F1-2016 novice

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Potem glej na RAI, kjer je (vsaj nazadnje ko sem gledal) res vse super urejeno in tudi komentatorji vedo ogromno o vsem. Pa še v boksih so...vsaj takrat so bli no
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.355
113
Rai je imel vedno super prenose...sam preko satelita so kodirani. Obmejni pas vidi preko antene pa tudi mogoce kaksen operater spusca v kabel antenski signal, tako da se da gledat. Novic in komentarjev ogromno, bivsi dirkaci kaj povejo, ter seveda navijanje za Ferrari.
smile-1.gif

Kaksen jezik govorijo je pa seveda hecno vprasanje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
Ja kako hudiča pa naj potem gledam na RAI formulo, kdo tu sploh obvlada italjanščino?
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
omg, kakšna podrepna muha. ORF1 pa gotovo.Kaj te maš zdaj za debatirat. Lahko pa snameš v poendlejek 1080 video posnetek od sky .
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
nemščina tudi odpade, edini pravi jezik je angleščina. globalni torej.

sajkek, od sky je posnetek na netu že v nekaj urah, racing for me je zelo ažuren. Pa še bolje je tako, da zvečer pogledaš dirke, da ti ne hodi v zelje čez dan, ko je bolj primerno it ven, recimo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.355
113
Kaj je pravi jezik je brez veze debata, ti pac zastopis ENG in to isces. DE in IT je ravno tako super za gledat, ce na zastopis, to ne pomeni, da je edini PRAVI jezik ENG.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
Mišljeno pač večinsko govorjen in kaj je sprejemljivo na forumu.

Predlagal, da je za slo populacijo RAI, ORF lai RTL primeren je mimo, ker pomoje nas vseeno večina razume angleščino od teh ostalih dveh in iščemo takšne vire. to sem samo hotel povedati.

PS, no obstaja še hršæina, ki jo verjetno govorimo vsi
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.086
6.478
113
Je kar všečen avtomobil ja, škoda da bo malo časa na TV, edino če se bo veliko kvaril;)
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Moja napoved za sezono 2016.

Mercedes bo spet najmocnejsa ekipa, mislim pa da bo Nico vseeno pokazal vec kot je lani na zacetku. Zaveda se da vec nima veliko casa za osvojitev prvenstva in ce mu letos ne uspe, bo postal Massa/Heidfeld/...dirkac.

Ferrari se bo mogoce veckrat vmesal v boj za prvo mesto kot lani, ampak neke resne groznje za Mercedes ne bo predstavljal. Se vedno bodo lepo na trdnem drugem mestu. Vettel bo spet vsaj eno svetlobno leto pred Raikkonenom.

Boljso sezono pricakujem za Red Bull ce je novi Renaultov motor res napredoval kot pravijo. To da je pa njihova sasija dobra sploh ne dvomim se zna zgodit da zagodejo kaksno Mercedesu in Ferrariju.

Toro Rosso zna bit z lanskimi Ferrarijevimi motorji zelo konkurencen, se posebaj na zacetku sezone znajo premagovat Red Bull. Tukaj sta se njihova dirkaca, ki se zelita izkazat, saj se bo na dirkaskem trgu v sezoni 2017 marsikaj spremenilo.

Williams, bo v tej sezoni spet zacel padat v povprecje. Nekako imam obcutek da so od vseh ekip na startu najmanj napredovali v primerjavi z lansko sezono.

McLaren Honda bo pokazala napredek, ampak bodo se vedno dalec od zlatih casov, ki so jih obljubljali. Napovdujejo agresiven razvoj motrja, ki je zgleda da sedaj zanesljiv, ampak ERS je se vedno sibka tocka. Sasija naj bi bila dobra, na testiranjih so hitrosti v zavoju bile solidne.

Force India bo kot vsako leto izdelala soliden dirkalnik, ampak financne tezave jim bodo preprecevale nek soliden razvoj skozi sezono. Vprasanje tudi kolk se taki ekipi splaca razvijat dirkalnik, pred sezono 2017 ko bodo spet nova pravila igre in bodo dirkalniki precej drugacni.

Renault se bo mogoce boril za tocke tu pa tam, ampak cudezov napram lani ni za pricakovat, saj je preteklo premalo casa, da bi lahko novi lastnik postavil stvari na svoje mesto.

Haasu je na testiranjih dokaj dobro kazalo, se posebaj da so novinci v F1 tako da definitivno bodo boljsa ekipa kot so bli razni HRT-ji in podobni prisleki v moderno F1. Uvrstitev med tocke je vsekakor mozna.

Sauber: Crni oblaki nad kultno ekipo ki zgleda da tone v vse vecji drek. Zamujanje plac, mutnje s pogodbami ipd ne pomenijo nic dobrega.

Manor, je definitivno napredoval z novimi Mercedesovimi motroji in kadrovskimi okrepitvami tako da se zna zgodit da na kaksni tekmi osvojijo tudi tocke. Pomoje lahko premagajo Sauber.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Dokaj realna ocena. Glede na informacije, ki so na voljo danes, bi se kar strinjal. Seveda pa upam da ne bo tako, saj ravno ta negotovost dela tekme zanimive (in sezone kot je bila lanska nezanimive).
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja kako hudiča pa naj potem gledam na RAI formulo, kdo tu sploh obvlada italjanščino?
smile-1.gif

Evo me, razumem ITA, tako da letos, če bo TS pustil bom gledal na RAI dirke, drugače se bom pač učil Nemščino na ORF ali pa RTL
tongue-1.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.731
349
83
Vipavska dolina
Stavim da bo Rai zatemnjen
smile-1.gif


Jaz upam da ga bom ujel prek antene, se moram v soboto malce poigrat. Vidim en kup italijanskih, ampak Rai uno pa nekako ni še našlo...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Meni je gledljivo... če slučajno nisi klikno gor pa prevero.

Vidim pa zdaj problem, ker bedni siol ne omogoča več ogleda za nazaj na ORF ali RTL, hrvati pa tudi nimajo prenosa?! Piz..


Bo pa tukaj slej ko prej posnetek:

https://www.reddit.com/r/formula1/wiki/streaming

Prava zakladnica/arhiv formula 1 posnetkov dirk in ostalega.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Itak bi preskakoval po nekaj min, razen zadnji del bi si celi pogledal. Kot običajno, če ne gledam živo... Pa veš, da me zanima kje je mclaren, pa kje sta novi moštvi, pa kak blizu je uspel redbull prilest mercedesu.
smile-1.gif
Za ferrari ne dvomim, da so zelo hitri.