servis in 45 dni

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Samo toliko, v vednost, imaš pravico tudi do sorazmernega vračila plačanega zneska kupnine, no..pa tudi odpravo napake, kar je tako isto kot garancija
smile-1.gif


Aja, pa še to...stvarna napak se uveljavlja do prodajalca, ne servisa. Mogoče so zato tebi toliko komplicirali?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Aja, pa še to...stvarna napak se uveljavlja do prodajalca, ne servisa. Mogoče so zato tebi toliko komplicirali?

To je res da gre preko trgovca.
Ker so vsi rahlo trdi in pametni po svoje, sem vzel stvar v svoje roke
10.gif


Fora je v tem, da servis odloča o tem ali bodo popravli/zamenjali/vrnili denar. Ampak vedno ko sem šel preko trgovine je bil ogovor od servisa v enem stavku, nekaj v tem stilu; Aparat deluje normalno. Potem so celo priznali da ne deluje in so začeli, da lahko popravijo v garancijskem roku.
Kot sem že napisal sem stvari vzel malo v svoje roke in začel pritiskat na servis, da mi naj pisno obrazložijo stvari! Z napravo sem celo šel na servis in jim pred nosom pokazal, da ne dela prov. Potem sem jim še omenil, da sem se pozanimal pri vseh teh inštitucijah in da so potrdili moje trditve. No potem se je pa le nekak razpletlo v mojo korist.

No to je bil zdej na hitro napisano bistvo. V praksi je bilo kar velik letanja, pisanja tako mailov kot pritožb na zavrnitve in telefonskih klicev.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Če je nekdo prepričan v svoje prav je najboljše, da se "zagrozi" s inšpektorjem. Če pa to ne uspe, pa se naj poda prijavo. Inšpektorji ponavadi tudi delajo tako, če ravno tisti trgovec/servis ni reden kršitelj pravil, da poskušajo doseči pozitiven rezultat za stranko, ampak če inšpektorju ne bo uspelo, potem tudi navadnemu potrošniku ne bo.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
ksz..

dobil nazaj na 43. dan, pogledal in so res popravili tisto, kar prej ni delalo ampak sproti pokvarili isto zadevo, da še tisto kar je prej delalo, sedaj ne dela. Tako da gre nazaj kot stvarna napaka.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Ne zajebat procesa.

Idi do prodajalca in uveljavljal stvarno napako, pusti servis. S tem, da je dobro da si zadevo prej spišeš na papir in jim priložiš, hkrati pa ti naj dajo oni kako potrdilo o tem.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Da nadaljujem zgodbo.

Gre se za izdelek iz big banga. Ko sem prejel izdelek nazaj, so sicer popravili napako a na istem sklopu izdelka pokvarili nekaj drugega. Spisal sem zahtevek za uveljavljanje stvarne napake in zavrnil garancijsko popravilo (postopek je odobril tudi trzni inspektor, da je tako pravilno). Danes ko sem vse odnesel nazaj v servis v big bang, so mi odrezavo odgovorili, da ce je bil izdelek ze na garancijskem popravilu, da ni vec v stanju kot iz tovarne in da bo 100% zavrnjeno uveljavljanje stvarne napake.

Koliko je v tem resnice? Ker tukaj tudi trzni inspektor ni vec znal kaj dosti pomagati (le to, da ce ne gre za isto napako, da nima veze, ce je bil izdelek vmea na garancijskem popravilu).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Jaki tržni inspektor, jao.

IMO, je logika na strani big banga, žal. Stvarno napako se namreč uveljavlja le proti prodajalcu, če pa je zadeva že bila na servisu pa je mogoče servis zajebal oz vmes kaj spremeni in potem res ne more big bang vračati kupnine.

Edino, če pač priložiš izpisek iz servisa, kjer piše, kaj TOČNO so popravljali/menjali/pregledali torej se v drugo niso vtikali in je drugo še vedno v takšnem stanju, kot je bilo iz tovarne. Ampak napisal si, da so v istem sklopu izdelka pokvarili nekaj drugega, torej je kriv servis.

Daj nam razjasni kaj je bilo z servisom sploh, je res trajalo poporavilo več kot 45 dni, imaš glede tega vsa potrdila, torej datume, črno na belem?
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Ja, pokvarili so v istem sklopu izdelka, torej je res lahko napaka servisa.

Prvič je bil na servisu cca. 50 dni, a ker sem zadevo predal lastniku servisa (in uvozniku izdelka) kar pri njemu doma (ker so takrat že zaprli servis), nisem dobil papirja. Potem je šel malo pred novim letom zaradi iste napake zopet na servis, kjer je bil 43 dni. Skupaj smo tako praktično že na 100 dneh zaradi iste napake in mi če ne drugega, pripada nov izdelek.

Ker nimam papirja od prvega servisa (le nekaj mailov, pa še to le mojih, nobenega njihovega odgovora), mi načeloma ostane le to, da se oglasim na servisu in jim tam razložim zadevo? Ker 15ič popravljenega izdelka pa res nočem več nazaj...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Torej je zadeva tudi zrela za prijavo na TIRS, ker niso uredili zadeve v roku, če le imaš dovolj dokazil.

Stopi do njih, pojasni zadevo, zahtevaj menjavo, oz to kar pač hočeš, in če bodo kaj mutili zagrozi, da jih boš prijavil TIRS, kjer bodo fasali kazen, ki je dosti večja, kot pa vrednost tvojega blada, mislim da je 3000€ za pravno osebo in 600€ za odgovorno osebo podjetja.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
uf komplicirana zadeva.
tist prvi servis, ki je trajal 50dni ti vbistvu nič ne pomeni, če nimaš potrdila. (Morda bi šlo s kakimi organi, kjer bi zahtevali, da servis pokaže "delovni nalog" ali nekaj, če so seveda sploh pri sebi zavedli, da so to popravljali)
Drugi servis (43dni) tukaj so bili še vedno v roku, spet nimaš kaj.
To, da je že bil na servisu in si sedaj uveljavljal stvarno napako, to pa je mal bolj komplicirana zadeva. Počakaš drugo smeno, da bo drugi prodajalec, zadevo odnese punca/prijatelj... in se napravo preda, kot da je sedaj prvič pri njih. Razen, če imajo kake obrazce in vpisujejo tudi kake serijske številke v BB in potem na servisu. Pol bo pa žal težka oz. vrjetno res ne izvedljiva glede stvarne napake.
Če pa malo po svoje po kmečko razmišljam, pa če je stvar prišla iz servisa bi potem mogla delovat kot nova. Ampak, ker ne deluej kot nova ima napako. Če razmišljam dalje, napaka je na drugem delu in na na že servisiranem, torej naprava ne deluje kot nova. Torej bi potem lahko sklepal, da bi vseeno moglo it skozi kot stvarna napaka.

Mal imaš smolo, ker so pokvarli drugo stvar. Ker če je na servisu mislim, da 3x zaradi iste napake, potem lahko dobiš novo.
Sedaj se bockat, da so na servisu pokvarli je spet mal težko, ker kako to dokazat?

Ko se boš kaj zares šel "menit" se meni samo z nadrejenimi! Pusti trgovca in serviserja, ona dva sta samo lutki in za take odobritve tudi ona dva potrebujeta dovoljenje od nadrejenga. Tko, da ko boš resno zagovarjal svoja nečala in kaj zahteval se pogovarjaj z nadrejenimi! Jst sem isto naredil in samo tako dosegel. Serviser se mi je smejal in rekel da no-go. Enako je bilo pri prodajalcu. Sem reku, da hočem šefa (od servisa), ta pa je potem imel bolj resen pristop in smo se zmenli.
Pa ne pozabi, da ti more servis odobrit, da ti trgovina zamenja izdelek ali vrne denar! Da se ne boš v BB smešu. V BB samo reči, da uveljalvjaš stvarno napako (če se boš odločil za njo) in to je to.

Aja še neki sem se spomnil:) Sam za to me ne za besedo držat, ker nisem 100%. V trgovini so mi rekli, da če je že seštevek 45dni od teh dni, ko je bil aparat na servisu, ti morjo dat novo napravo. Ne v enem kosu 45 dni, ampak večkrat po malem in ko se nabare za 45 dni, da bi mogu dobit novo napravo. Zdej, če je res al ne vem. Če tko pogledaš bi potem kr veik stvari lahko tko menjal za nove;)
 
Nazadnje urejeno:

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
To je res, da se dnevi seštevajo.

Kar se tiče "dokazila" za prvih 50 dni, se bom prvo pomenil s slovenskim uvoznikom (kjer je tudi bil na servisu), če mi ne bo ugodeno, vem, da je šel takrat artikel na servis pravzaprav v nemčijo in bom nemškemu uvozniku razložil situacijo. Dvomim, da nemci ne beležijo serijskih številk (še big bang jih..). In imam občutek, da ne bo problem, da mi pošljejo "dokaz", da je bil artikel pri njih nekaj časa (že 2-3 dnevi mi zadostujejo za nov izdelek).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Pa hočeš imeti sploh nov izdelek? Sem mislil, da bolj navijaš za vračilo kupnine
smile-1.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Navijam za vračilo, kakopak, samo če ne bo šlo drugače, raje vidim nov izdelek, kot takega, ki je bil več na servisu, kot pri meni :/
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Da spet obudim temo...

Artikel naj bi dobil nov, ko pride na zalogo, za vmesni čas, so starega popravili.

Delal je 5 dni, sedaj spet isti problemi, torej bi moral že 4ič na servis zaradi iste napake. Dobava se je zavlekla že za več kot mesec (od menjave za nov artikel sedaj čakam cca. 2 meseca...).

Vem da uvoznik ni kriv, če ne dobi pošiljke, a vseeno je retardirano, da zadeva ne dela niti teden dni po popravilih, obenem pa ne morem dobiti novega izdelka. Stvarno napako so mi takrat "zavrnili", kako pa je v zakonu s tem, da če ti pripada nov artikel (potem, ko si že 3x ali večkrat nesel na servis zaradi iste napake), artikla pa ni (niti podobnega, da bi vzel kaj drugega)... Lahko spet zahtevam vračilo kupnine?