Temnenje stekel - POZOR

BaSe

Zelenc'
22. sep 2007
28
0
1
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
@all

še vedno bo zadostovala moja stara teorija, katere blesavi plavci nebodo kr tak skapirali.

Greš k mojstru, ki ti zatemni po sistemu recimo 10% okoli in okoli. Greš naredit homolo.
Odpeketaš nazaj k mojstru, stare folje dol, nove 55% gor - okoli in okoli. Ko te kekeci vstavijo
maš homolo. rešeno. Je nekoliko dražji postopek ker se folje limajo 2x, ampak mas pa pol
avto črn kot noč. Kateremu je to v interesu, sam nikoli nisem temnil, ker mi to ni všeč.

tega Lešnik in lumark nočeta delati niti za 2x plačilo!

Preverjeno!!!!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
ksz

je že kaj jasneje glede temnenja? kdo temnil zadni teden? homologiral?
grin1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
nič ni gršega ko napol zatemnjen avto
crazy1.gif
temnit pa nočejo kao zato ker majo sploh novejši avti že tovarniško zatemnjene šipe, nekateri tud čez dovoljenih 30% ?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bah...največja bedarija možno. Naj pa merijo, če so kupili inštrumente!
jezen.gif


Moj naslednji avto bo enakomerno zatemnjen oz. po starem zakonu... ko bodo pa xenon kite spravil iz ceste, doma narejene spojlerje ipd. bom pa razmislil o doslednem vpoštevanju zakona.
uf-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
glej zadeva uradno "ne gre skozi"..... folija z 10% zatemnitvijo NE OBSTAJA! (sem iz "foha", ker sem kar nekaj časa delal s tem). Če zmeriš navadno prozorno steklo ti bo kazalo tam nekje 7-10% zatemnjenosti, če imaš originalno tonirano (vsi novejši avti) pa si že tako ali tako čez....
Dokler se ni merilo, so bila pač potrdila "prirejena"......
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Jap, ravno danes je kolega bi pri mojstru za temnenje.
Stekla so že serijsko na maksimum, tako da prednjih ni mogoče temnit.

Mene pa v bistvu ne zanima temnenje, ampak samo folija ki odbija UV žarke in te folije(temne) to dobro delajo.

Sem že veliko krat srečal šoferje, ki imajo levo roko močno posončeno. V Angliji so tudi naredili študijo, ki trdi, da je na desnih rokah veliko več kožnega raka kot na levih.

Ker pričakujem naraščaj bi zadaj temnil oz. lepil UV odbojno folijo(minimalno temnejšo) in ker imam sebe tudi malo rad, bi si še omislil spredaj ne zatemnjeno UV odbojno folijo.

Obstaja kaj takega?


Lp

Lp
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Bil prejšnji teden pri Kompare. Pred B stebričkom ne lepi ničesar. Na homo še nisem šel z avtom, sem pa predno sem dal temniti šipe, šel tja in povprašal. Tudi oni so rekli, da pred B stebričkom ne sme bit nič, čeprav tudi sam razumem zakon, da lahko temniš prednje stranske do 30%
frown-1.gif


Naslednji teden bom verjetno šel homologirat (ca. 70€) pa povprašam glete tiste postavke v zakonu, ko pravi do 70% prepustnosti. Vam sporočim.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
bom si mal sposodil temo...

rad bi si zatemnil steklena vratca od hi-fi omarce. pa me zanima kolk bi to koštal, če bi nabavu folijo pr teh modelih ko ste vi temnil (100x50cm velik kos bi rabil), ali se da kako čip varjanto take folije dobit v kakem merkurju ali bauhausu... in še to ali te folije full omejuje ir svetlobo?