polno. Mislim pa da so tudi pri parkingu nekaj zaostrili. Tako da sedaj kdor ima res kakšno poškodbo iz parkinga težje uveljavlja poškodbo na raæun mutibaričev.

Prav smešni so nekateri z odvisnostjo po polno zavarovanih avtomobilih . Žalostno pa je to ,da stanovanja ali hiše pa nima zavarovanga za 200-300 evrov premije. In ko pride bognedaj do kakšne nesreče ,požara ,bi mu morali pa vsi v sekundi pomagati ,darovati... Samo da je avto zavarovan.

Res je pa jeba , če si navlečeš avto ,plačuješ nek opasen kredit ,leasing,zavarovanje na obroke....Plače pa osemsto evrov ,ampak ti je izpod čast se voziti za avtom za 3,4,5..jurjev.

lp
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
Da še dodam....če živiš v bloku in ti je plehaškoda, je bolje imet neko ruino, pa ti ga naj butajo , če ima raja veselje. Druge skoraj ni. Je bolje za živce in splošno zdravje.

Če imaš hišo je s parkingom že vštartu manj problemov. Če imaš nov, dražji avto z dosti aktivne safety opreme, ki bo počasi standard, pa se je zaletet tako ali tako sam od sebe že skoraj nemogče, vsaj tako bo v bodoče. Torej se verjetnosti škode manjšajo. To je moja filozofija.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mater odkrivate toplo vodo? Vsakemu svoje, vsak sam ve koliko vreden avto vozi, in koliko razbija in koliko koristi. Največja neumnost na svetu je ta, da si kupiš novega Golfa in se posrješ za tistih 200€ kaska. Pol pa jokcanje in iskanje rabljenih delov in vse predrago.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
No, to sneženje je pokazalo blišč in bedo... Ljudje nabavijo drage avte (seveda, leasing ali kredit), za zimske gume pa zmanjka denarja -seveda, obroke je treba plačevati... pa kupijo kakšne poceni kitajske.... In v snežnih razmerah se pokaže razlika tistih parih evrom med Chankwai ali kvalitetno gumo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
pa dobro, a si ti njemu potem škodo pokrival, da se tolk sekiraš za druge. ? Zarad mene lahko duple kaske folk kupuje. me ne gane.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
pa dobro, a si ti njemu potem škodo pokrival, da se tolk sekiraš za druge. ? Zarad mene lahko duple kaske folk kupuje. me ne gane.

Meni se je že lepo obrestoval, samo na enem avtu ko me je vrglo iz AC sem dobil nazaj za ene 15 let kompletnega zavarovanja, da ne omenjam vandalizma. Poanta je v tem da v kolikor imaš max. max. bonus (PR0) ter vse ostale popuste kasko sploh ni tako drag... je pa res da nekateri to konkretno plačujejo...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Kitajske gume so ok za prvi 2 leti.

Hja isto kot pri ženskah saj veš kaj so že stari strici pravili, slabih ni, so samo dobre in boljše
evil.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
pa dobro, a si ti njemu potem škodo pokrival, da se tolk sekiraš za druge. ? Zarad mene lahko duple kaske folk kupuje. me ne gane.

Meni se je že lepo obrestoval, samo na enem avtu ko me je vrglo iz AC sem dobil nazaj za ene 15 let kompletnega zavarovanja, da ne omenjam vandalizma. Poanta je v tem da v kolikor imaš max. max. bonus (PR0) ter vse ostale popuste kasko sploh ni tako drag... je pa res da nekateri to konkretno plačujejo...

regularno je zelo predrago... Ima pa žlahtnik za avto v vrednosti 100k€ pod jurja kasko. Rekel je samo da pač ne sme počit, ker potem adijo vse ugodnosti. Pač kolk se zmeniš. Tudi tu.