MotoGP 2017

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Rosi v pokoj,itak na tekmi sploh ni bil omenjen,tako da to je to.

Marqez pa v vsem svojem sijaju,napadalen do konca,tudi sam je rekel da vozi Marqez stail !!

Vidim,da se nekateri ogrevate namesto doktorja sedaj na ducati varijante ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Rosi ne bodo dali v pokoj. Je se vedno kura ki nosi zlata jajca marsikateremu sponzorju.
Tudi schumija so hotli imeti v F1 ne glede na rezultate.
Celo rossija so vabili, ampak zakaj rossi ni sel v F1 ve najbolje on sam. Mi samo ugibamo lahko.

In res zanimivo, kaj so letos zajebal na yamahi da so bile 2016 ob drugorazrednih voznikih in ekipi "bolj"uspesne kot 2017 ob vsej mozni podpori.
 
Nazadnje urejeno:

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Ianone ne bi bil niti pred Rossijem.

Res ne vem kaj ti tolk po glavi hodi
smile-1.gif
. Katerega leta je sploh kaj pokazal?
Alex Rins je zaostal za njim 11 pik ceprav ni nastopil na kar petih dirkah. In tudi spet. Ianone eno cetrto in dve sesti mesti, Rins pa kljub manjku cetrto in peto mesto.

Ianone po moje ne bi videl 200 tock. Ze v 2018 pa ne bi mel moznosti proti Lorenzu.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Evo. Sem sel pogledat kako zgodovino ima Ianone. Ko sem videl, da nic posebnega sem jo primerjal se z Dovijem, ker po tvoje je bila samo sreca, da je bil Dovi vsa leta boljsi.

Ianone dirka v 125-motogp od leta 2005.
2010 - 2012 trikrat tretji v Moto2
2015 - peti v motoGP
To je vse

Dovi pa dirka ze od leta 2002.
2004 - prvak v 125
2005-7 dvakrat drugi in tretji v 250cc
V motogp pa drugi, tretji, cetrti in stirikrat peti.

Zakaj bi bil letos Ianone kar naenkrat na vrhu, ko nikoli ni bil niti blizu?

Letos so pri Suzukiju sli narobe predvsem s prvim dirkacem. Raje bi vzeli koga mladega, ce jim ni ostalo nic dobrega.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Sej ne vem a si glup al se samo delaš, Iannone je dirkal 4 leta manj + tega je Dovi dirkal z4 leta z Honda RC212V v katerem najbolj konkurenčnem motorju ni naredil nič.

Duče pa je šele letos best paket. Na tej dirki ga je scat peljal Piro v kvalifikacijah.

Na zadnjih dirkah pa je že LIzika boljši.


Zdej pa veselo lapej naprej.
 
Nazadnje urejeno:

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Torej je razlog, da je Dovi veliko uspesnejsi v tem, da ima Ianone samo 12 letno kariero in njegov cas sele prihaja?

Ja verjetno je razlog, da so dali Doviju priliko tudi pri kakem mocnejsem mostvu kaj mislis? Po moje tudi lastniki mostev tako kot tudi jaz ne vidijo njegovega talenta.

Ne vem kdo tu lapa. Lepo sem te prosil, da napises kaj je takega dosegel, razen kakega hitrega kroga predno je oblezal v pesku (ali kot ti reces - je iskal limito in jo je nasel).

In se o tem, da je bil Lorenzo proti koncu sezone boljsi od Dovija. Ja saj Lorenzo tudi ni kar tako. Statistike verjetno ne rabimo.
Na drugi strani je bil Alex Rins boljsi, ce odmislis tistih 5 dirk na katerih ni startal
evil.gif
Ampak hitrih krogov je imel pa Iannone mogoce vec.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Suzuki je bil letos totalno nekonkurenčen. Dejstvo je da Dovi z nobenim best paketom ni naredu nič, ne pri Hondi, ne pri Dučetu. Tudi na poltovarniški Yami so ga menjali. Je bil še Bradly Smith boljši..

Maniacu je zaradi nekonkurenčnosti padla motivacija, kar je bilo očitno. Kot jest vem je v Valenciji štartal iz 3 mesta. Še enkrat za Dovija je še Pedrosa profesor, saj so Dovija sunil, Pedrosa je ostal.

Pa da se razumemo, če komu sem letos privošlil Ducatiju. Vendar tako neposrečano izbirajo dirkače, da če bo Yama naredila konkurenčen motor bo zopet al Yama al Honda.

Tudi Vinales je svetlobno leto boljši od Dovija, pa čeprav letos se je zgubil, kot Iannone. Verjetno pa bi z paketom kot ga ima Duče bil gladko prvak, vsaj za Iannoneja trdim, ki je proti koncu že lansko leto pokazal neverjetno hitrost in brezkomisnost...

Duče je letos bil top motor, manjkajo mu še vozniki. Lizika pa ni toliko boljši, ampak Dovi toliko zanič.

Razlika ki je ti ne vidiš. Da te Piro pajsne, potem veš kje si.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Da so Dovija sunil v rit pri hondi namesto Pedrose se mi zdi res čudno, še posebno zaradi Italijanskega Repsola kot glavnega sponzorja ekipe...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Da so Dovija sunil v rit pri hondi namesto Pedrose se mi zdi res čudno, še posebno zaradi Italijanskega Repsola kot glavnega sponzorja ekipe...
Repsol italijanski?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.637
3.870
113
Repsol je španski in tudi pogojujejo vsaj enega španca v moštvu. Letel pa je iz moštva zaradi povprečnosti. Dejansko se je Honda zavedla, da z Dovijem nikoli ne bodo prvaki. V Pedroso so sicer še polagali upe.

Ko so dobili paket like Stoner in MM to ni bilo več vprašanje. Ne vem kaj dela Duče, da mu to ni jasno. Letos bi z agresivnim dirkačem pomoje gladko dobili prvenstvo.

Poklopilo se je kar se tiče sreče za Duče vse, MM je bil slab na začetku, Yama je zajebala pri razvoju in je bila šasija 2016 boljša, Suzuki je tudi zajebal.... Bilo je tudi veliko odstopov in poškodb.

Bilo je tudi dosti dežnih, kar Ducatiju ustreza in precej stez, ki ima dolge ravnine.... Skratka če se pa na nekaterih tekmah pelješ za Redingom z Dučetom z pred lanskim paketom, potem je jasno, da prvak ne morš bit.

Lizika je sicer drug testo, vseeno mislim, da ta motor ni za njegov stil vožnje on je prevelik perfekcionist, ki zahteva motor, ki ga do potankosti nadzoruje. Je pa res, da je praktično rabil sezono, da je na nivoju Dovija, ki vozi Ducatija praktično že 5 leto če se ne motim.

Kar je porazno. Sploh če upoštevamo, da španec ni za ta motor.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Saj je isto, Italija, Španija....
tongue-1.gif

Drugače je tukaj dvoboj Španci proti Italijanom,kakšnega angleža ali francoza vidiš pa avstralca.

Zanimivo,ker z motorji se vozijo po celem svetu,za razliko zimskih športov,ki je omejeno zaradi pogojev zimskih naravnih danosti,pa je vseeno več držav.
 

Rosenthal

Pripravnik
11. okt 2007
511
11
18
Dokler bodo Španci organizatorji MotoGP, bodo Španci vedno dominirali. In ker jih ze tko ni dost, in ker ze tko ne zasedajo najboljse sedeze, si pol med seboj se pomagajo. Marquez oviral Rossija lani(?) v Maleziji, Lorenzo -svojega mostvenega kolega(!) - Dovizioza na zadnji dirki, ipd. MotoGP ni nic druzga kot španska oholost in preserancija. Zelo pateticno, uglavnem,
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Oviral?? Kje so takšna pravila,se je treba umikati? Gledate samo na določenega favorita,in vsi drugi so krivi,če mu ne rata.

Zakaj smo slovenci zmeraj mahnjeni na ferari ali italijana in evo isto Ducati. Kaj je narobe z španci?
 
Nazadnje urejeno: