Oblacenje avtomobila v folijo

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Marking. Kvaliteta v redu, za ceno pa ne vem. Kot povsod verjetno odvisna od količine in zahtevnosti.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
pozna kdo koga da bi jaz sam nabavil folijo pa mi obleče? Ali pa kak "popoldanc"

Marking ima ceno da peče
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
dvomim, da ti bo kdo delal s tvojo folijo.
ker če se bo odlepla, boš po foruih pisal, da je on slabo nalepil, al da si kupil slabo folijo;)?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.556
270
113
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
pozna kdo koga da bi jaz sam nabavil folijo pa mi obleče? Ali pa kak "popoldanc"

Marking ima ceno da peče
smile-1.gif

raje daj malo več denarja, pa boš imel dobro narejeno. Ker kot ti bo pol leta po kotih folija odstopila, bi dal tud tistih 200-300€ da bi bilo lepo...

Pri wrappingu se plača bolj delo kot material, tako da z lastno nabavo ne boš dosti prišparal, razen če imaš kakšno dobro vezo za popuste.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
KSZ
Torej na nekem avtu bi oblekel streho v carbon folijo. Ta streha ima šibedah, kako se zadeve lotiti. površina je okrog 1m x 1m. Nasveti dobrodošli, od kakšne cene naprej ipd.., težave na TP. mogoče, obstojnost..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.556
270
113
Ce se nikoli ni delal cesa podobnega dej raje drugam delat, ker je folija predraga za igrackanje....
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja vem, vseeno bi pa probal. zdej, tist metr bi že požalval, če bi šlo kaj po zlu. A dol gre brez problema, če je treba?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.556
270
113
Ja, tist ni panike... Ind. fen pa lepo pogret pa gre dol... Lepilo spucas z sinteticnim razredcilom...

Fajn je da sta dva pri montiranju, rabil bos se gladilko al pa kaksne bombazne rokavice za glajenje... Pa fen, da bo folija napeta... Pa pol lepo obrezat z olfo, da ne poskodujes laka...

Mas tud na youtubu filmcke, sam pomembnih detajlov ne pokazejo...
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
fen je lahko navaden. sem se doma nekaj igral s pravo folijo, dobil pri blekiju, pa sem jo z navadnim fenom čist komot preveč segrel.

tudi sam sem že razmišljal, da bi se kr sam lotil, sploh ker je streha ravna, brez antene in bres sank. Samo potem ko sem pogledal par filmčkov, me je malo minilo:) Hudič je skrit v detajlih in da se mi polet nardijo mehurji ali začne kje oodstapljat :/ Mene najolj skrbijo zaključki.
Sem si pa uspešno oblekel ovitek za telefon;)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kupi 3M, se je ne da zajebat sploh. Ali pa da se na vodo lep, tist je tud bolj enostavno.

3M pa lohk prilepiš/odlepiš/ zmečkaš in nato pogreješ in se zravna ipd.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.556
270
113
Fusion:

Ja ne vem, če so navodila proizvajalcev da se folijo segreva do 60 ali celo 80 stopinj, ne vem kako boš to naredil z navadnim iz kopalnice, pa tudi preden se bo fen in folija segrela na ustrezno temperaturo lahko še na malico vmes skočiš. In zakaj ti odstopa na vogalih in grabnih? ker si jo grel premalo z domačim fenom. evo ti en hakelc. Mehurji se ne naredijo sami od sebe. al si delal na vodo, al si pa pustil veliko zraka spodaj.

Malecky:

na vodo??? kako jo boš pa zaključil? boš cel dan fenal da bo spravil vso vodo ven?

to se zdej vse na suho dela...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dr. Glass je uporabil Hexis? folijo in na vodo.... potem pa...
confused-1.gif


No ja...jaz bi skoraj 100% kupil 3M če bi karkoli delal, ker mislim, da je res skoraj nemogoče zaf*** kako simpl streho pa tud kaj bolj zaj***.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.556
270
113
Aja?? Zanimivo... Jest zmeri na suho delam...

Sej 3m, hexis pa oracal so top pri nas. Stem da ma 3m itak tako strukturo da ne pusca mehurckov...

In streha ni ravna, je malo "okrogla" in hitro se jo kje prevec nabere...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
folijo sem dobil pri blekiju, predvidevam, da ni nek kitajski šit.
z vogalov mi nič ne dstopa, pa so na ovitku telefona kar fajn zaobljeni, tudi mehurjev nimam;)
na kolk stopinj se segreje kopalniški fen ne vem. sem pa videl ko sem grel, da sem rabil res samo par sekund, da je bila folija tolk prožna, da sem jo lepo čez vogale nategnil. sem bil tudi sam presenečen.

slika je z neta, ampak zgleda enako.
http://i01.i.aliimg.com/photo/v2/1598395209/Carbon_Fiber_TPU_Silicone_Western_Cell_Phone.jpg

šel sem k njemu za en drug projekt, katerga mi je odsvetoval, mi je pa odstopil košček folije, da lahko sam probam, pa sem se pol igral z ovitkom telefona.

v prvem postu pa sem pisal česa me je strah in se zato nisem sam lotil lepljenaj strehe.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.556
270
113
no ja... kaj naj rečem. očitno se da tud z domačim fenom, jest pač uporabljam ind., ker je takoj dovolj topla folija.
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
no ja... kaj naj rečem. očitno se da tud z domačim fenom, jest pač uporabljam ind., ker je takoj dovolj topla folija.

Ne streljajte takšnih neumnosti,ker se preverjeno ne da.Razen če si kupil fen na oddelku za orodje,pa ga uporabljaš v kopalnici.
hysterical-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik picolo pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
no ja... kaj naj rečem. očitno se da tud z domačim fenom, jest pač uporabljam ind., ker je takoj dovolj topla folija.

Ne streljajte takšnih neumnosti,ker se preverjeno ne da.Razen če si kupil fen na oddelku za orodje,pa ga uporabljaš v kopalnici.
hysterical-1.gif

Če je res, kar je zgoraj napisano - torej 60-80 stopinj, jih kopalniški fen z lahkoto doseže, je pa res, da pri večjih površinah rabiš večjo moč, da lahko večjo površino hitreje segreješ.
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik picolo pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
no ja... kaj naj rečem. očitno se da tud z domačim fenom, jest pač uporabljam ind., ker je takoj dovolj topla folija.

Ne streljajte takšnih neumnosti,ker se preverjeno ne da.Razen če si kupil fen na oddelku za orodje,pa ga uporabljaš v kopalnici.
hysterical-1.gif

Če je res, kar je zgoraj napisano - torej 60-80 stopinj, jih kopalniški fen z lahkoto doseže, je pa res, da pri večjih površinah rabiš večjo moč, da lahko večjo površino hitreje segreješ.

Potem pa veselo na delo s kopalniškim fenom.Taki majstri meni nebi limali avta!
Brez zamere
LP