Formula 1 sezona 2017

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.388
9.122
113
Trdim samo da so pri mercedesu s strategijo v podnu, kar se je večkrat pokazalo lani in štartali so tudi letos.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
859
113
Ah, ni panike... Jaz samo pravim, da Mecki ta dirka ne predstavlja nobenega problema. Zradiral bojo tudi letos, brez skrbi.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Ksz

Obraba gum bo kljucna pri Mercu. To vedo ze iz testiranj, da imajo probleme. In -5 krogov je veliko...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Merc je imel srečo ker je bilo hladno. Bomo videli naslednji teden v Bahrainu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.529
113
Ja, večerna dirka
wink-1.gif
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Citat:
Uporabnik masevc pravi:
Alonso spušča dirko v Monacu.
Razlog? Dirkal bo v Indy 500!

Mah kaj pa naj...osvojili ne bodo vec kot max 8 mesto, je pa zdej v polozaju ko se lahko zmisluje kot se noben dirkac v F1, saj ga McLaren hoce za vsako ceno zadrzat vsaj do konca te sezone. Si pa mislim da je to malo tvegana odlocitev in izzivanje usode. Bla bi pa fora da je Monaco dezna kaoticna dirka, ki se konca z zmago Buttna.

Btw, mislim da Ferrari le ni tako blizu Mercedesu kot bi si clovek zelel zavoljo zanimive sezone. Mogoce bosta na dirki malo blizje, ker je Mercedes na en hiter krog brutalno hiter, ampak zmagal bo vseeno Hamilton in to z lahkoto.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zadnji del kvalifikacij je potekal že po temi, mislim, da je bila na začetku kvalifikacij temperatura asfalta "samo" 20 stopinj C.
Je pa Toto Wolf povedal, da ima verjetno Ferrari nastavljen avto nekoliko drugače in upajo na zelo hiter začetek dirke po vročem (omenjal je understeer v določenih zavojih). Zelo podobno taktiko bi se naj šel tudi red Bull, ki je bil na vseh vročih testiranjih izjemno hiter, kvalifikacije pa...

Pustimo se presentit, po moje bo dobra dirka jutri.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.529
113
Dovolj dober je, da pride do 3. mesta, če je lojza drugi, več pa itak ne bi bilo zaželeno. Na mercovo srečo je kimi preslab, RBR pa šajtrga.

Me pa zanima bolj proti koncu sezone, če se uspe RBRju pobrat, znajo kar tenko piskat pri konstruktorskem, kateri bi pod normalnimi pogoji moral biti realnost.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Na kvalifikacijah je bil hitrejsi. Kar pomeni, da lahko vsak dirkac v karavani z Mercedesom posega po najvisjih mestih. In pa seveda kot druga vijolina ne sme bit hitrejsi od Hamiltona. K je pa itak pussy
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Sej je Bottas se sam reku da ve kje mu je mesto v Mercedesu. Me pa veseli da je zmagal Vette,l bo zgleda da res zanimiva sezona. Skoda Maxa ki bi se lahko pomesal v boj za tretje mesto. RB se zna v sredini sezone kar Preseneca me Massa, ki solidno vozi, se posebaj ce gledamo da je bil ze v penziji.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Sej je Bottas se sam reku da ve kje mu je mesto v Mercedesu. Me pa veseli da je zmagal Vette,l bo zgleda da res zanimiva sezona. Skoda Maxa ki bi se lahko pomesal v boj za tretje mesto. RB se zna v sredini sezone kar Preseneca me Massa, ki solidno vozi, se posebaj ce gledamo da je bil ze v penziji.