Telemach Cisco sprejemniki (težave, pritožbe,...)

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Vem, da smo tudi mi po Handan-u pričakovali, da bo Cisco naredil sprejemnik, kot se šika. Pa temu ni ravno tako. Imajo kar nekaj pomankljivosti, ki pa jih bo najlažje in najhitreje odkriti s pomočjo uporabnikov. V vaše zadovoljstvo je treba to čimprej popraviti. Zato bi vse, ki posedujete katerikoli Cisco sprejemnik (osnovni, HD, HD DVR) prosil, da napišete vaša opažanja (kaj je narobe, kaj ne dela, kaj bi spremenili, kje so napake, pomankljivosti, itd...). Lahko rečem, da se Cisco zelo hitro odzove na napake. Trenutno je v Ljubljani njihova ekipa, ki že pripravlja prvi popravek, ki bo na voljo predvidoma jutri. Sprejemniki se bodo nadgradili samodejno. Torej, pljuvajte!
smirk-1.gif
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
-Ko si narediš nov profil In hočeš razvstiti programe si daš recimo na 1 poptv 2 kanal a---> in nato če pritisneš 1 da bi dal kao na pop tv ti da na tv slo 1 ker je teko razporejen kanal v profilu Vsi kanali.
- Ko narediš opomnik na svojem osebnem profilu ti po preklopu na oddajo vrže na profil Vsi kanali.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Glavne moteče stvari:
- ne gre sortirat programov
- nikjer v meniju nemoreš nastavit formata TV-ja
- katastrofalen odzivni čas ( npr. pritisneš MENI in počakaš dobro sekundo, da sprejemnik odreagira )
- nima optičnega avdio izhoda
- nikjer funkcije za ročno skeniranje programov
- nikjer ti ne prikaže dodatnih informacij o programu ( format slike, jakost signala, ... )
- napram Handanu zelo komplicirano ravnanje z daljincem ( sredinske smerne tipke veljajo samo za meni )
- pri vklopu sprejemnika ( pri povezavi preko scart-a ) da TV-ju signal za preklop na AV1, pri izklopu pa signala ne "prekliče"
- ......
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
CISCO HD 4398

SORTIRANJE PROGRAMOV:
- naj ostane tako, da lahko dodajaš priljubljene vendar naj bo lista z zaporednimi številkami priljubljenih programov, tako
da če stisneš npr tipko 5, naj gre na priljubljen kanal št 5 in ne kanal v original shemi pod zaporedno 5.
- ime sortirane grupe naj se nato da nastaviti kot privzeto.

INFORMACIJE O PROGRAMU:
- več informacij o oddaji: format slike (16:9, 4:3), podnapisi, jeziki, kot je imel handan.
- Info o oddaji iz EPG, vsekakor razširit itextovno polje, sedaj odreže vse.
- lepšo časovno premico

NASTAVITVE (MENU)
- HDMI se čudno nastavi na avtomatično in pri prikopi na DVI monitor zaklene opcije in ponudi
samo 576i. Ravnotako so izvzete lastnosti formata slike. Naj se to odklene. Nevem čemu je tako, handan 7000
je pri istem setupu normalno oddajal 1080i.

GRAFIČNI IZGLED:
Nasploh je zgrešen, od tod tudi vse natrpano, poceni photoshop efekti, ki niso potrebni (sence in prelivi) vse skupaj samo
kitajsko nakičijo. Naj bo čist, preprost, tako kot ima T-2 ali Siolov vmesnik. Sedaj je vse natrpano, in barve so čisto zgrešene.
Časovna premica je lep primer nepotrebnih efektov.

MNENJE: Najprej naj se odpravijo softwerske rešitve, ki jih uporabniki močno rabijo in zelijo. Sortiranje, nastavitve.
Nato naj se premisli o koreniti grafični prenovi, saj bo šele s tem dejanjem lahko vse "lepo in urejeno". S tem kar je sedaj bo sranje za vedno.
 

nightfire

Pripravnik
4. sep 2007
857
0
16
MB
sami problemi ker ga v Mariboru od včeraj pa do zdaj niso aktivirali pa še zaradi tega so se mi kartice na hando snemalnikih prenastavle tako da ne moram gledat HBO in še par ostalih programov.
boljše bi bilo da bi malo še počakali in bi jih dali ven ko bi imeli vse skupaj porihtano
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Cisco DVR HD 8398DVB :
- ni funkcije teleteksta,
- kakšen je namen in uporaba USB priključka,
- nova navodila z opisanimi dodatnimi funkcijami, ki sedaj ne delajo, predvsem je slabo opisano področje nastavitev,
- se ne vidi kakšen format slike se ti predvaja: samodejno, 16:9.........
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
Za štos sem naredil 2 primera, kako bi po moje izgledal čisto preprost in grafično zadovoljiv grafični vmesnik.
POPTVHD je fikcija in ne obstaja
tongue-1.gif


SLIKA1: Vedno se prikaže osnovna pasica, ki prileze od spodaj navzgor.



SLIKA2: Informacija o trenutnem sporedu, filmu, oddaji, karkoli... osnovna pasica se dvigne še više in pritegne s seboj še dodatno,
kjer so informacije.
info2.jpg




Zelo na hitro in brez nekih nepotrebnih efektov.
Pa še tukaj je malo preveč informacij in je ze zmeda, je pa vsaj kolkor tolikor urejeno....

Ajde Cisco, sej znaš!!!!
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
dobr si tole naredil. Kako pa zgleda trenuten vmesnik v ciscotu?.... za tiste ki te naprave nimamo
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
zelo cheap izvedba, očitno se jim ni dal vložit mal več časa v en dober skin.
Tvoj skin je dosti boljši od tega.
 
Nazadnje urejeno:

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Novopečeni lastniki Ciscotov, mi poveste, kako izgleda aktivacija sprejemnika? Je treba poklicat na HD in sporočit neko S/N številko?
 

arsilan66

Zelenc'
17. feb 2010
8
2
1
Maribor
No pa še jaz:
Jaz sem pa danes priklopil Cisco DVR HD 8398DVB in ga ne priporocam! Dosti boljsi se mi je zdel predvajalnik HANDAN CV 5000, ki sem ga imel pred tem. Pa ta snemalnik sem cakal skoraj 2 meseca. Zdaj pa tako razocaranje. Evo:
1) Vse skupaj je zelo neprijazno uporabniku. Navodila so zelo skopa in tudi na spletu ni kaj dosti bolje.
2) Jaz nisem uspel razporediti programov po svojem vrstnem redu. Tako, da bi imel recimo na 1 LJ, na 2 PopTv itd, na 10 HTV. Kolikor se mi zdi, je osnovna shema fiksna in kanalov ne mores premikati. Lahko si pa naredis svoje priljubljene, vendar je to potem neprikladno, saj morda res imas HTV na 10, vendar ti pa zraven pise se 104, kar je pozicija, kjer se HTV nahaja na osnovni shemi.
3) Prostor za informacije pri EPG je mnogo ozji kot pri prejsnjem modelu. Tu sta samo ena ali dve vrstici. Sicer lahko premikas stran tudi navzdol, vendar pa se potem tekst nepricakovano konca kar na sredi stavka.
4) Ni teleteksta! To me se najbolj moti. Na prejsnjem je bil vsaj osnovni teletekst, tu ga pa sploh ni.
5) Ne vem kako spraviti antenski signal do televizije. Sedaj pride antena v Cisco, iz njega pa gre HDMI kabel v televizor, ki je neke vrste monitor za Cisco. Ni več scarta ali antenskega izhoda. Tako ni teleteksta niti na televiziji.Če bi želel sprejemati signal preko televizije moras namestiti antenski razdelilec in enega antenskega peljati v TV, drugegqa pa v Cisco.

Glede na vse nasteto, ga bom nesel nazaj...

Bojan
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
balts, vsaka čast za slike - edino kaj bi jaz spremenil ( na tvoji 1. sliki ), da bi bila ta info vrstica zgoraj ( tak kot to ima Samsung LCD ).
Sploh je to pomembno če so na programu zalepljeni podnapisi.
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
Dogner:
Seveda, marsikaj bi bilo treba spremeniti, optimizirati.

Vedi da je to samo montažica, bolj kot drugo, da se bi z mininalnim vložgom v grafični vmesnik naredilo VELIKO za uporabnike.
Tukaj marsičesa nisem upošteval kar bi moral, če bi delal zares, ker je pač samo za štos
smile-1.gif


Hvala...
 

Tadaaa

Zelenc'
25. jan 2010
17
0
1
balts vsaka čast,bi bil tale grafični vmesnik res super :D,zgleda da boš moral Cisco ekipi malo pomagati... :D
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
Verjemite, da so Ciscotova gospoda sposobna marsičesa. To so dostikrat dokazali. Predvajalniki meni osebno niso slabi v osnovi, so pa potrebni korenitih nadgradenj oz optimizacij našim potrebam, željam. Vse je odvisno, kako se bodo nadgrajeval in koliko bosta Telemach in Cisco hotela vložiti v to.

Zadnjič sem videl enega na telemachu. Indijec. In to pomeni da so dobri programerji, za dizajn pa sorazmerno obratno ;-)
Moja montaža je samo en majcen del vržene kosti. Zato predlagam konstruktivne predloge in človeški nivo komunikacije.
Navsezadnje je ta thread odpl nekdo "od gor" in očitno jim je nekaj do tega, da se zadeva začne izboljševat.
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
Še nekaj opazk: CISCO HD 4398

MENU je res počasen, oz ga počasi naloži. Menim, da je odveč okvirček z živo sliko v menuju, saj ga najbrž to upočasnuje.
Enako velja drugod, namesto žive slike naj bo poster filma oz slika oddaje oz karkoli je že na sporedu.
Sicer sama naprava ni počasna, programi se premikajo hitreje in bolje od Handana, pravzaprav zelo hitro. HitrI zaklep z barvnimi tipkami je tudi odveč. To urediš preko starševskega nadzora.

NA "NAVIGACIJSKI VRSTICI" JE POMEMBNO PREDVSEM TO:
-čista in lepo razvidna časovna premica, trenutni spored in kaj sledi, z uro kdaj se konča in kdaj se prihodnjI prične.
-osnovne značilnosti streama: format slike, podnapisi/jeziki, ločljivost slike in glasbeni zapis.
- izpis trenutnega imena in številke programa
-hitre barvne tipke bi lahko bile podrejene menujem za spremembo: formata slike, podnapisov, jezikov, glasbenega zapisa.

V OKNU KJER SO INFORMACIJE O FILMU/ODDAJI PA...
- ORIGINAL NASLOV, režiser, leto, država, igralci, imdb, dolžina filma (original).
- slika (poster filma, slika oddaje..).

Tole bi bili nujni podatki, ostalo so pač bonusi vendar raje nič kot natrpat.


Telemachovci: pravite, da vam neka firma pripravlja EPG zapis. A je res tako težko osnovne informacije od teh 100+ kanalov,
urediti in popolno zapisati? Polovica jih ni opremljena z točnostjo podatkov oz so kar brez. Opisov informativnih oddaj pa itak sploh ni, čeprav so povečini podatki tudi za razne oddaje dostopni.

Ok, mislim, da sem zajel vse moje želje
smile-1.gif

Lp
 

DavidBlue

Zelenc'
18. feb 2010
1
0
1
Da pričnem za spremembo od ostalih s "prijaznostjo" do uporabnikov, ponudbo in trženjem; ostalo ste tako in tako povedali tudi drugi.

1. V MB dobil CISCO 8398DVB. V škatli nobenih navodil. Zaman iskal kakršnakoli navodila na spletni strani Telemacha, kot da smo še vedno v kameni dobi!
2. Klical številko teh. pomoči. Čakal cca 30 minut. Bil sem 8 v vrsti, kar daje misliti, da vse preveč ljudi potrebuje pomoč, kar bi preprečila primerna, (tudi do mamic in očkov) uporabniško prijazna navodila.
3. Imel prej trojček z analogno kabelsko, prešel na digitalno. Kam naj priklopim CISCOTA - ali naj odstranim prejšnji razdelilnik za TV-Radio-Data (na Data sem imel priključen modem za internet in telefon)?
4. Končno dobil teh. pomoč. Porabil 5 min, da sem si s fantom na koncu žice prišel na jasno, da je tisto, kar on pozna kot "pretvornik", tista stvar, ki sem jo sam v dobri veri imenoval "HD snemalnik", kot paš piše na Telemachovi spletni strani.
5. Ko sem razdelilec signalov skušal razložiti kot filter in mu prečital Db im Mhz, ki so pisali na izhodih, je dečko zavdihnil, da se izražam preveč strokovno. Po cca 10 min. sva po mojem opisu "majhna bela škatlica" in "velika črna škatla z diskom" uredila skupni slovar in sem uspel izlušæiti. kam naj zadevo priključim...
6. Aktivacija. Zadeva je pričela delati. Po metodi "trial and error" se brez navodil nekako prebijem skozi nastavitve, čeprav mi še vedno ni jasno, zakaj pri čisto nobeni kombinaciji nastavitev ne dobim lepo do robov zaslona (plazma TV Panasonic, komponentni vhod) vseh kanalov 3/4 in 16/9. Sem napačno mislil, da bi moral to urediti CISCO?
7. Ker sem prej na spletu v kaosu Telemachovih neurejenih sporočil in nepreglednih strani divje zastonj iskal priročnik ali vsaj navodila za priklop sem na srečo zasledil skopi poročili o potrebnem izklopu starševske zaščite in morebitnem ponovnem ročnem nastavljanju programov, ko so se mi kanali začeli skrivnostno zaklepati. Cool!
8. Drugi dan odpešačil po navodila (nihče se ni čudil, da ni bilo ničesar v škatl, izgleda, da je to normalna stvar.) Čakal, da je uboga deklica 10 min. kopirala na počasnem stroju strani priročnika, mi jih s sponkačem spela skupaj.
9 Medtem poslušal uboge mamice in očke, ki so se pripeljali od bogve kam, ker so se jim zaklenili programi. Deklica pri mizi, ki očitno ni bila preveč usposobljena za reševanje podobnih problemov, jim je najprej ponudila plačati še dodatno razširjeno programsko shemo !!! , šele potem je na srečo šla vprasšati tehnike, kaj bi lahko bilo narobe - nato pa jim v skopih besedah povedala, da pač vendar morajo po "upgradu" ročno nastaviti kanale, kot da bi to bilo povsem jasno (če se že njej ni sanalo kaj in kako).
10 Sedajle pa iščem povečalo, da bi začel prebirati slabe črno bele kopije zgledno zmešanih navodil. Navodila in slike menijev CISCA z moje TV bom verjetno ponudil znancu, ki uči na FERI faksu, da bo študente naučil, kako nikakor ne smejo načrtovati in programirati!
Fuj! (ne vem, če smem na forumu uporabljati besedo "shit")...
11 Potem, ko sem v forumu prebral, da sem s prehodom na digitalno TV izgubil tudi teletext, pa sem začel resno razmišljati, da bi Telemach tožil, ker bi moral plačati 80 evrov, da bi prekinil takole 1 letno mučenje, ki bi ga moral pračevati po 60 evrov na mesec!
Bom povprašal znanca odvetnika, koliko lahko zahtevam za odškodnino in duševne bolečine!

Čao - za tolažbo grem malo gledati olimpijske igre na HD - jutri pa bom skušal "črno škatlo" lepo nazaj zapakirati in jo sicer zelo prijazni deklici vrniti nazaj....
 
Nazadnje urejeno: