Nategatorji !!!!

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
hja dobazi da vrti km on ne pa prejšnji lastnik... dokazi to dokazi ono... nemogoče...

sej je cisto vseeno kdo je zavrtel ce ONI pisni garantirajo...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
jah ampak v tisti pisni garanciji piše da ONI NISO VRTELI KM! ok so km zavrteni nazaj zdaj pa dokazi da so ONI vrteli da ni vrtel sosedov francl 5 let nazaj...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ok..

imam pisno izjavo, zigi, podpisi odgovornih oseb, na kateri piše. prodali smo vam novo vozilo, ampak vozilo ni bilo novo saj smo ga ličarsko popravljali. menjali to in ono.

z njo si lahko obrisem rit.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
hja dobazi da vrti km on ne pa prejšnji lastnik... dokazi to dokazi ono... nemogoče...

v tisti garanciji pise "PISNO GARANTIRAMO V PREVOZENE KILOMETRE"
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da se... Če imaš VIN se izve kdo je bil lastnik. Domnevam da je lastnik lizing hiša, torej obstaja kupoprodajna pogodba med njimi in naslednjim kupcem-hendlerjem. Vsaka pogodba ima tudi podatek o prevoženih km. Pam smo že bližje temu kdo vrti kilometre...

Če mu dokažem da je on kupil avto z toliko in toliko kilometri bo težje negiral to dejstvo...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
No da ne bomo meglili bom kar napisal kako je blo:
- prvi primer je bil da sem pri njih leta 1997 kupil citroen ZX s 70k na števcu, v avtu našel telefonsko od lastnika, ki je rekel da je avto prodal njim s 130k km. Sem jim povedal ni se mi pa ljubilo jajcat ker sem avto čez pol leta že prodal, ker je imel menjalnik napako.
- leta 2003 je pri njih mama pustila R megane, ker je menjala staro za novo.Ko smo ga predali njim je imel 160k, čez tri dni se je prodajal s 75k km.

Zdaj če sta oba avta v tistem času ko sta bila pri njih zamenjala še po ene 4 lastnike, ki so vrteli vsak malo po svoje se mi pa ne zdi ravno verjetno.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
hja dobazi da vrti km on ne pa prejšnji lastnik... dokazi to dokazi ono... nemogoče...

v tisti garanciji pise "PISNO GARANTIRAMO V PREVOZENE KILOMETRE"
Pisno ti garantirajo, da so bili sigurno prevoženi vsi tisti kilometri, ki so na števcu. raje kak več, kot manj, tako da sigurno nič ne manjka...
cool-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pa sej ni čudno, da se dogajajo takšne svinjarije okoli avtov če pa povprečen janezek misli, da je avto z 150k+ na števcu za na odpad (ali pa ga je treba praktično "šenkat"), ker bi itak vsi radi imeli rabljen avto z minimalno prevoženimi kilometri za minimalno ceno. Sorry, odpade, koliko denarja toliko "muzike". Rabljeni avti (dobri primerki) niso v tujini nič kaj cenejši (kvečjemu obratno), večja je le izbira zgonjenih primerkov, katere pa naši dilerji seveda z veseljem na veliko uvažajo, kako bo pa drugače še kaj zaslužil če bi pa vsi vse radi imeli praktično za "džabe", če pa ne bo zasukal števca ga pa ne bo mogel prodati, ker polovica ljudi še vedno živi v časih stojadin in yugotov kateri res niso zdržali kaj več kot 100k brez generalke.

In ti garner si tipičen primer zgoraj opisanega janezeka. Gledati hodiš najcenejše možne kante na a.net in potem pizdiš nad ohranjenostjo. Pa kaj bi ti rad, novi avto za 300 eur?
crazy1.gif


Enkrat za spremembo raje na a.net namesto "po ceni-cenejši naprej" uporabi še kakšno drugo opcijo in ni vrag da ne boš našel dobrega avta (ampak bo verjetno presegal tvoj budget za katerega še dobrega kolesa ne dobiš kaj šele avta).
crazy1.gif
 

garner

Deliverance banjo boy
19. nov 2009
547
0
16
Zahod
Citat:
Uporabnik cizy pravi:


In ti garner si tipičen primer zgoraj opisanega janezeka. Gledati hodiš najcenejše možne kante na a.net in potem pizdiš nad ohranjenostjo. Pa kaj bi ti rad, novi avto za 300 eur?
crazy1.gif

Priznam, da za ta gnar še nisem šel gledat avto
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
se pravi, ti razumeš in podpiraš vrtenje kilometrov nazaj?...ammmm
bonk.gif


lej, zakaj nebi bilo tako kot v nemčiji...avti z ogromno kilometri malo vredni, avti z malo kilometri več vredni....
vsaj veš kaj kupuješ, oz veš kaj iskat....če kupiš prvega vsaj veš kaj si kupil, koliko si plačal in kaj lahko pričakuješ...


po tvoje je bolje naš sistem, avti z 200Kkm, prevrteni na 80Kkm, potem pa ne veš kakšen servis ,kdaj servis, zakaj vse mokro in mastno pod avtom, se čudiš ker turbo po parih kilometrih začne žvižgat....
v bistvu si pa kupil skoraj nov avto, sej z 80Kkm sploh začel ni še delat...

DEJMO NATEGOVAT IN PUSTIMO SE NATEGNT
bonk.gif



P.S. pred kratkim sem pustil pri dilerju C5 z 500Kkm, prodal se je za 100Kkm pa neki....in ti to zagovarjaš
bonk.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
Kolikor jaz razumem njegov post, ne gre za podpiranje tega početja, ampak bolj za razumevanje, zakaj se to dogaja. Če je folk tako butast, da mu vse pomenijo samo neki fiktivni kilometri na številčnici, ki z dejanskim stanjem avta nimajo nič skupnega, potem pač trg rabljenih avtomobilov prav prosi, da se noter vmešajo razne barabe, špekulanti in paraziti, ki take zahteve s pridom izkoriščajo. Če početje ni sankcionirano, kar pri nas očitno ni, prinese pa poslovni uspeh, potem bi bil vsak, ki sta mu etika in morala tuja, neumen, če tega ne bi počel.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jop, bi razne avtoelektronike zaslužile od vseh 1x letno in ne samo pred prodajo. Bi bla gužva kot pri vulkanizerjih pred 15. novembrom. Že vidim oglase v stilu "Imate tehnični pregled? Kilometre vam nastavimo nazaj po želji!"
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Najboljš bi blo balkanske navade preprogramirati in tistim ki to počno to onemogočiti in blokirati razširjanje takih idej...

Točno tko, avto z 200kkm ne bom pogledal za oglaševano visoko ceno... Dejansko je posledica sedaj ta da veliko ljudi ne kupuje rabljenih vozil in če prodajaš tak avto je prvo vprašanje kolk si kilometre prevertel. Ne pomaga potrjena servisna knjiga, računi servisov...
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
jest pa razumem razumevanje = podpiranje
redface-1.gif

se pa strinjam ja, da je tole ogromna priložnost za prevarante...prava zlata jama...
10.gif


me pa čudi, da država to ne porihta oz sankcionira goljufe
stupid-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
ne vrtijo se samo KM tudi delovne ure se veselo obračajo nazaj... kar je lahko še huje...

jebat ga tako je življenje, pač ljudje goljfuajo samo da zaslužijo 100 €...
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Mogoče kot zanimivost še to (velja za vozila VW, za ostale ne vem)... Če je bil avto servisiran kjerkoli v EU na pooblaščenem servisu, ti lahko to tudi pri nas preverijo v računalniku, razen za Italijo (baje nimajo podpisanega nekega sporazuma). A glih največ avtomobilov pri nas je, se mi zdi, uvoženih iz Italije...
 

Podobne teme