Mazejeva se želi posloviti z Murko sceno

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Ponovno izsiljevanje...

http://siol.net/sportal/zimski...na-tekma-431685

Citat:

Vsega 24 dni pred veleslalomskim delom Zlate lisice, s katerim naj bi se končala kariera Tine Maze, se je znova dodobra zaiskrilo med dolgoletno prvo damo slovenskega smučanja in Smučarsko zvezo Slovenije. 90 tisoč evrov za nastop v reprezentančnem dresu?

Medtem ko mariborski smučarski delavci pospešeno pripravljajo Pohorje na 53. Zlato lisico, ki bo na sporedu že 7. in 8. januarja, pa imajo, kot vse kaže, občutno več težav z usklajevanjem podrobnosti pred poslovilnim nastopom Tine Maze v taboru še vedno aktualne olimpijske prvakinje v smuku ter v pisarnah Smučarske zveze Slovenije. Vsaj tako gre razumeti dopis, ki ga je po nedavni seji alpskega odbora in dopisni seji izvršilnega odbora posredovala krovna smučarska zveza.

Mazejeva naj bi zahtevala 90 tisoč evrov

Iz tega je razvidno, da je bila Mazejeva ena od osrednjih točk dnevnega reda. Po navedbah SZS naj bi Mazejeva "v reprezentančnem dresu nastopila, če bo vsak izmed zlatih sponzorjev prispeval določena finančna sredstva, s čimer bi pridobila 90 tisoč evrov. V nasprotnem primeru namerava nastopiti v svojih oblačilih in dresu, na katerem so njeni sponzorji."

Pri SZS odgovarjajo, da je takšno pogojevanje nesprejemljivo, zato so medijem posredovali sporočilo, v katerem so navedeni pogoji SZS za prijavo Mazejeve na mariborski veleslalom. "Da bo tekmovalka lahko nastopila za reprezentanco, morajo biti izpolnjeni naslednji pogoji, ki veljajo za vse tekmovalke in tekmovalce, člane reprezentance: urejeno članstvo v matičnem klubu, status aktivne tekmovalke (FIS-koda) in podpisana pogodba s SZS, v kateri so opredeljene medsebojne obveznosti in dolžnosti," so zapisali pri SZS.

Lakomno, hoče "odpravnino"
hysterical-1.gif


Pa naj nastopi v svojem dresu s številko 70, v čem je fora, itak ne tekmuje že nekaj časa, tako da gre bolj preizkusnega smučarja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.068
113
Jaz to razumem v smislu, da če nosim vaš dres, z reklamami vaših sponzorjev, potem mi to colajte, sicer se po progi spustim v kombinezonu iz Hervisa.
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.244
185
63
Pa kaj zdaj vsi dr***e na to Mazejevo...
bonk.gif
Pač ima svoje sponzorje, ki ji pljunejo xx.000 EUR, SZS jo "sili", da obleče reprezentančni dres, logično, da želi za to več, kolikor dobi od svojih sponzorjev. To je njen prihodek. Imbecilni 24ur (in ostali SLO portali) pa iz tega spet delajo senzacijo.
Rad bi te videl, da bi šel ti delat k drugemu delodajalcu isto stvar, kot jo delaš sedaj, ampak za manj denarja, ker si je ta novi delodajalec pač tako zaželel.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Jah,ona to jemlje kot biznis...SZS jemlje to kot biznis...vse je en sam biznis! Jaz jo po eni strani razumem...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
LOL, sej se je ni SZS želel. Ona je želela..to je tako kot da bidi ti hotel it smučat.. a lahko greš na FIS tekmo? verjetno sploh ne.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.244
185
63
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
LOL, sej se je ni SZS želel. Ona je želela..to je tako kot da bidi ti hotel it smučat.. a lahko greš na FIS tekmo? verjetno sploh ne.

Saj je vseeno, iz katere strani je prišla pobuda. Gre za biznis, vzameš od tistega, ki da več. Tako kot mi vsi. End of story.
Smo pač mali zakompleksan narod v mali deželici, kjer se ne dogaja nič razburljivega, pa je treba napihnit še tako malo zgodbico o čisto navadnem dogovarjanju za plačilo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Očitno eni ne poznate sistema tekmovanja v organizaciji FISa.
Tekmujejo lahko samo tekmovalci člani nacionalnih smučarskih zvez - po domače reprezentanc. Če nisi član (katerekoli) reprezentance ne moreš tekmovat. Za članstvo v SLO reprezentanci pa veljajo za vse enaki pogoji: članstvo v matičnem klubu, podpisana pogodba s SZS in FIS koda (no vsaj to sigurno ima).

Dejstvo je, da gre za poslovilno tekmo in da bo verjetno rezultat TM v ozadju. Meni se ves čas postavljava vprašanje fer odnosa TM do vseh ostalih smučark v WC, saj lahko s svojo enkratno akcijo vpliva tudi na rezultat cele sezone drugih tekmovalk. Trenutno je po zadnjih FIS lestvicah 31. v veleslalomu, kar pomeni, da bo imela tudi tako štartno v prvi vožnji. Predvidevam, da bo po prvi vožnji uvrščena med 30 in bo startala tudi v drugi vožnji, kar pomeni, da v drugi vožnji ne bo mogla startat ena od tekmovalk, ki se celo sezono borijo za WC točke.
Dejansko je pat pozicija in ni pametne rešitve v smislu tekmovanja, razen da zapelje prvi tek na polno do zadnjega vmesnega časa, potem pa častno odstopi in se poslovi.
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Dejstvo je, da gre za poslovilno tekmo in da bo verjetno rezultat TM v ozadju. Meni se ves čas postavljava vprašanje fer odnosa TM do vseh ostalih smučark v WC, saj lahko s svojo enkratno akcijo vpliva tudi na rezultat cele sezone drugih tekmovalk. Trenutno je po zadnjih FIS lestvicah 31. v veleslalomu, kar pomeni, da bo imela tudi tako štartno v prvi vožnji. Predvidevam, da bo po prvi vožnji uvrščena med 30 in bo startala tudi v drugi vožnji, kar pomeni, da v drugi vožnji ne bo mogla startat ena od tekmovalk, ki se celo sezono borijo za WC točke.
Dejansko je pat pozicija in ni pametne rešitve v smislu tekmovanja, razen da zapelje prvi tek na polno do zadnjega vmesnega časa, potem pa častno odstopi in se poslovi.

To je pa res zelo komplicirano, v bistvu gre za nekakšno obliko paradoksa potovanja skozi čas
cheer.gif

Še dobro da zdje, trmasta kot je, ni sklenila da se poslovi na Zlati lisici 2015
evil.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.244
185
63
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Očitno eni ne poznate sistema tekmovanja v organizaciji FISa.

Res je, priznam. Športa ne spremljam prav nobenega, posledično ni nobene potrebe po poznavanju. Ja, tudi taki obstajamo.
redface-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ženska sploh več ne tekmuje. Zdej bi pa pobrala denar SZS. Če se misli poslovit s tekmo, se naj in naj odpelje, če misli pa na hitr po dveh letih al kolk več ne vozi še na hitr zaslužit, se naj pa j... dalje z italjanom. Kakšne neki sponzorje pa še ima, če ne tekmuje??? ffaaakkk
Eni bi še kar pobiral denar po končani karieri. Kot tisti Kozmus. Dve leti mu je šlo, potem bi pa frajer kr penzijo. Sicer vsem vsaka čast, za rezultate, ki nimamo drugi itaq nič od njih. Pač, gledamo šport. Če si ni dovolj zaslužila v karieri in hoče še plačano za nastop na lastni poslovilni tekmi, potem ni potrebe, da se sploh pokaže v MB.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če sem fejst zloben in malo realen, se ji sploh ne bo treba prikazat v MB. Žal!

PS: na lisici 2015 je bil veleslalom - za tiste s kratkim spominom. In takrat je še imela solidne FIS pike in s tem boljšo startno številko.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
KSZ: kakorkoli bo, če se bo pojavila v MB bo požela več pozornosti (tudi oz. predvsem tujih medijev) kot vse ostale iz SZS.
Sedaj pa kaj je boljše za sponzorje naj sami ocenijo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Nč zloben, pa čist realen.
Ne vem kolk mora bit člouk pokvarjen, da se sama hoče poslovit na FIS tekmi, pa ni več reprezentantka, pa zraven še 90,000 tisočakov
stupid-1.gif

Še plačat bi morala glede na to, da ni reprezentantka, pol pa naj bo v kitty cat kominezonu.
Pa nč jo ne napadam. Odlična smučarka. Rezultati na mestu. Vse OK. Sam naj si dopove, da bo treba začet neki drugega delat, ne pa še kr na račun smučanja oz. nesmučanja živet od države.
@Boc, kakšni in kateri sponzorji ji dajo 90 jurčkov na tekmo, letos ni pa odpeljala nobene.?!
matrsmserazpizdu
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:Predvidevam, da bo po prvi vožnji uvrščena med 30 in bo startala tudi v drugi vožnji, kar pomeni, da v drugi vožnji ne bo mogla startat ena od tekmovalk, ki se celo sezono borijo za WC točke.
Močno dvomim, da je uvrstitev med 30 po letu dni brez treninga na polno samoumevna. Če bi jih res to uspelo, potem je kar prav, da neka druga "amaterka" ne dobi tiste 1 pike.
SZS ima možnost, da iz vsake promocije umakne ime Tine Maze in nikoli ne prizna, da je Slovenka dobila v eni sezoni največ točk v svetovnem pokalu. Je to nek problem, če sedaj ne more odkartati nekaj drobiža od sponzorjev? Konec koncev je 90.000 € samo del letne plače kakega visokega funkcionarja v SZS, ki se ne meče ravno na zobe in zaradi katerega ne bodo sponzorji nikoli dali niti 1 €.
Za Tino Maze se tako ali tako ve, da okoli ne hodi zastonj. Verjetno tudi druge smučarke svetovnega kova ne. Za eno podelitev medalj na tekmovanju za otroke je hotela 10.000 €. Prireditelji so bili šokirani. Je..bi ga, če misliš, da mora biti na prireditvi plačaj ali pa je ne vabi. Ali je tako težko brez nje?
Slovenci smo dokaj posebni. Zunaj človek živi od pretekle slave, denimo Bill Clinton je kar bogataš, ker hodi okoli kako pravljico povedat. To se plača. Pri nas pa mislimo, da mora oseba, ki jo poznajo tudi zunaj Slovenije priti na vsako vaško prireditev zastonj. 90.000 € bi lahko konec koncev odkartal prireditelj zlate lisice, ki bi lahko toliko več zaslužil. Če bi seveda bil toliko sposoben, da bi znal več zaslužiti...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Jaz pa to stekam. Ona na dan dobi od svojih toliko in toliko. Ce od njih ne bo dobila bi tudi jaz zahteval svoje. Moj delovni dan stane toliko in toliko. Pridem, ce mi nadomestis ta izpad, ce ti pa prodajam znanje ali se kaj vec potem sem pa se drazji. Mislim, da bi vsak pameten ravnal tako. Na koncu se bo zveza okitila, pobrala denar in cao, zakaj bi jim zastonj delala show?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.268
29
48
Ker se ONA želi posloviti s tekmo v Mb?
confused-1.gif

Kolikor vem je ni SZS prosila, da se poslovi ravno pri nas, ampak se je ona spomnila, da ne bo smučala več in, da se bo poslovila na domači tekmi.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.355
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Jaz pa to stekam. Ona na dan dobi od svojih toliko in toliko. Ce od njih ne bo dobila bi tudi jaz zahteval svoje. Moj delovni dan stane toliko in toliko. Pridem, ce mi nadomestis ta izpad, ce ti pa prodajam znanje ali se kaj vec potem sem pa se drazji. Mislim, da bi vsak pameten ravnal tako. Na koncu se bo zveza okitila, pobrala denar in cao, zakaj bi jim zastonj delala show?

Se strinjam, ampak tokrat hoce delat show Tina s svojo poslovilno tekmo. Ker pa s SZS niso nikoli nasli skupnega jezika, ga ne bodo niti tokrat.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ja in? A bo tekma zaradi nje ali pride ona na to tekmo se poslovit? Verjetno bo zanimanja precej zaradi nje same. To je pa obisk, gledanost, prodaja, suski....in vsi zavohajo to....ampak kot receno, zagotovite mi izpad mojega dohodka pa smo zmenjeni.