Zakodiran avtoradio

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Živjo!

Pred kratkim sem kupu ''nov'' avto in v njem je starejši blaupunktov avtoradio(model lohk povem jutri), ki pa je zakodiran. Tip je sam menju akomulator in je resetiralo avtoradio. Zanima me, če to lohk sam doma kej zrihtam (kode nisem dobu zraven), a morm nujno na servis pelat?

hvala!

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
ej kje pa dobim serial no.? morm avtoradio vn vzet? ker papirjev nisem nobenih zraven dobu.
rolleyes-1.gif
je pa model Düsseldorf rcr 84
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
serial nr je vgraviran s strani v obliki BPxxxxxxxx, tako da ga moraš izvleči. Na strani ki je omenjena na linku imaš tudi programe s katerimi lahko preračunaš kodo iz serijske številke. Če nimaš ključev, lahko uporabiš tudi 4 žeblje (70 če jih imaš pri roki)
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
drugač mam pa tudi jaz en kalkulator tko da lahko tudi meni daš tisto serijsko št(je vtisnjena na ohišje in je v taki obliki začne se pa na BP) BPXXXXXXXXXXXXXX





in lahko probam zgenerirat kodo



lp
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
hvala!

ej a je možno, da sem še bolj zakodiral avtoradio prej popoldne, k sm ene kode probavov? k zdj mi samo 4 črtice pokaže, ne morem pa kode vtipkat. pa odklop akomulatorja ne pomaga! stupid me!
jezen.gif
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
lahko da si še bolj zakodiral radio ampak ni panike prižgeš ga in ga pustiš prižganega toliko časa da ti da spet možnost vnosa kode (to je lahko več ur)

kodo pa vneseš tako da pritiskas tipke od 1 pa do 4. Npr. da je koda 4858 pritiskas 4 krat 1, 8 krat 2, 5 krat 3 in 8 krat 4 za potrditev mislim da pa prtisnes tipko za glasnost ali ga mors ugasnt sem ze pozabil. Sam pazi mas samo 3 moznosti pol se ti pa radijo zaklene in ga moraš pustit nekaj ur prižganega da se ti spet resetira in lahko spet 3 x vneseš kodo

če se prav spomnem je tako drgač me pa lahko tudi kdo popravi

lp
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
heh, pol sem ga pa še mal zakodiral.
smile-1.gif
bom jutr rešil tole! hvala obema za pomoč (mata 5*).
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
postopek:

1) vključiš kontakt
2) radio mora biti izključen (info displaj kaže datum)
3) držiš tipko AS in prižgeš radio (okrogli gumb).......Tipko AS neprekinjeno držiš do piska!!
4) ko se pojavijo 4 nule...začneš vpisovati kodo ki je vpisana na CAR PASS-u....pod Radio Type/Code......(tapru piše model npr. za CAR 400 = 0400, in potem coda 0400/XXXX )
5) da vneseš prvo številko kode, moraš pritiskat gumb št. 1, toliko časa dokler se ne pojavi zaželena številka (npr. za 5 pritisneš 6-krat), enako velja za vnos druge številke kode, pričemer pritiskaš na gumb št. 2 itd.
6) ko je koda zapisana na displeju se ponovno zadrži tipka AS do piska....in radio je odkodiran

če pa se pojavi napis SAFE 9, je pa prišlo do napake pri vpisu, lahko je bila napačno vpisana koda, ali pa ni pravilna koda radia.....pazljivo ponovi vajo unsure.gif:

Opozorilo.....če večkrat zapored narobe vtikpkamo kodo.....se interval vpisa kode podaljšuje....(pri SAFE 4....je treba čakat do 30min....kar pomeni držat tipko AS )


Praktični nasvet: Možno je pa tudi trajno odkodiranje......pričemer pri odkodiranem radiu ponovimo zgornji postopek smile.gif


LP Opelpwah

Uporabnik: Opelpower
Vir: opelforum.si


Pa še povezava do te teme: http://www.opelforum.si/index.php?showtopic=5979 če te slučajno še kaj več zanima.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
postopek:

1) vključiš kontakt
2) radio mora biti izključen (info displaj kaže datum)
3) držiš tipko AS in prižgeš radio (okrogli gumb).......Tipko AS neprekinjeno držiš do piska!!
4) ko se pojavijo 4 nule...začneš vpisovati kodo ki je vpisana na CAR PASS-u....pod Radio Type/Code......(tapru piše model npr. za CAR 400 = 0400, in potem coda 0400/XXXX )
5) da vneseš prvo številko kode, moraš pritiskat gumb št. 1, toliko časa dokler se ne pojavi zaželena številka (npr. za 5 pritisneš 6-krat), enako velja za vnos druge številke kode, pričemer pritiskaš na gumb št. 2 itd.
6) ko je koda zapisana na displeju se ponovno zadrži tipka AS do piska....in radio je odkodiran

če pa se pojavi napis SAFE 9, je pa prišlo do napake pri vpisu, lahko je bila napačno vpisana koda, ali pa ni pravilna koda radia.....pazljivo ponovi vajo unsure.gif:

Opozorilo.....če večkrat zapored narobe vtikpkamo kodo.....se interval vpisa kode podaljšuje....(pri SAFE 4....je treba čakat do 30min....kar pomeni držat tipko AS )


Praktični nasvet: Možno je pa tudi trajno odkodiranje......pričemer pri odkodiranem radiu ponovimo zgornji postopek smile.gif


LP Opelpwah

Uporabnik: Opelpower
Vir: opelforum.si


Pa še povezava do te teme: http://www.opelforum.si/index.php?showtopic=5979 če te slučajno še kaj več zanima.

kokr je meni znano je to navodilo za oplove avroradie z zunanjim displyem od našega opelaša Opelpower-ja
in ne za navaden blaupunkt
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
tole je za opel verjetno ja... men je pol uspelo. ene 3 urce sem mev radio prižgan, da se je resetiral, pol sem pa vtipkal kodo in dela!
cheer.gif


lp
 

gregor230

Zelenc'
12. sep 2010
1
0
1
Živjo

V novem avtu imam radio KENWOOD KDC-W6027.....vsakič moram startat radio na roke in vedno mi napiša code OFF...mi lahko kdo pove kaj naj bi to točno pomenilo....?
In zakaj ce je radio prizgan in potem avto vžgem se radio še enkrat prižge? in zakaj se noče prižgati sam ko startam avto? Vse mi je malo čudno.
Če mi lahko kdo pove kodo za ta radio bi bil zelo hvaležen.Za vsak odgovor hvala.

Lp,
Gregor