Nategatorji !!!!

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
2.0 bencin je zato taka cena....
grin1.gif
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Super za kupit, ti da garancijo, da je prevoženih točno toliko, kolikor vidiš na števcu.
bonk.gif
 

themix

Pripravnik
27. sep 2009
114
0
16
darlev: toliko razlike zaradi 1.6/1.8? saj razlika pri porabi ni tako velika, pri registraciji pa si v istem razredu, če se ne motim?

Pbutec: zakaj...si že ti štartal?
smile-1.gif


tdi: naj bi bila servisna dokumentacija iz katere so vidni servisi zadnje tri leta - misliš, da se tukaj da vseeno kaj zmutiti?
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Kolikor sem že prebral in slišal, se da, ampak, ni pa vse za verjeti. Sej je enostavno vprašat trgovca, če da garancijo, da ni več prevoženih, kot je v servisni knjigi in števcu.Mislim, da je malo takih, razen, da se osebno poznajo pri servisiranju od novega naprej. Je pa res, da je večji bencinski motor, kilometri bi pa mojem mišljenju tudi zdržali. Ta Safran je pa samo diler??
 
Nazadnje urejeno:

themix

Pripravnik
27. sep 2009
114
0
16
Ima kdo izkušnje/informacije glede rabljenih vozil na Kia center Maribor (Kmag)?
Vozila naj bi bila pregledana, zraven pa je 90 dni garancije.

Po občutku se mi zdi bolj zaupanja vredno kot razni s.p.-ji, ker vzdržujejo nek splošni ugled tudi za nova vozila in servis in najbrž nebi bilo vredno na veliko nategovati z rabljenimi. Ali pa se motim?
Je že kdo uveljavljal popravilo itd. v 90 dnevnem jamstvenem roku?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Splošne občutke o tem kaj se tebi zdi si lahko za klobuk zatakneš, vedno je treba gledat konkreten avto. Na gnila jajca pa lahko nabašeš povsod.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Bivši lastnik bi moral objaviti identičen oglas z isto ceno in slikami ter opisom vseh težav in ignoranco servisa...
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Če je vse to res je to zrelo za inšpektorat in TV. Da bi si pooblaščeni prodajalec to privošču...... Verjetno da če bi bilo z avtom vse OK se prodajalec nebi ustrašil nobenih groženj s tožbo, kjer bi dosegli svoj prav, sploh glede na to za kakšno korporacijo se gre. Konec koncev, kupnino za avto se pa tudi ne vrne kar tako če si nekdo zmišljuje da je avto zanič, samo zato da bi bil mir. Kaj je pa na koncu res.....
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Vprašanje je, koliko ima Kia posluha za tale problem. Kmag menda tudi ne bo na svoje stroške tega "popravljal".
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
To je res..samo če z avtom ni vse ok, ne smejo dati lažnega oglasa in ga prodajati, (ker kot kaže se že javno ve kaj naj bi bilo z avtom narobe) ne glede na to kaj proizvajalec reče in ne glede na katerokoli znamko avtomobila se gre če govorimo na splošno. Verjetno si tudi ti ne želiš takšnega avta kupiti.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Citat:
Zgodba:
Po tehtnem razmisleku sva prvič v življenju kupila novo vozilo, v upanju, da bova imela nekaj let mir. Žal temu ni bilo tako.

Že po prvih nekaj 100 km sem imel občutek čudnega obnašanja sklopke. Enkrat je prijela na začetku, drugič na polovici, tretjič pa je na polovici cukala kot nora. Normalno speljat z avtom je bilo nemogoče, ker ni bilo mogoče predvidet delovanj sklopke. Po cirka 1000 km se je začel zatikat pedal sklopke pri spustu, kmalu zatem je pričel zelo nadležno cvilit/škripat volan malo iz nevtralne lege. V daljših ovinkih se je kmalu zatem tudi občutilo, da se zatikuje. V območju cviljena/škripanja se je zatikoval in ni šel gladko.
Nato se kljub krepko pozitivnim zunanjim temperaturam nekajkrat ni hotelo avtomatsko odprit sovoznikovo ogledalo.

Ko je tudi po cirka 2000 prevoženih tudi moja začela tarnat, da je z avton nekaj fejst narobe, sem zbral pogum in odšel na servis...priznam...bilo me je sram in to ne malo!!!!!!!!!!

Ker prvi obisk servisa razen podmazanja vzvoda sklopke, ki pa ni prinesel izboljšanja delovanja, in obljub popravila volana ni prinesel nič, v vmesnem času pa so se pojavile še dodatne težave kot so močno tolčenje v armaturki ob normalni vožnji (kot bi z dvema ploskima kamenjema tolkel drug ob drugega), vrteča se slika vzvratne kamera (slika na sredini zaslona deljena s čtro, spodnji del slike zgoraj, zgornji del spodaj in se vse skupaj rotiralo), občasen ne preklop zadnji senzorjev ovir za vzvratono vožnjo (pojavila se je slika, ni pa bilo obrob za ovire in tudi piskalo ni), zatikanje pedala za plin ob pritisku do konca.

Zato je bil po treh tednih drugi obisk precej bolj neprijeten za prodajalca. Razložilo se mu je, da avto reklamirava zaradi stvarnih napak in neizpolnjeva ja pogodbenih obveznosti in iz omenjenega razloga tega avta več ne misliva imeti, lahko si ga zadrži na servisu in ga pregleda, v kolikor pa se ga dotakne za popravilo, pa je to za naju dokončen razlog, da ge več ne prevzameva.

Nato se je začela kalvarija prerekanja....na plan so prišle vse mogoče obtožbe in trditve od ne se sekirat imate garancijo bomo vse uredili, do meni osebno najdrznejše s strani generalnega uvoznika, da si midva namišljava in pretiravava, da za katerega drugega kupca to sploh ne bi bile napake....

Najslabše pa je, da naju do grožnje s tožbo nobeden ni jemal resno in so vsi očitno mislili, da ne misliva resno oz. jih ne nameravava tožit.

Vmes so bili neprestani izgovori in obljube, kako bo vse v parih dneh urejeno, naslednjič prošnje, ča lahko počakava kak dan, ker ni šefov, obljube kako je že vse zmenjeno in kako dobiva jutri v pisni obliki, zatem gospodje čudežno niso bili dosegljivi na znane telefonske številke, na neznane pa so se takoj oglasili itd.....v glavnem nesramni, vase zaljubljeni, domišljavi in prepotentni gospodje iz Ljubljane.

Ko je končno bila odkupna cena vozila s strani generalnega uvoznika dorečena in to tudi potrjeno v emailih, ponovno 3 tedne nisva dobila pogodbe in priznam sva se že odločila, da jih več ne kontaktirava in samo še vloživa tožbo. Če me prijazna gospodična ne bi klicala iz zavarovalnice zaradi prenosa bonusov iz omenjenega vozila na drugo novo vozilo (druge znamke), bi kjlub dejanskem dogovoru šla samo še v tožbo.

Ko sem nazadnje torej nekega četrtka opoldan poklical gospode in jim sporočil, da je kljub dogovoru mimogrede že minilo 45 zakonski dni za rešitev reklamacije in da v kolikor do konca tedna ni dogovorjenega denarja na najinem TRR bodo v ponedeljek prejeli tožbo, pa je bil še nasledni dan denar nakazan, pogodba pripravljena in vse dogovorjeno za prepis vozila šer isti dan.

Ker nisva želela več kaj slišati o znamki in avtu, pa tudi s prodajalcem in uvoznikom več nisva želela imeti opravka sva se odločila za naju dražjo opcijo.....odkup vozila s strani uvoznika oz. prodajalca in izgubi 2600€ za 4 mesece staro vozilo s 5300 prevoženimi km.

Pot vračila vozila niti slučajno ni bila ne lahka ne poceni...zagotovo mi je vzela kakšno leto življenja, da o neprespanih nočeh in nočnih morah ne govorim, ker naju je ta težava zares preganjala še v sanjah, pa tudi kreganja doma so bila zaradi napetih živcev na dnevmen sporedu, ampak kljub vsemu sva se uspela rečiti te preklete "rafude" od avta.
 

Podobne teme