Športniki drogeraši

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
So čisti, ne pa vsi. Meni je fascinantno, da tega ne najdejo takoj.

Štos je v tem, da vzorce hranijo do 8 let. Če se v tem času razvijejo nove metode zaznavanja prepovedanih substanc, lahko vzorce pregledajo za nazaj.

"štos" je v tem, da je v športu več denarja, kot je v raziskovanju in zato so drogeraši vedno korak pred znanstveniki. Zato pa se hrani 8 let, oz v primeru OI 10 let in potem ko znanost dohiti drogeraše, se jih lepo pohopsa.

In to je samo dokaz da nihče ni čist. Večina jih je verjetno čista ob nastopu, ampak izven sezone, v času treningov, pa vsi lepo papcajo, ker če se naš amaterski nivo spušča v to, potem si zamislite, kaj počne kakšne Bolt, Ronaldo ali pa Nadal.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Niti slučajno, da so izven velikih tekem pa kar lahko nakokirani ko akse. Imajo redne nenapovedane kontrole tudi izven sezone. Če se jim 3x ne oglasiš si avtomatsko kriv.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
To Darjan, da noben ni čist, ni res. Ne kar tako na pamet ven sekati. To je bolj gledanje z viška, sej jaz bi tudi lahko če bi papcal. Buče.
Je pa res, da pogostost dopinga zelo zavisi od športa do športa. Olimpijski dvigi so še bolj podvrženi dopingu kot kolesarstvo na primer.
Jaz osebo mislim vsi finalisti olimpijskih dvigov, finalisti v veliko disciplinah v atletiki (kaka hitra hoja se verjetno da brez dopinga zmagat).
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
O čem ti to,mislim, glede Velepca? Lahko s čim podkrepiš, a gre bolj za spam?
wink-1.gif
...
Saj gre za taistega, ki je pred časom izgubil sina?
 
Nazadnje urejeno:

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ja no, kaj si mi pa sedaj odgovoril?
grin1.gif

Potem zanj ne veš konkretno in je bilo izrečeno bolj na počez? Tudi prav, sam da vem
wink-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
ksz
Ko vidiš kaj vse jemljejo amaterji, kako nebi šele profiji. Jutri naj mal tekače pregledajo, me zanima koliko jih bo čistih.O Boltu pa škoda besed.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
ksz
Ko vidiš kaj vse jemljejo amaterji, kako nebi šele profiji. Jutri naj mal tekače pregledajo, me zanima koliko jih bo čistih.O Boltu pa škoda besed.
amaterji jemljejo vse saj nimajo kontrol. v določenih sportih imajo amaterji lahko boljše dosežke kot profesionalci.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
ksz
Ko vidiš kaj vse jemljejo amaterji, kako nebi šele profiji. Jutri naj mal tekače pregledajo, me zanima koliko jih bo čistih.O Boltu pa škoda besed.
amaterji jemljejo vse saj nimajo kontrol. v določenih sportih imajo amaterji lahko boljše dosežke kot profesionalci.

Ja. Zadnjič sem enega amaterja videl, ko je tekel na 100m pod 9 sekundami, štopano na roko...
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Uvesti kazni, ko te dobijo imaš dosmrtno prepoved udeležbe na tekmovanjih, pa ni važno na katerem nivoju in vrnit ves denar prislužen z nagradami in odpoved v službah, ki jih je dala država na podlagi rezultatov, pa da vidimo kdo bo potem še jemal. Ali pa naj ta industrija uvede svoja tekmovanja za te.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Kaj če nekdo v trgovini ukrade liziko, bi naj tudi šel v rest do konca lajfa?

itak je vsak pod dopingom, če so naši drogeraši, potem veš kje je nivo svetovnih profijev v resnih športih.

Poleg tega pa rekordov ne bi bilo brez dopinga, to je jasno vsakemu. Evolucija ni tako hitra.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Vedno odkrijejo dopinge samo v teh bolj low budget športih, medtem ko pa recimo na nogomet se pa noben ne upa spraviti. Je toliko denarja v njem, da so vsi podkupljeni.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
V nogometu ni dopinga, to ni vrhunski šport. Par brezglavih kokoši, ki se podi za žogo ne rabi dopinga. Se ga vlijejo po tekmi in delajo pizdarije oz. jemljejo druge droge, ampak dopingirajo se pa ne!

Šah recimo je pizdarija, tam je dopinga kolikor hočeš. So uvedli testiranja že 10 let nazaj, ampak je problem ker se vzorce jemlje po koncu dvoboja, ker pa so ti precej dolgi oz. se namerno podaljšuje igre se dopinga ne najde!
10.gif


Skratka pustite fuzbalerje, spravite se na šahiste, ti so pravi drogeraši in jim nihče nič ne more!
jezen.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Citat:
Uporabnik Tomas pravi:
Uvesti kazni, ko te dobijo imaš dosmrtno prepoved udeležbe na tekmovanjih, pa ni važno na katerem nivoju in vrnit ves denar prislužen z nagradami in odpoved v službah, ki jih je dala država na podlagi rezultatov, pa da vidimo kdo bo potem še jemal. Ali pa naj ta industrija uvede svoja tekmovanja za te.

Na visokem nivoju je zadaj cela veriga od dohtarjev do trenerjev. Če takega dobijo je posledica slabega dela cele verige.

Kaj športnik ve, kaj mu dajo da požere. Ne gre več tukaj za amaterje, da se pred tekmo malo našpikajo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Nima veze če ve ali ne ve točno kaj dobi, ve sigurno da nekaj dobiva, valda ni tako naiven, da verjame, da dobiva samo izotoničen napitek za regeneracijo?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.873
113
Citat:
izotoničen napitek za regeneracijo?

No ja metabolic steroid ni nekaj kar užiješ z napitkom. Tole je čisto posploševanje. In ja športnik točno ve , da gre za steroid in ne nek napitek.

Vse ostalo je brezvezno komentirat. Gre za načrtno jemanje.
Noben v verigi ni kriv, kriv je športnik, ki se v to poda.

Zanimiv pa je medl odziv SZS, če bi se to naredilo recimo Tini bi jo blatili en mesec vkup po vseh cajtngih vključno z zvezo.