2 DIN zamenjava za Škodin Swing autoradio

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Na Škodi bi zamenjal radio Swing z nečim malce boljšim. Zahteva je DAB+, USB, da ima spodoben tuner, ker trenutni imam občutek, da lovi precej slabo. Je kdo že menjal kaj podobnega? Na kaj moram paziti?
Swing prikazuje tudi temperaturo in uro, ki je usklajena z armaturko. Kako je s tem?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Povem ti samo to, da original avtoradio nima konkurence, kar se lovljenja FM tiče. Karkoli drugega boš dal noter, ti radio slabše lovi.
So pa potem druge prednosti. Jaz sem se odločil kar za nek Alpine 2din in da ima za usb ključek. Radia praktično ne poslušam, tako da me to ne moti.
Temperature ni. Možno, da bi se dalo kaj vezat in kakšne vmesnike dajat, ampak finančno to ni smiselno. Ima pa radio BT in zadeva deluje vrhunsko.
Aja, pa nimam obvolanskih komand, imam čisto osnovno verzijo.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Katerega pa imaš? Swing ima katastrofalen sprejem, sploh če dam na avtomatsko iskanje postaj. Antenski ojačevalec dela, oksidirano ni nič, namesto štrclja sem dal gor celo daljšo anteno, pa ni veliko bolje.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Je že ene dve leti, odkar sem menjal. Cca 160eur je bil alpine. Neka osnovna zadeva. PA špila vrhunsko(USB). Bom pogledal model, ko pridem do avta.
Meni je swing odlično lovil postaje. Ne vem, ali je kaj od avta odvisno. Imam roomsterja.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Tudi jaz imam roomsterja, ampak je sprejem res precej slab. Kako si pa rešil z masko?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Dobi se zraven maska pri vsakem modelu. Mislim, doplačat je treba par eur.
Meni je pa vrhunsko lovil swing. Zdaj je pa res bolj tako tako. No, za kakšne novice je ok, da bi muziko naglas poslušal, pa ni variante. Mogoče bi pa komu bilo čisto ok.
Evo tole sem vzel - alpine
Sem imel še en 4 kanalni ojačevalc doma, pa mi je še vse skupaj zvezal. Zamenjal sem pa še prednje zvočnike in sub vrgel v prtljažnik. Ampak nič kaj ekstremnega. Igra pa vrhunsko.
Lahko pa da bi bil FM posljušljiv, če nebi imel ojačevalca.
 

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Super, hvala. Si sam spajal ali so ti naredili pri supersoundu? Moram biti pozoren na kak konektor?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Sem se najprej sam lotil, pa sem obupal. Niso to več časi pred 2000, ko je bilo polno nekih lukenj za skozi vlečt kable itd. To je vse nekako stisnjeno, zaprto, preprek milijon.
Sva se zmenila za dobro ceno, pa sem potem kar tam pustil, da mi je naredil. Super zadovoljen.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Če še nisem prepozen, v razmislek.
Sedaj so popularni ''kitajci'' 2DIN. Cena tam med 150 in 200 EUR, ima pa zadeva noter navigacijo, BT, MP3, DVD predvajanje, za DAB+ pa nisem prepričan. Žal ti ne morem svetovati točen model, je pa že kar nekaj strank to imelo in so bile dokaj zadovoljne. Sam sem sicer opazil manjši lag pri zagonu, drugače je na prvi pogled delovalo ok. Če se prav spomnim, so se nekaterim normalno prikozovali tudi podatki iz avtomobila (npr. srememba temperature, itd.), torej je vmesnik znal komunicirat z avtomobilom.
Pa ena stranka je vrgla celo ven original malo navigacijo in jo nadomestila s to, tako da...
Sam sicer nisem pristaš kitajcev in je šla noter original navigacija, tako da s praktičnimi izkušnjami ti ne morem pomagat. Se pa baje na netu da preverit feedback in delovanje in potem vzameš tisto, ki naj bi bila ok. Ker nekatere kar precej zmrzujejo, itd.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz se strinjam z MTL. Kitajci so na papirju fajn, samo ko sem videl v živo, mi je delovalo nekako "češko" (hehe...). Če nimaš zahtev po nevem kakšnih blingy blingy prikazih in neki hudi navigaciji, bi priporočal da pogledaš za "malo" navigacijo, torej Škoda Amundsen+ (ekvivalnt je VW RNS 315. Dobi se tudi izvedba z DAB, ima dva tunerja tako da je sprejem odličen in imaš vedno osvežen seznam dosegljivih radijskih postaj, ima tudi radio tekst na FM-u (skoraj vse postaje tam prikazujejo izvajalca in naslov komada). Deluje (brez dvomov ali bo ali ne bo tudi prikaz parkirnega senzorja, BT telefona, podatki iz radia se prikazujejo na displeju med števci, dela tudi streaming glasbe preko Bluetootha in to celo tako da kaže naslov predvajanega komada na displeju in med števci ter da se premikat med komadi naprej in nazaj. Delajo tudi jasno (brez adapterja) komande na volanu, radio pa stilsko povsem paše v avto. Ima tudi osnovno navigacijo z kompasom in povezavo z merilnikom hitrosti v avtomobilu, tako da dela tudi v tunelu. Zvok je za moje pojme zelo dober oziroma nad tistim, kar da od sebe kitajec (težko sicer primerjam, ker sem gledal v drugih avtih, kjer so drugačni zvočniki, a meni zvok zelo ustreza).

Pomankljivosti? Navigacija je bolj osnovne vrste. Saj vodi lepo, a recimo ne nudi tako dobrega pregleda po karti kot recimo kakšna boljša navigacija, ločljivost zaslona je slabša in sam zaslon je manjši. Morda še največja pomaklivost zna biti da so cene verjetno višje kot pri kitajcih (zna bit tam okoli 300-400 eur), vseeno pa slišim da nekateri dajejo zadevo menjujejo za dražjo in večjo navigacijo Columbus (RNS510), tako da zna biti na trgu kakšna.

Ena opcija je tudi Bolero (RCD 510), ki nima navigacije, ima pa večji zaslon in je opazno cenejša (okoli 200 eur), verjetno pa ti ne bi ustrezala ker ni možnosti DAB.

DAB je sicer tudi pri kitajich vprašljiv, ne vem kako je potem z anteno in če vse dela tako kot mora.

Če že govorimo o možnostih: obstaja tudi navigacija Columbus, ki ima velik displej z večjo ločljivostjo, vse zadeve kot zgoraj našteti Amundsen, boljšo navigacijo, možnost prikaza DVD-jev in še par zadev. Taka navigacija stane okoli 800 eur, je pa treba paziti, ker je veliko ukradenih.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zamenjal sem tri "kitajce" z navigacijo, TV, BT,... ni da ni, samo radio del je bil vedno katastrofa.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Samo malce bom dopolnil glede cen: Amundsen+ so od nekje 300 EUR gor, z DAB+ verjetno dražji. Columbus so od nekje 500 EUR gor, baje jih je pa najmanj 80% (tudi Amundsen+) ukradenih, tako da previdnost pri nakupu rabljenih. Zadeve so namreč lahko označene v sistemu kot ukradene in se zna zgoditi, da boste po obisku pooblaščenca imeli policijo na vratih.
Drugače je pa največja pomanjkljivost Amundsen+ to, da sprejme le original karte, ki niso ravno ugodne. Sam imam RNS310 (torej ekvivalent Amundsen (brez plus)) in sem zadovoljen, čeprav se zadevi poznajo leta in je počasna kot ne vem kaj. Ampak dela ok, vse mi prikazuje tudi na Maxi DOT-u, pa 32 GB SD kartica z muziko je noter, tako da... Nisem imel niti namena zamenjat, ampak sem jo dobil precej ugodno, tako da je razmislek odpadel.
grin1.gif

Pa sam sem jo odmontiral iz avta, tako da vem, da ni ukradena in pa tudi nič polomljeno/podrgnjeno
grin1.gif
.
PS: nisem je odmontiral sredi noči na temnem parkirišču
aplauz.gif
.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Zamenjal sem tri "kitajce" z navigacijo, TV, BT,... ni da ni, samo radio del je bil vedno katastrofa.

Točno tako. Ostalo bi še štimalo, samo ko daš pa pri katajcih kako muziko, je pa porazno.

dobi se tudi neke zadeve od Blaukunta, pa mislim da Clariona, samo tega ne poznam (in je tudi drago, pa še drage adapterje rabiš če češ da ti delajo komande na volanu, pa vprašanje kako je z ostalo integracijo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Tale tudi meni zgleda zanimivo oziroma vsaj ni videt "čang šlang". Ne vem, probaj in poročaj.
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Si že kaj pogledal Zenec E>GO serijo?
Svoje čase so imeli zelo spodobne nadomestne enote narejene prav za VAG grupo, jih pa sedaj že kar nekaj let nisem nič spremljal.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Jaz sem pred 5 leti kupil novo hondo type-s... Originalni radio in zvok seveda katastrofa za moj okus. V menjavo kompletnega sistema sem vložil 1500€ (oprema in delo), nabavil 2 DIN radio, ojačevalec, sub, 4 zvočnike... Potrebno je bilo dokupiti masko, adapter za volanske komande, stari radio pa je še vedno skrit v škatlici v prtljažniku, da se prikazuje temperatura in ventilacija na displayu na armaturki.... Lahko bi dokupil tudi vmesnik, a sem se tako odločil. Honda ima pač čudno vezavo, ko je display armaturke vezan preko radia.
Prtljažnik je še vedno prazen, saj je vse skrito v poglobljenem delu, edino membrana suba je vidna. Že 5 let mi vse deluje brez problemov, montažo pa so mi naredili pri Radio Vili.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Me zanima... Koliko tole kaj dobro lovi oz. je kvalitetno (odzivno, hroščato) v primerjavi z originalnim boxom?
Osebno čakam, da se pojavijo zamenjave za R-LINK naprave v Renaultih... So zahebal s podporo za navigacijo popolnoma...