Motocross

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
ja no v drugo je lepo naredil prednost in jo bp nadzoroval. Je pa mel res se boljse predstave
smile-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Deklasiral? No ja, zmagal je, deklasiral pa temu težko rečeš. Malo objektivnosti ne škodi. Je bila letos res kakšna dirka, kjer bi mirno uporabil ta izraz, tokrat pa res ne ...
Mogoče imaš prav. Samo treba upoštevati, da Tim vozi kar premišljeno. Če se zažene in brezglavo nori, ga tudi iz "boxa" umirijo. Ni potrebe po 30-30 sek prednosti. Je 5 sek dovolj. No, s tem da lahko to razliko ohranjaš. Vem, da zraven izredne hitrosti, ki jo Tim ima, je tudi veliko bolj fizično izdržljiv oz. pripravljen. Italjan in Francoz se 20 min še zaganjata in grozita, potem pa odnehata, ko zmankuje moči.
Bolj me skrbi, da so se začeli konkuretni v ovinkih zaletavati, oz. sekati obinke izven linij. Posebej italjan je imel kar nekaj takšnih "priložnosti". Tima bi radi spravili na tla in upali na odstop in 0 točk. Upajmo, da se Tim temu izogne.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
ksz

Preskok v amerisko serijo je realen? Nivo je isti, polrazreda visji, razred visji? Je kaksen non-american tam uspesen?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Lej, kaj je realno in kaj ne, se ne ve. Odvisno, kakšne ima cilje. Tud Japonci so rekli, da je letos cilj TOP 5. No... zdej bo pa kr prvak (če bo vse OK)
Ken Roczen. Nemec, je šel po naslovu mxgp ali celo že po naslovi mx2 v Ameriko. Kolk spremljam, je kar uspešen.
Pa Francoz Marvin Musquin. Tud prvak mx2. Za kaj več ne vem. Je pa supercross mal drugač kot motocross. Bolj zaprte proge z velikimi skoki,
Je pa tud bolj umazana igra. Zapiranja, podiranja, poškodb
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kolkr sem jaz bral ima namen vsaj še dve - tri sezone vozit MXGP potem pa sanja o supercrossu. Trening proga, ki jo ima doma je pa itak kombinacija MXGP in supercrossa, tako da mu nebo ravno težek prehod po mojem (tudi zarad talenta in kondicije).
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
tega pa nisem nikjer zasledil, da ima še namen 2-3 sezone voziti mxgp. Možno in dobr bi bilo za nas. Za njega pa ve on sam.
Ja, njegova proga vsebuje elemente veliko prog, kjer se vozi MXGP. Tudi jaz mislim, glede na to, da so povečini proge MXGP neka mešanica prog supercrossa in motocrossa, da mu same proge ne bi smele preveč delati težave. Amerikanci imajo proge za motocross in supercross ločene. Ni omejitve hitrosti. Speljane so bolj po naravnih terenih. A Evropi so pa bolj narejene umetno in mešanica obojega. So pa Amerikanci bolj divji vozniki oz. bolj se radi podirajo med sabo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kaj smo razvajeni.
uf-1.gif


Tole mu pa zgleda res ne ustreza, sicer pa Febvreju tud ne, pa je drugače največja "grožnja" Timu. Pomoje edina dirka v letu kjer ni bil hiter tudi za en krog.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ma ne. Nism pričakoval tako dobrih rezultatov skozi celo sezono. Pa so bili.
Veš kaj, šlo mi je na organ, da so novinarji v vsakem članku omenjali, trdili, prepričevali, da Timu manjka ena točka so nasloval. Sej fant tud bere razne novice, pa kaj se o njem piše. In ne verjamem, da je lahko imun na vse to. Potem pa še vreme svoje doda. Dnevna forma. Mislim pa, da je v drugo bila res nesreča, da mu je motor odletu v tist zid in se polomu. Ga je držu kot bika, pa mu je vseeno ušel.
Problem je samo nula. Vse bi bilo OK. No, upajmo, da ne bo več nobene in da bo zbral v dveh dirkah še teh 36 točk. No, če Italjan vse zmaga. kar pa ne bo.
PS Ni Febre nobena grožnja Gajserju. Cairoli je ta falot
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Eh pusti novinarje. Gajser ima prvenstvo osvojeno.

Ponavadi je gladko najhitrejši na kvalifikacijah ali pa vsaj treningu (čas kroga), tako da je jasno, da so ta vikend bile izredne razmere in nobene konkretne težave zaradi izgubljenih pik. To se je navijalo samo zato, ker bi pred "domačimi" navijači osvojil prvenstvo...ker bullshit.
tongue-1.gif
Tistih 100 AMZSjevcev bo že preživelo.

Febvre je grožnja čez celo sezono, ker je edini, ki se lahko po hitrosti kosa s Tim-om. Cairoli je zdaj čist toplo hladno in naslednje leto bo še samo bolj, v direktnem boju brez padcev pa ni tako hiter kot Tim.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Jaz tud mislim, da ima osvojeno prvenstvo glede voženj. Če ne bo izrednih dogodkov. Poškodba njega samega, pa da motor spet ne polomi. Febre je bil samo na začetku kos Gajserju. Po poškodbi so pa težave. Padci. Cairoli je pa obratno. Na začetku sezone hladno, zdaj pa vse bolj toplo. Če si tako primerjal njihovo hitrost. V direktnem boju (hja, brez padcev) je kakšnih 20 min enako hiter Cairoli kot Gajser. Proti koncu pa Cairolija zmanjka. Problem so te padci Tima. Če bi bilo brez padcev Tima, bi glede na samo hitrost prvenstvo osvojil že na Češkem ali v Belgiji. No, sej čar vsega skupaj je pa prav v kombinaciji vsega...
V Ameriki bo pa težko Amerikance premagati, tako da ..... čimbolj skupaj naj bosta, pa je rešeno
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj ta Tomac sploh vozi prvenstvo al je prišel malo "pogledat" ?

Ker pol se že vprašaš o konkurenci nasploh.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
O tem se tudi jaz sprašujem. Kolikor sem razumel, on dirka v ZDA in je prišel malo pogledat.

Tako da če ga odmislimo, je praktično tam Gajser zmagal.

Kapo dol fantu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
No pa je Gajser prvak!
Čeprav Tomac jih je našolal danes.

Ja ampak drugo vožnjo potem Tim ni forsiral več proti koncu, Tomac pa je lokalc, kar pomeni, da pozna progo v nulo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj ta Tomac sploh vozi prvenstvo al je prišel malo "pogledat" ?

Ker pol se že vprašaš o konkurenci nasploh.
Drugi so mal v njegove konce prišli pogledat.
evil.gif

Tomac je Američan. Vozi supercross. Tokrat je bila proga tud mešanca med super crosom in mal motocrossa. Pa lokalc je, pa mogoče so naredil progo, ki njemu odgovarja....itd. Kako bi pa bilo, da v Ameriki Američanov ne bi bilo zravn
evil.gif

Snecko... konkurenca je pa takšna, da ko gredo Američani voziti celo sezono MXGP , kmalu odpadejo. Letos je bil Chad Reed.... pa se je kmal naveličal. Ni bilo rezultatov. Pa še jih je, ki Ne tvorijo svetovni vrh. Tako da, ni ti treba dvomiti o konkurenci.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
Sta že komentatorja na ŠportTV lepo razložila razliko med mxgp in supercross. Da tisti, ki prestopijo iz mxgp v suprecorss rabijo določeno obdobje, da se privadijo na razlike.
Razlike pa so od tega, da gre bolj na nož, kontakti, tehnično dosti bolj natančno in ne toliko na vzdržljivost.