Formula 1 sezona 2017

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Saj to ti pravim. Nic od fairplaya. Umikal so se drug drugemu, iskali taktiko. Ce bi od zacetka sezona stavili na Bottasa, bi mogoce bili danes blizje prvemu, btw
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
In kljub temu ni smel zmagati. Kake veze ms, da je Vettla avto iebal? Ta tvoja izjava gre direkt skupaj z izjavo: Honda je najhitrejša, pa tud če jo drugi prehitijo."
Vpraša Alonsa kak se ob tem počuti.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ni smel zmagati? Niti ni mogel zmagati. Zmagal bi lahko samo, če bi ga Vettel spustil. Na tej progi moraš biti na krog 1.8-1.9 sec hitrejši, da imaš sploh možnost prehiteti tistega, ki je pred teboj. Zakaj misliš, da Bottas in Hamilton nista napadla Kimija, čeprav sta mu z lahkoto sledila. Pač ni bilo možnosti...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Kimi je bil dovolj hitrejši, da bi lahko šel mimo - no ravno dovolj hitrejši, ampak bi ob "borbenem" prehitevanju riskiral izpad obeh. Vettla je pač iebal volan (ni bil "naravnost") in zato ni mogel na "polno".

Kot sem zgoraj že omenil - Ferrarijeva odločitev, da pusti Vettla zmagati je OK s stališča moštva, bistveno bolj presenetljiva je odločitev Mercedesa, da je vrnila mesto Bottasu ozr. "odvzela" 3 točke Hamiltonu, ki je vendarle v borbi za skupno zmago v boljšem položaju kot Bottas.

Drugače pa dirka po prvem krogu in odstrelu Ricciarda za čimprejšnji pozabo - še sreča, da je bil obisk doma in RTL laufal v ozadju.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Drugače pa, norega Maxa bo pa treba kaznovat, ker to je tako tele, da ni večjega, sploh ker se je v svojega zabil.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Prehitevat se je dalo, ker je Alonso prehitel Sainza ki je bil priblizno isto pocasnejsi kot Vettel od Raikkonena. Raikkonen ni smel ali pa ni upal prehiteti Vettla in je raje scitil njegoveg hrbet v primeru napada enega od Mercedesov. Lepa poteza Hamiltona je me je presenetla in sicer pozitivno, ker kolikor mi je jasno je Hamilton sam reku da mu vrne mesto v primeru da ne prehiti Ferrarijev torej to ni bila odlocitev ekipe. S tem je pokazal da ni tak douchbag kot se je zadnje case kazal (odsotnost na pririditvi v Londonu ipd). Najvecja faca je bil pa Alonso s svojim attitudom do celotne situacije v kateri je McLaren. Dirkanje na polno in dost humorja in sarkazma
hysterical-1.gif
Veseli me da se v McLarnu stvari premikajo na bolje ceprav bo Spa ze druga zgodba, ker cetrti updejt PU skoraj sigurno se ne bo pripravljen pa tud vprasanje kolk bo dejansko updejt pomagal.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Vetttla je vedno tezko prehiteti. Z enakim materialom toliko tezje. Kimi pa tudi ni znan po kakih prehitevanjih, tako da tudi jaz menim, da ga ne bi prehitel pa tudi ce ne bi bila del istega mostva. Kimi ne.

Koliko hitrejsi je sploh bil? Vettel je vozil s tempom Mercedesov. In zelo mozno, da bi lahko dvignil, ce bi bilo potrebno.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Seveda bi zmagal, Kimija so prej klicali v boks kot je bilo potrebno, je tudi po radiu povedal mnenje. In bi ga prehitel že tako.
Po končani dirki mu je prestavnik gladko rekel Kimi oprosti.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
831
113
Nisem gledal, ampak, ce je Hamilton res vrnil mesto Botasu - kapa dol - fair play. Za Ferari je to nekaj ala mission impossible oz. Majkl is faster... Do konca sezone bo se pestro...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

glumac čokoladno, ve kaj vozi in lahko vedno vhsra, naslednji dve bo gladko dobil
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Zanimiva reakcija šefa Mercedesa Wolfa,ko je Hamilton spustil Bottasa naprej,znesel se je nad slušalkami.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mercedes ni priöakoval/zelel, da bi ponovno menjala mesta, zato je tudi Bottas vozil toliko odzadaj, po radiu pa so nekaj kvackali, da mora priti blizje, ce zeli zamenjavo mest. Namera Mercedesa se je lepo videla, da so HAM dali na razpolago 5 krogov, pa spet 5 krogov... Ko je videl, da ne bo uspel prehitet Kimija, je HAM samovoljno izpeljal zadnji manever in na sreco se mu je izslo.
Kakorkoli, kljub temu,d ami je drugi najbolj antipaticen dirkac, je z vcerajsnjim manevorm pri meni dobil veliko + tock.
Najbolj antipaticni dirkac pa je itak zradiral svojega mostvenega kolega ven v prvih par ovinkih.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Meni se pa zdi cudno in slabo kako nizke standarde imamo, da je dogovarjanje za mesta ,umikanje drug drugemu hvale vredno in znak fairplaya.

Ne obsojam, da so to poceli. Vendarle gre za isto mostvo. Ampak vsekakor ni vredno nobene hvale. Ce bi ga med prehitevanjem ruknil in mu potem v opravicilo odstopil mesto - mogoce. Ceprav dirkanje je dirkanje in trk je tudi del tega.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
To imaš prav ja, zanimivo, kako je tam okoli 69 kroga bottas prišel zelo blizu lojzi (to je bil tisti čas +5 krogov, kot je bil prvotno plan), ampak je potem merc rekel, da bodo dali še 5 krogov časa, in je spet blazno popustil
wink-1.gif


Morda bom tudi jaz moral priznati, da je lojza deloval zelo fer in celo kontra moštvu. Mogoče pa je vedel, da bo še potreboval bottasa in nima smisla da se mu zameri zaradi teh dveh pik...