Kmalu semaforji v krožišču Tomačevo?

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Ni problem v prometu, problem je v beticah, Folk kar rine vsenaokoli, problem pa je, ker ne vejo KAM?
 

Rogue

Pripravnik
26. avg 2009
89
0
6
Semaforji tu sploh niso rešitev. Če bi folk vozil čez rondo namesto sedanjih 80 km/h recimo 150 km/h bi bila super pretočnost. Mogoče bi morali tiste utripajoče 40 km/h table zamenjat z 20 km/h, da bi folk vozil tistih 150. Osebno bi tist rondo podrl
smile-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:

Še enkrat, kje je smisel potem rondoja? Rondo oz. krožno križišče ima ravno to prednost pred križišči s semaforjem, da je pretočnost vozil bistveno večja.
Če pa je plan postavit semafor na rondo, se naj pa prekleto dobro premisle kje ga bodo dali in na kakšen način bo deloval, ker drži, da ob prometnih konicah je rondo praktično obremenjen samo z določene smeri.
Berem tudi nek zelo znan angleški forum
grin1.gif
in vam lahko rečem, da je velika večina proti takim sistemom, saj NE omogoča večje pretočnosti.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.319
7
38
46
Okolica južne LJ.
Glede na naše prometne strokovnjake in voznike se bojim, da bo ratalo še večje sranje, kot je bilo sedaj... in jaz se vozim vsaj 5x na dan tam mimo...
uf-1.gif
in ja, zgodbice iz rondoja se berejo kot najhujša grozljivka. Se spomnem lansko leto, na izvozu proti Črnučam je eno žensko na vzporednem pasu na mokri cesti obrnilo za 180° in je končala na mojem pasu in gledala kot tele v nova vrata, kaj se je zgodilo. Še dobro, da sem pripeljal počasi in da sem normalno ustavil in jo nato obvozil.
Glede na vse, imam na rondoju največ možnosti, da sem vpleten v prometno nesrečo. Vsakič si oddahnem, prišel sem cel skozi...
rolleyes-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Semaforji bodo zmanjšali kupe človeških neumnosti v tem Tomačevem, pretočnost prometa pa bo neprimerljivo boljša kot sedaj, predvsem v konicah. Škoda, da na Darsovi strani ni več razpisne dokumentacije, gor so bili nazorni načrti, kako bo narejeno.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Poglej poglej, kaj se vse najde na podstrešju ...
grims-1.gif


Pregledna situacija:
tomaevo1-pzr.jpg


Prometna situacija (pregled):
tomaevo2-pzr.jpg


Prometna situacija (detajlno - klikni za povečavo):
tomaevo3-pzr.jpg
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Tole pa že zgleda, še vstop v žalskega naj zrihtajo pa bo
smile-1.gif


Edit: Kdaj naj bi bilo pa to izvedeno? Takrat ko stadion, ali bodo še enkrat razkopavali?
še link priskrbi
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tole je iz projekta za razpis (gradbenih del), kar pomeni, da se bo delalo kmalu. Zdaj če se Dars vsaj malo drži svojih načel, bodo glavna dela narejena poleti, ko bo manjša gužva, saj bo treba rondo nekajkrat popolnoma zapreti, to pa jaz ne bi ravno počel v tem času. Operativnega športnega parka itak še ne bo vsaj do konca leta. Se pa že dela povezovalna cesta proti žalskemu rondoju.

Aja, link? Saj sem napisal, da se je valjalo na podstrešju ...
evil.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Upam, da bodo čisto zunanje pasove pustili brez semaforja in s fizičnimi ovirami, da bo možen prehod le do naslednjega izhoda ... Bi se pretočnost močno povečala ...
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
POROČILO ZA JAVNOST MOL:

Zaradi obnove krožišča Tomačevo bodo od jutri (danes), 24. junija 2010, ob 19. ure do ponedeljka, 28. junija 2010, do 5. ure popolne zapore uvoznih krakov na krožišče ter krožišča Tomačevo.

Obvoz v smeri proti Črnučam bo po priključku Ljubljana Šentjakob, Zasavski cesti, Brnčičevi in Šlandrovi ulici ter Dunajski cesti.
Obvoz za naselje Tomačevo iz smeri Šiške bo urejen po priključku Ljubljana Bežigrad, Vojkovi cesti in Stožicah, iz smeri Zadobrova pa po priključku Ljubljana Nove Jarše, čez Šmartinsko cesto, po Clevelandski ulici in Tomačevski cesti.

Investitor del je DARS d.d., izvajalec pa CPL d.d..

vir
 
Nazadnje urejeno:

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Pleh muzika za otvoritev stadiona je torej že zagotovljena.
cheer.gif


Problem bo v tem, ker se folk ne bo razvrščal že na uvozih. Namesto s črtami bi morali biti vsi pasovi (in ne samo zunanji) med seboj ločeni z robniki.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Tudi po širitvi bo rondo premajhen (in to je kao največji slovenski rondo - razen če zraven upoštevamo še lj ring) ...

Greš čez mejo v It in vidiš kaj je to rondo, takoj ze mejo jih je enih 5 .. pa niti niso na AC, ampak se da komot pripeljat in odpeljat 90 ...

Pri nas pa še kar vztrajajo na teglcih za rože na sredi cestišča in potem se čudijo, da je manjši efekt kot če tistega ne bi bilo!
zmaga.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Haha, semaforji še v krožišču! Ko se bo to nabutalo vozil notri, bo pravi dead-lock.