servis in 45 dni

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Mislim, da je 3x ja...

tole je zrelo za inšpektorat, tako da ne se obotavljat več.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če ti ne morjo dat novega izdelka, ti morjo dat denar nazaj.
tko piše nekje v unih zakonih.
ali gre za stvarno napako ali pa za 3x popravilo iste napake.

samo ohrani mirne živce bodi ne usmiljen in dokončaj zgodbo!
Predno greš tja si preberi kak člen iz zakona;) lahko še pokličeš na zps.
Če to ne pomaga pol pa samo še prijava, kot je predlagal @darjan.
najboljš se je pa menit ali po mailu ali pa po pošti s priporočeno s povratnico. Da imaš res vse črno na belem kaj ste se menli.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Na maile uvoznik tako ali tako ne odgovarjan. Zadeva je bila sicer kupljena preko Big Bang, tako da bomo u bistvu z njimi naprej komuniciral od jutri naprej. Prvo gre klic uvozniku, če je že dobil artikel, če ni, kličem ZPS in se še tam pozanimam.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
oz. kolikor gledam, mi po 21.b členu 2 odstavek že sedaj pripada vračilo kupnine:

21.b člen

(1) Če blago, za katero je izdaja garancije obvezna, ne deluje brezhibno ali nima lastnosti, navedenih v garancijskem listu ali oglaševalskem sporočilu, lahko potrošnik najprej zahteva odpravo napak. Če napake niso odpravljene v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je proizvajalec, prodajalec ali pooblaščeni servis od potrošnika prejel zahtevo za odpravo napak, mora proizvajalec potrošniku brezplačno zamenjati blago z enakim, novim in brezhibnim blagom.

(2) Če proizvajalec v roku iz prejšnjega odstavka ne popravi ali ne zamenja blaga z novim, lahko potrošnik razdre pogodbo ali zahteva znižanje kupnine.

Imam prav?
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Imaš prav.

Po teh členih bi ti moralo pripadati tudi vračilo kupnine.

Če se prav spomnim, naj bi to pa držalo in sicer, če si ti že uveljavil garancijo, ne moreš po tem uveljaviti še stvarne napake, tako da se boš v tvojem primeru mogu držat teh dveh členov, ne pa uveljavitev stvarne napake, ker je pač izdelek že bil na garancijskem popravilu.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Ma saj če mi pripada vračilo kupnine po zakonu, ker je preteklo 45 dni (in sedaj že 2 meseca čakam na nov artikel za zamenjavo), bom več kot zadovoljen.
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Najbolje je če si te dva člena sprintaš, da boš imel neko podlago in se greš z njimi menit oz. jim predhodno pošlješ mail, da ne hodiš brezveze v trgovino, v primeru, da najdejo kakšen "izgovor".
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Ma bom šel kar osebno, izgovori me ne zanimajo. Zjutraj pokličem uvoznika, če ima nov artikel zame in če nima, bojo kr lepo dal denar..
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Še eno vprašanje, na strani od big banga piše:

Če pooblaščeni servis vašega izdelka ne popravi v 45 dneh, bo uvoznik na vašo zahtevo izdelek zamenjal z novim. Za sprejem v reklamacijo se šteje dan, ko je izdelek sprejet v pooblaščeni servis ali trgovino, kjer ste izdelek kupili.

To pomeni, da je prvi dan že tisti, ko zadevo oddam v trgovini oz. na servisu?
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Po zgoraj napisanem ja. To se pravi ali si ga prinesel v trgovino ali na servis, nima veze, s tistim dnem začne teči 45 dnevni rok.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
V ponedeljek sem potem klical uvoznika, ki je povedal (logično ga nisem klical iz moje telefonse), da pričakuje dobavo sredi maja (tako kot jo je prej sredi marca, pa potem sredi aprila in tako naprej
bonk.gif
)... Odnesem objektiv v servis in se danes, na 47. dan oglasim tam.

Baje ima uvoznik novega zame in bi me moral kontaktirati (a ni dobava sredi maja?
bonk.gif
), a sem zavrnil in zahteval kupnino. In jo (baje) dobim kasneje danes, ker ob 9.20 niso imeli toliko gotovine... :p
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mene pa zanima ce imas eno stvar na garanciji npr. 6x in vsakič po 8 dni ali ti pripada nov izdelek če ga zahtevaš ali mora biti 45 dni v enem "kosu"? V kolikor ne rabi biti v enem kosu ali morajo te napake vedno biti enake ali lahko grem vsakic za drugacno napako?
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
lahko je več kosov, ampak morejo bit ti kosi vedno za isto napako.
torej da ti 8x crkne zvočnik. ne velja pa če enkrat zvočnik, drugič mikrofon, tretjil display...