Chip tuning - razlicne cene

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
ksz

Kamorkoli že peljete, dajte prednost kvaliteti pred ceno. Sem imel že večkrat priliko popravljat za mojstri, ki ponujajo tuning v rangu 200 EUR ali manj ...

glede na to, da sem služil kruh pri RSRju in v SKNu, ter peljal ogromno vozil z mapami iz tujine, npr. kar se je delalo po servisih v Celovcu in okolici na VAG vozilih, je zadeva takšna:
izredno težko je laiku prepoznati kvaliteto, največkrat na odločitev pripomore referenca znanca oz. prijatelja in seveda, žal, na koncu cena storitve - v kolikor govorimo u re-mappingu, ne nekih izvenserijskih projektih
še dandanes ko ljudem to razlagam večinoma dobim odgovor "sedaj gre ko praXXca" - ja, res referenca no...

mene osebno prepriča trenutno na VAG vozilih kdo je prvi ponudil storitev, ali je števec flash-a na nuli po storitvi, ali pri priklopu na servisu obstaja možnost, da tovarna preverja ustreznost mape/garancija pade če govorimo o novih avtih in ena izmed bistvenih - ali tuner sam dela mapo ali jo nekje kupuje
prav tako mi je važen razpon navora po posegu, ne max moč in izpis iz valjev

podrobno o pogostosti regeneracije po posegu na slabih mapah, ON/OFF stopalki za plin, prižganih lučkah na števcu in toplotno poškodovanih izp. vetrnicah, DPF off kvazi aplikacijah z notlaufi na željenem tlaku pa ne bi v tej temi
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Pri 1.8T ali 1.9TDI je bilo vse v razcvetu. Vsaj kolikor je meni znano, so kar dosti delali svoje mape. Pri teh novih TSI variantah pa je vse samo iz tujine in se računalnik priklopi, zadeva naloži in fertik.
Torej kakšna je razlika, če ti en priklopi gor računalnik in ti že vnaprej določene parametre vnese in spremeni original in računa 400 ali pa 250?
Pač sprašujem, ker sem laik glede tega.

Aja, pa če že govorimo o referencah - meni tudi ni referenca papir - uaaaaau, zdaj mam pa tolko pa tolko več konjev. Potem pa še kao malo brce v rit pri določenih obratih in potem se ti zdi da je raketa.
Če že hočemo referenco bi bilo merodajna neka taka situacija, kot jo doživljam sam po kakšnih makadamskih klancih, ko imam robo v avtu, ali pa mogoče lažje - npr štopanje prej/po od 50-120 v tretji prestavi ipd.
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
preberi še enkrat - pa še vprašanje, "TSI mapa" zraste v tujini na drevesu?
na hitro, ker se mi zlajnanih zadev žal ne da ponavljati:
v SLO obstajajo tunerji, ki so začeli z WINols in urejanjem map, SAMI, ter še danes delajo svoje mape
kaj je razlika?hja, ponavadi "tuner" ali reciva raje "nalagalec mape" išče največji RVC; razliko v ceni
torej za neko mapo, ki jo bo tebi računal 200, da max 100 eur
obstajajo ljudje v Evropi, ki živijo IZKLJUČNO od re-mappinga in da prodajajo svoje kvalitetne mape

ob možnosti sodobnih ECUjev, da gre kaj narobe, po Murphiju narobe tudi gre
potem pa "nalagalec mape" nima niti BDM orodja, kaj šele master opreme ali ustreznih checksumov za mapo, da bi zadevo rešil

dobri slo tunerji se vsi med seboj poznajo in večina tudi sodeluje med seboj
sem bil pa še v času Mobisuxa cca 11 let nazaj enakega mnenja, kot si ti danes - da se to samo kopira ipd. da ni toliko vredno
izzvan sem bil takrat s strani SLO tunerja, ki me je zaposlil - in krepko spremenil svoje mnenje
on je tudi "krivec", da sem še danes v avtomobilski branži
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ja, tko bom napisal. Sam imam Golf 5 tdi 90KM , čipiran na 130 KM. Frend ma enak avto, pa je mojga probal in se mu je smejalo prek ušes. V glavnem, ne pozna klanca, avto super zvezno vleče, čipiran l 08, ročica menjalnika brez tresljajev, uporabljam pa samo za kakšna prehitevanja in malo hitreje v klanec. Končna hitrost mi ni pomembna, poraba pa od 5-5,7 nafte. Super zadovoljen, takrat je bila cena 300€.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Za tujino je bilo mišljeno, da so mape razvite tam. Če pripeljem 100 avtomobilov z istim motorjem, bodo pač stotim avtomobilom identično zadevo naložili gor.
Pod lastno razvijanje štejem to, da tuner pač sam na enem motorju razvije in sproba zadevo in ima pač neko osnovo, potem pa se skupaj s stranko odloči, ali bi imel npr raje malo nižje višji navor, ali bi rad kako drugače ipd. Mogoče da se celo zapelje en krog, pa sproba.
Sicer pa vidim, da je največ rsr, skn in css tuning. Drugega se ne omenja. S tem da rsr odpade, ker 1.2 ne dela, tako da ostaneta samo 2.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ne, edino na golf5 je tak prirastek. Poglej na RSR stran, pa se prepričaj. Zgleda, da je take vrste motor.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

potem pa lahko recem samo: uf. tudi jaz bi imel skoraj 50% "dodatek". 450.... kaj bi pa to trgalo
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
BMW 114i gre iz 102 na 215 konju.
shocked-1.gif


To je prirastek, kot da bi 10k€ vložil v kakega drugega.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
V teh dneh se bo začelo 8 leto z RSR čipom. Ker je bil že takrat star tip motorja je bil čip 250evrov (pa nek grup forum čipanje je še bilo se mi zdi). Takrat 40kkm danes 190, vse ok zaenkrat. Nisem bila na vaji, mi je stoparica čisto ok dokaz (prej in potem)
Okoli 4 sekunde je bilo razlike, pa poraba je praktično najnižja glede na podatke na porabi oziroma sprintmonitorju za ta tip motorja v tem avtu) Je pa res da imam kanto od motorja ki je vstavljen v kanto od avta(tako pravijo na alterju) . Ampak ta kanta zaenkrat rabi bolj ali manj samo redni servis, ki ga dočaka na dobro leto oziroma cca 22kkm.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik smt pravi:
potem pa lahko recem samo: uf. tudi jaz bi imel skoraj 50% "dodatek". 450.... kaj bi pa to trgalo


No, ni glih ravno tako, sem videl pri drugih vrstah tdi motorjev, pa je prirastek manjši. Zakaj je ravno pri Golf 5 tako velik, ne vem, morda zaradi PDF motorjev.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Citat:
Uporabnik smt pravi:
potem pa lahko recem samo: uf. tudi jaz bi imel skoraj 50% "dodatek". 450.... kaj bi pa to trgalo


No, ni glih ravno tako, sem videl pri drugih vrstah tdi motorjev, pa je prirastek manjši. Zakaj je ravno pri Golf 5 tako velik, ne vem, morda zaradi PDF motorjev.

Z nekaterimi mašinami se pač lahko naredi malo večji "čudež". Sam imam octavijo čipano iz 110 na 177KM, zaenkrat ena boljših investicij
cool-1.gif
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Citat:
Uporabnik smt pravi:
potem pa lahko recem samo: uf. tudi jaz bi imel skoraj 50% "dodatek". 450.... kaj bi pa to trgalo


No, ni glih ravno tako, sem videl pri drugih vrstah tdi motorjev, pa je prirastek manjši. Zakaj je ravno pri Golf 5 tako velik, ne vem, morda zaradi PDF motorjev.

Z nekaterimi mašinami se pač lahko naredi malo večji "čudež". Sam imam octavijo čipano iz 110 na 177KM, zaenkrat ena boljših investicij
cool-1.gif


Odlično, za toliko pa tudi nisem vedel.
cheer.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
ksz

Kamorkoli že peljete, dajte prednost kvaliteti pred ceno. Sem imel že večkrat priliko popravljat za mojstri, ki ponujajo tuning v rangu 200 EUR ali manj ...

glede na to, da sem služil kruh pri RSRju in v SKNu, ter peljal ogromno vozil z mapami iz tujine, npr. kar se je delalo po servisih v Celovcu in okolici na VAG vozilih, je zadeva takšna:
izredno težko je laiku prepoznati kvaliteto, največkrat na odločitev pripomore referenca znanca oz. prijatelja in seveda, žal, na koncu cena storitve - v kolikor govorimo u re-mappingu, ne nekih izvenserijskih projektih
še dandanes ko ljudem to razlagam večinoma dobim odgovor "sedaj gre ko praXXca" - ja, res referenca no...

mene osebno prepriča trenutno na VAG vozilih kdo je prvi ponudil storitev, ali je števec flash-a na nuli po storitvi, ali pri priklopu na servisu obstaja možnost, da tovarna preverja ustreznost mape/garancija pade če govorimo o novih avtih in ena izmed bistvenih - ali tuner sam dela mapo ali jo nekje kupuje
prav tako mi je važen razpon navora po posegu, ne max moč in izpis iz valjev

podrobno o pogostosti regeneracije po posegu na slabih mapah, ON/OFF stopalki za plin, prižganih lučkah na števcu in toplotno poškodovanih izp. vetrnicah, DPF off kvazi aplikacijah z notlaufi na željenem tlaku pa ne bi v tej temi

No, jaz sem se chiptuninga učil v Milanu, v zibelki te dejavnosti. Praktično vsa pomembna podjetja, ki izdelujejo interface za branje/pisanje ECUjev so v okolici Milana in Torina. Videl sem raznorazne primere tuningov - glavni problem niti ni v tem, ali je mapa kupljena, ali je custom razvita (v kolikor govorimo o stock avtih seveda), glavni problem je v kvaliteti. Tunerji ranga 150 EUR praviloma uporabljajo neoriginalne interface in kupujejo poceni mape, to je na kratko vsa znanost. Nihče ne more za ta denar ustvariti profita s kvaliteto, to je dejstvo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Interes s časom pada... par mesecev nazaj so za odklep F serije plačevali še po 800€ + dodatno čipanje po tem....kaj pa zdajle?
smirk-1.gif


Isto je potem za čipe, za par let stare motorje se mape nasičijo in so tudi z renomejem poceni.

V Slo, bi pa peljal tistemu, ki mi ga da na valje in uredi celoten spekter, na blef ne grem več. Sicer mi pa zgleda ne bo uspelo vseh čiptunerjev v Slo sprobat, ker rastete kot gobe po dežju.
grin1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
se strinjam
problem je, kako laiku razložiti, kaj je kvalitetna mapa in na kaj naj pazi pri odločitvi, kje bo dal zadevo urediti
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
In kako sta vidva ziher, da mapa za 150-200€ ni OK?

Bi nabrali 10 takih map, avto dal na valje ipd. in bi jih razpoznala, katere med njimi so bile pridobljene za 150€, 300€, 500+€ in katere so modul, sploh ne čiptuning?
rolleyes-1.gif