Oblacenje avtomobila v folijo

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
in kako je potem iz zakonskega vidika, če spremeniš barvo avta? moraš delat homologacijo in podobne stvari?
 

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
Če se avto pobarva v drugo barvo, potem se spremeni oznako barve v prometnem dovoljenju. Če se ga polepi s folijo, pa je (praviloma) potrebna homologacija. Znanec je imel cel avto polepljen v folijo in je moral opraviti homologacijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
PS. Kako oz. kdaj se pa obreže folijo če se naredi tako črno ustnico (pod spodnjo masko hladilnika črno folijo)


hja, prej zacahnaš, potem pa nožek pa grem... čeprav maske se ponavadi štriha, ker folije ne moreš lepo speljat v tiste globoke reže... oz. jo lahko, samo jo moraš štukat, kar pa spet ni lepo...
 

buggy

Pripravnik
23. sep 2007
198
0
16
Kdo pa bi v LJ in okolici delal prozorno zascito pred kamenjem za sprednji del avta ter zadnje pragove, ki so bili ze popolnoma speskani. Avto je bil sedaj na barvanju pa bi se rad tokrat teh tezav malo ognil in preventivno dal to prozorno zascito gor, seveda v nekih estetskih okvirih.

Kaksen info?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Limanje Slovenđija stajl:



Tako skrpucalo, da ne veš a bi jokal al se smejal.
uf-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
WTF resno? Če bi tkole delal bi stranki takoj priznal, da nisem sposoben skrit spodnje barve, ker ne znam oz. nimam folije, da jo zalimam za rob.

Avto je električni Smart, spodaj rumene barve, spred malo tudi moder. Folija rezana gor na plehu pa niti en rob ni skrit, povsod se vidi ta rumena barva.
uf-1.gif




Res je grozno v živo...če bi mi rjast star kombi oblepil bi popenu.
jezen.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Kaj pa če namensko in tako dosegel bolj pisano zadevščino? Glede na to, da je isto na obeh slikah in ne samo v enem kotu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
WTF resno? Če bi tkole delal bi stranki takoj priznal, da nisem sposoben skrit spodnje barve, ker ne znam oz. nimam folije, da jo zalimam za rob.

Avto je električni Smart, spodaj rumene barve, spred malo tudi moder. Folija rezana gor na plehu pa niti en rob ni skrit, povsod se vidi ta rumena barva.
uf-1.gif




Res je grozno v živo...če bi mi rjast star kombi oblepil bi popenu.
jezen.gif

aha... sele zdele sem opazil, za kaj se gre... jah no... čudno mi je, ker so robovi lepo porezani, se pravi da se monter sploh ni trudil čisto pokrit tele šine... verjetno je bila stranka opozorjena... je pa težko tele plastične sine popolnoma oblepit, ker je malo "mesa" za folijo da se prime... če pa jo že oblepiš, je pa velika verjetnost, da se bo kakšen vogal odlepil.

še enkrat - wraping ni namen, da se popolnoma brezhibno prelepi spodnjo barvo. Važno je, da ko gre človek mimo avta, da vidi celotno sliko, lep avto ali oglas...

grem stavit, da vsak wraping ima napake, ko začneš od blizu podrobno gledat, čeprav v tvojem primeru res tele šine prov sekajo ven... no ja, jest bi rad slišal še zgodbo monterja...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Seveda...to bi moral povedat in glede na odziv stranke tega monter NI povedal. Ne bi slikal zaenkrat celega avta, je pa nagravžno tudi na 50m.
tongue-1.gif
Stranka tega ne bi nikoli dala naredit, če bi rekli, da se bo videla rumena barva.

Oblepljen smart:

Kar sem jaz gledal se avte oblepi tudi iz bele na svetlo modre na črno folijo, pa se res nikjer ne vidi več modra, dokler ne odpiraš vrat ipd. Bi pa moral špricnit avto na črno zgleda, pa bi bilo potem povsod veliko manj problematično, kot ta rumena, samo potem nima smisla lepit.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
no ja... čudno mi je, da je to puščal, ker ubistvu spet ni tak problem še tam polepit... no ja... naj reklamira, pa je...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.621
14.316
113
...ksz...

Kolegica iz LJ bi dala prelepit kompleten avto in sicer golfa VI... kakšni predlogi koga poklicat, kam peljat, karkoli? Hvala vsem
nahrung002.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ce je to vprasanje ze bilo obdelano, se opravicujem..:

Ne spoznam se nic o obdelavi teh folij. Ne poznam tega podrocja, me je pa sosed zadnjic na vsak nacin hotel prepricat, da je wrappanje brezveze, ker na laku nastanejo praske od olfa noza od obdelave folije. I smell bullshit...?