Karavanski tunel in slovenska vinjeta

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:


PS: Floki, zakaj pa voluhariji? Kasirajo tistim, ki se švercajo. Čisto prav je tako. Samo ne vem, zakaj vsega 300 evrov nekuomu, ki ga dobijo tik pred izstopom iz države. Takemu bi jaz max kazen užgal.

voluharji zato ker kasirajo, ne pa da bi mel kaj proti njim jaz bi dal vsakemu najvišjo kazen
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Če te ustavijo in si brez vinjete jim pojasniš, da si šel na Hrušici na AC in da posledično nimajo kaj od tebe kasirat.
Torej trdiš da darsovci povsem zavestno kasirajo za neuporabo vinjet na delu, kjer vinjete niso obvezne?

Kako pa po tvoje obrazložijo voznikom izrek kazni?
A rečejo (lažejo) da kaznujejo zato, ker je tam vinjeta obvezna
ali rečejo da kaznujejo ker jo tam sicer ni potrebno imet, ampak je potrebna šele par km naprej, čeprav lahko že prej zaviješ dol z ceste? A rečejo da kaznujejo zato, ker se mu zdi da si enkrat prej peljel brez vinjete po AC, da te sicer te ni videl ampak ti bo vseeno dal kazen?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:


PS: Floki, zakaj pa voluhariji? Kasirajo tistim, ki se švercajo. Čisto prav je tako. Samo ne vem, zakaj vsega 300 evrov nekuomu, ki ga dobijo tik pred izstopom iz države. Takemu bi jaz max kazen užgal.

voluharji zato ker kasirajo, ne pa da bi mel kaj proti njim jaz bi dal vsakemu najvišjo kazen
Jaz bi pa dal najvišjo kazen vsakemu nadzorniku ali policaju, ki je na goljufiv in nezakonit način omogočil ali skušal omogočiti državnemu proračunu neupravičeno denarno korist. Poleg tega bi moral povrniti vso škodo, ki jo je napravil neupravičeno kaznovanim voznikom.
Kaj pravite na tak predlog?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:


PS: Floki, zakaj pa voluhariji? Kasirajo tistim, ki se švercajo. Čisto prav je tako. Samo ne vem, zakaj vsega 300 evrov nekuomu, ki ga dobijo tik pred izstopom iz države. Takemu bi jaz max kazen užgal.

voluharji zato ker kasirajo, ne pa da bi mel kaj proti njim jaz bi dal vsakemu najvišjo kazen
Jaz bi pa dal najvišjo kazen vsakemu nadzorniku ali policaju, ki je na goljufiv in nezakonit način omogočil ali skušal omogočiti državnemu proračunu neupravičeno denarno korist. Poleg tega bi moral povrniti vso škodo, ki jo je napravil neupravičeno kaznovanim voznikom.
Kaj pravite na tak predlog?

cheer.gif
pa še politikom za vsako neumnost ki jo rečejo
 

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Citat:
Uporabnik boc pravi:
KSZ
Ce prav razumem je mogoce iti v A skozi tunel Karavanke brez SLO vinjete, ce vstopis na AC na prikljucku Hrusica ?
.

To ni res ker so včeraj popoldne stali darsovi voluharji za rampo kjer plačaš tunel

Tudi na cestninski kjer plačaš cestnino za tunel imajo navodila da ti morajo prodati slovensko vinjeto če vidijo da je nimaš. Če je ne kupiš pokličejo nadzornike ali pa policijo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
"od priključka Hrušica do meje z Avstrijo vinjeta ni potrebna" ( DARS), torej ti pred predorom nebi smeli težit in zahtevat da kupiš vinjeto
 

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
"od priključka Hrušica do meje z Avstrijo vinjeta ni potrebna" ( DARS), torej ti pred predorom nebi smeli težit in zahtevat da kupiš vinjeto

Ja vem da nebi smeli. Poznam eno ki dela na cestninski na Hrušici in mi je povedala da imajo takšna navodila.
sprasujem se.gif
Mogoče težijo samo tujcem. Se bom še malo bolj pozanimal kako je s tem.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik boc pravi:
To sem tudi sam mislil, ampak ce pogledas post od Jest-a, kaze da gres lahko. Nc ne stekam
confused-1.gif
Kaj ne štekaš? Meni je vse povsem jasno.

Kot sem že večkrat napisal, država rabi denar, da tajkuni, politiki, skrastka elita molze državo, zato nam ga jemljejo kjer morejo, policija, darsovci .... se poslužujejo tudi raznih trikov in goljufij, da oberejo naš težko prislužen denar.

Kasiranje kazni za vinjete na delu ceste, kjer vinjeta ni obvezna je samo še ena v vrsti goljufij, ki jih počnejo policaji in darsovci s pozicije moči, a jim kdo kaj more?
 

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
No takole je s tem. Če imaš jeseniško tablico načeloma ne težijo ker predvidevajo da si prišel na avtocesto na Hrušici. Če imaš drugo tablico ponavadi vpraša kje si se zapeljal na avtocesto in po potrebi pogleda na posnetek pri uvozu na Hrušici če si se res tam vključil. Če se nisi je pač kazen itd.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Sniper pravi:
No takole je s tem. Če imaš jeseniško tablico načeloma ne težijo ker predvidevajo da si prišel na avtocesto na Hrušici. Če imaš drugo tablico ponavadi vpraša kje si se zapeljal na avtocesto in po potrebi pogleda na posnetek pri uvozu na Hrušici če si se res tam vključil. Če se nisi je pač kazen itd.

Evo, simpl. Kot sem napisal: vedno lahko rečeš, da si na AC zapeljal šele na Hrušici, Ampak potem so tu kamere ...
Mimogrede: bi vam (ne tebi, Sniper, ampak tidsti, ki težijo zaradi kontrol pri cestnini) bilo bolje, če bi vse pošiljali čez parking pumpe na Hrušici (pred priključkom Hrušica). Da bi se 2x ustavljali? Meni se sedanji sistem zgleda čisto OK. Če res zapelješ na AC na Hrušici (kamere), tako ali tako ni problema ...

PS: v citatih vidim, da se sintiæ še vedn trudi z mojimi posti. Don't bother, mulček. Si še vedno na ignoru.
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Sniper pravi:
No takole je s tem. Če imaš jeseniško tablico načeloma ne težijo ker predvidevajo da si prišel na avtocesto na Hrušici. Če imaš drugo tablico ponavadi vpraša kje si se zapeljal na avtocesto in po potrebi pogleda na posnetek pri uvozu na Hrušici če si se res tam vključil. Če se nisi je pač kazen itd.
Zanimivo, da na tistem kar dolgem posnetku nismo slišali nobenega takšnega vprašanja, pa tudi monitorjev, kjer bi pregledovali kje je kdo šel na AC ne. A to imajo posnetke shranjene v kombiju al kje?
Khmm, kaj pa vprašajo tiste, ki pripeljejo iz Avstrije?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Sniper pravi:
No takole je s tem. Če imaš jeseniško tablico načeloma ne težijo ker predvidevajo da si prišel na avtocesto na Hrušici. Če imaš drugo tablico ponavadi vpraša kje si se zapeljal na avtocesto in po potrebi pogleda na posnetek pri uvozu na Hrušici če si se res tam vključil. Če se nisi je pač kazen itd.

Evo, simpl. Kot sem napisal: vedno lahko rečeš, da si na AC zapeljal šele na Hrušici, Ampak potem so tu kamere ...
Mimogrede: bi vam (ne tebi, Sniper, ampak tidsti, ki težijo zaradi kontrol pri cestnini) bilo bolje, če bi vse pošiljali čez parking pumpe na Hrušici (pred priključkom Hrušica). Da bi se 2x ustavljali? Meni se sedanji sistem zgleda čisto OK. Če res zapelješ na AC na Hrušici (kamere), tako ali tako ni problema ...

PS: v citatih vidim, da se sintiæ še vedn trudi z mojimi posti. Don't bother, mulček. Si še vedno na ignoru.

Ne vodim evidence, kdo vse me je dal na ignore, je pa to vaš problem, če si zatiskate oči pred resnico, ki vam jo serviram.

Bivše cestninske bi morali takoj podret, ne pa da jih izkoriščajo za polnjenje proračuna. Saj predstavljajo resno oviro na AC, zaradi česar je hitrost omejena celo na 40km/h. Kar je nevarno.
Ne sme bit kasiranje na račun varnosti. kot je slučaj zdej.

Naj kasirajo kakor hočejo drugače, ampak na račun varnosti nebi smeli. Sicer bi pa morale bit avtoceste brezplačne, tako kot lokalne.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
s kamerami si bodo bolj malo pomagali, sploh ponoči. če se ne motim, je priključek kakih 500m pred cestninsko postajo, tako da bi kvečjemu vsak avto od daleč spremljali in tako imeli dokaz, da se je pripeljal po AC, brez vinjete.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kamere, katerih slika je javno dostopna na spletu, že po zakonu ne sme imeti takšne ločjivosti, da se lahko prepozna oseba oz. reg. številka. Seveda pa je kup drugih kamer, ki niso javno dostopne.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Kamere, katerih slika je javno dostopna na spletu, že po zakonu ne sme imeti takšne ločjivosti, da se lahko prepozna oseba oz. reg. številka. Seveda pa je kup drugih kamer, ki niso javno dostopne.
In darsovci imajo v kombijih monitorje z dostopom do teh kamer, in posnetke lahko prevrtavajo?
In te kamere imajo Atest za tovrstno kontrolo? (tako kot ga mora imet radar?)

Čak, a niso enkrat trdili, da kamere na AC niso namenjene kaznovanju?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kako naj vem? Mene pač ne rabijo ustavljat, ker ne delam pizdarij na cesti.