Oblacenje avtomobila v folijo

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
da nebo kdo pricakoval da je to narejeno tako da se spoh ne vidi. Kje so spoji se vidi grdo ce od blizje pogledas. To je bolj za kaka vozila ki se veliko uporabljajo in potem se potrgajo folije da se avto proda z ocuvanim lakom. V Nemciji je precej taxijev v foliji.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83

Tko mam js streho.
tongue-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
en kolega dela to, problem je ta, da niso metallic barve (vsaj zame)

ampak to je strošek par 100 eurov da ti cel avto obleče, proti barvanju je to minimalno

je pa imel nazadnje ko sem bil tam lih na "oblačenju" kawasaki Z-750 - iz črne na belo in motor je zgledal 1a, ker mu paše ne metalik barva

Ha..... Pride delat k meni? Dobro material naj svoj prinese
smile-1.gif


Brez heca za par sto evrov ni mogoče dobiti niti materiala! da pa je avto oblečen kot mora biti, pa je tudi kar precej dela.

Verjemi. Precej dobro poznam zadeve in ni to kr neki....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
uf... k ne spremljam to tega foruma...

ja igi ima prav! za par 100€ se tega ne da narest kvalitetno! Recimo da stane m2 DOBRE folije od 10-12€ naprej + LAMINACIJA okol 8€ (katera je nujno potrebna, ko se zadevo odstanjuje, da se ne trga mm po mm! +dodatna zaščita pred praskami in soncem). Pa še delo. 2 delavca bi mogla imeti en avto zrihtan v pol dneva. To je okol 12 ur. Pa ne po tarifi iz fabrike. Če hočeš imeti kvalitetno narejeno je treba odstranit vse kljuke, luči, plastične obrobe, vglavnem čim več. Se pravi je treba še mehaniku plačat demotnažo in montažo. No to je pa to. Je pa res, da je avto nov, ko se to folijo dol pobere. Dobre folije so 10 letne (garancija na barvo in krčenje). Tok dolg dvomim da bo sploh kakšen avto preliman. Če je poškodba na foliji se lahko samo tisti del zamenja. Sam mogoče ne bo čisto ista barva. Zadnjič sem bil na "Tečaju Wrappinga" in smo se mal z drugimi pogovarjal, in ubistvu ni dost ceneje kot barvanje. "Štukanje" se iz 3m ne vidi več, če nisi pozoren... pa itak navaden avto ima bok (plehnat del) visok 80-100cm, folije se dobi pa tudi širše, tko da je lahko vse v enem kosu. Štuka se kakšne kombije itn...

Druga pesem je pa, če želiš imeti en design gor. to potem pride lepo in seveda še malo dražje, ker je treba plačati še printanje. okol 20-25€/m2. pa design, če ga ne narediš sam...

Pri teh zadevah je tko - kolikor dnara, toliko muzike. Lahko se naredi ceneje, sam potem se ne odgovarja za posledice...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kar ugodno....bi šlo ja.

Je pa odvisno od kvalitete folije. 3M je cca. 50€/m2.

Je bela tudi carbon stuktura? Sem gledal tacga porša....dost hudo.
cheer.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
moj stric se s tem bavi.
predlani je preoblekel komplet srebrne Yarise v Rdeče (z reklamami).. folija je še kar obstojna. edino pri blatnikih se lahko malo odlepi zaradi zime, peska ipd... tak, da to pomoje ni rešitev za dlje od 5 let?...

Seveda se od zelo blizu vidijo prehodi med folijo, tako, da to ni dolgoročna zamenjava za barvanje osebnega avta...
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Če se ne motim je imel nekdo v Ljubljani zlatega M3 v celoti "preoblečenega" v belo folijo.
Strošek mislim da je bil cca. 1k €, za kaj več pa povprašaj na BMW forumu.

Ja, moj znanec, v belo folijo s črno streho... kaj pa je bilo ko si odprl vrata, havbo?...
bonk.gif
folija pač zvihana za rob in prav grdo je zgledalo ker je zlata barva na veliko ven tolkla...
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
No jst bi samo streho polimu v belo "Fabia style" zaradi sonca, pa me zanima če kdo ve kako je z odstranitvijo le te po xx letih?

LP,S