Mercedes Razred V

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ufff sprva sem mislil da imaš kak resen odgovor/argument v rokavu zdaj pa vidim da se zafrkavaš, primerjaš predpotopni 13 let star bencinski jazz in subaru z avtomobili ki so svetlobna leta pred njimi po vseh parametrih. Jasno da imajo vsi ti parametri svoj davek. In tudi novi Jazz se lahko danes pokvari brez problema, danes ko se zadeve štancajo v serijah brez omejitev... tvoje razmisljanje glede tega da avtomobil mora iti bi razumel če bi delal miljarde z volanom in bi ti bila vsaka minuta velik izpad dohodka, danes pa je to pri boljših znamkah porihtano skor realtime z nadomestnimi avtomobili enakega razreda da ni težav... Sicer pa spoštujem tvoj pogled...

kakih boljših znakah?
sedim v avtu in grem v Leskovac, Kraljevo, Čačak, ali pa samo v Sarajevo, mogoče Han Pijesak..in crkne avto. ure pozneje ne bo noben zrihtal free čevapov, kaj šele nadomestno vozilo.

a delaš mrd km, ali 10k mesečno je vseeno. avto mora delat in vsaka minuta šteje, sploh tiste nepričakovane. za 20, 50 tisoč se ne sme to dogajat.

rečeš predpotopne avte, ki so delali primerjaš z novimi. ti novi bi morali še bolje delati, ali je v imenu napredka dovoljeno prodajati polizdelke?

greš k moreli, operacija očesa, napredek svetlobna leta, cena piškavih 3k, kar je 10% avta..in ti zajebe oko. pač napredek ni uspel pri tebi.
greš v klinični operirat kilo, pa med operacijo super miza za 50k pade dol in ti zareže v tiča. pač se ti več ne dvigne zarad napredka. če bi vedel, bi te operirali na tleh.

je res zaradi napredka vse dovoljeno, ali pa avto industrija rine napredek prehitro naprej za voljo obračanja denarja in prodaje, vse ostalo pa je postranskega pomena? si res lahko ta industrija privošči vsake dve leti, 4 nov model, vau oprema, ne dela pa osnosno, motor in kar je treba za premik od A do B?

zdej si me spomnil na Z1010 gsm, eden prvih 3G. sem ga imel. stari, net dela, vse dela full hitr. sam ker ni bilo oddajnikov je bil večino časa v centru LJ nedosegljiv, ker je menjal baze al kaj vem kaj. po enem tednu so vzeli telefon nazaj in vrnili kupnino.

in še bi lahko našel kak poskus prehitevanja realnosti z napredkom.

Ti dam prav tukaj, te zadeve se glede na ceno ne bi smele kvariti ampak ne razumeš da je to posel, to je velik biznis, to je tako narejeno z razlogom. A res misliš da ne znajo naredit avta ki se ne kvari? Pa ja... Kar se pa tiče tvojih čevapov "doli"... ne hodim kaj dost dol, tako da ne bi vedel kako funkcionirajo zadeve tam... jaz vem da imam pri nas to sporihtano v kolikor bi prišlo do tega z nadomestnim vozilom. Je pa tako... ne počutim se tako pomembnega in zasedenega če bi se mi SLUČAJNO zgodilo da me avtomobil kje pusti na cesti, da tega ne bi preživel čeprav imamo od nekdaj doma kar nekaj avtov različnih znamk in se ne spomnim da bi kdaj koga pustil avto neposredno na cesti. So bile napake, lučke, zvoki ampak šleparije ni bilo nikoli... Pač.. raje se peljem fino, udobno, varno ter z veseljem in požrem tist riziko da mi kaj crkne....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nas je 7 družinsko. od leta do 12. če avto crkne nekje na poti v grčijo, ali kalabrijo, al po balkanu...se ti lahko samo zmeša. poleti ali pozimi, pomlad in jesen še preživiš.
drugo je kadar sem sam in grem 500km stran za neko uro z nekim razlogom in proti plačilu. se mi tudi strga.

vem da je vse naravnano potrošniško, zato pa toliko bolj norim. dvigni ceno za 50% in naredi da dela. ne me brit potem, ko mi do britja ni. pred leti sem skoraj kupil i40 s ponudbo, pogodbo servisiranja, plačanega ob nakupu, do 250kkm in pet let. da je vse vključeno razen gum, brisalcev in ploščic.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Ne nisem z VIP prevozi govoril, vem pa da so edini v Sloveniji z S klaso in pa 10x Vji. Govoril sem to z tistim, ki nas (mojo družino) je že parkrat peljal v Zagreb in Bentetke.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Te razumem... sicer pa če boš danes kupil nov avtomobil, za katerega boš 100% da do 150t km ne bo nič? Korejec? Mati je imela novo Kio, sicer je ni pustila na cesti, so pa ji do 20.000km v garanciji menjali sklopko ter nek mehanizem za pas. Skratka ne verjamem da danes obstaja nekaj kar ne jebe, sploh konkreten avtomobil kjer lahko prevažaš 7 ljudi.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
verjetno ne obstaja. in zato se človeku kolca po tistih avtih iz konca 90-tih. če je že kaj šlo, se ga je dalo tudi popraviti z nekim osnovnim orodjem. danes pa....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
Povprasevanje je. Se nedolgo nazaj so meli bazo na jezici (pri avtosoli) in vozili z dvema 10 let starima A8 in BMW 7... Ampak so nehali, ker jim je kontakt (ki je rihtal stranke) prevec zbil ceno na km.

v glavnem jaz sem ti svoje napisal, drugi tudi.

srecno.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zdej si me spomnil na Z1010 gsm, eden prvih 3G. sem ga imel. stari, net dela, vse dela full hitr. sam ker ni bilo oddajnikov je bil večino časa v centru LJ nedosegljiv, ker je menjal baze al kaj vem kaj. po enem tednu so vzeli telefon nazaj in vrnili kupnino.

SE Z1010 je imel tezavo, da je bil "preoptimisticen" in je na UMTS omrezju vztrajal ze dolgo po tem, ko je bil signal preslab za kakrsnokoli komunikacijo. Posledicno se je tudi pregreval in ekstremno hitro pokuril baterijo ce si prisel na obmocje kjer je bila meja pokritosti z UMTS.

Si pa lahko opravil videoklic ce je bil dober signal
cheer.gif
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Hvala za nasvete. Jaz bi tudi raje začel vozit z S klaso samo bi verjetno hitro propadel. Za S klaso moraš do Benetk potem računat vsaj 350 EUR, da se ti vse to splača. Dolgo ročno imam pa plan naredit svoj booking platformo in potem tisto kar ne bi zvozil sam dat drugim za neko provozijo.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
lepo
wink-1.gif


a nisi pred tedni CLAja kupoval ?
Sem samo sem se potem premislil, ker bi bil CLA za ta posel neuporaben. Te 2-3 leta dokler ne zrihtam vsega bo pa še BMW čisto dobro služil.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
daj si naredit neki poslovni načrt, da vidiš kaj številke pravijo, meni se ne zdi vzdržen poslovni model
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ded mora prvo pogruntat kaj bi rad počel. Sanjati je lepo, a kruha s sanjami ne moreš kupiti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.527
113
Tudi taki, ki so že 15 let v biznisu in imajo po 20 vozil sedaj furajo preko Gooptija. Ta bo pa štartal z S klaso in svojo platformo izumil.

@softi: od tega da z avtom ostaneš na cesti se ne umre. Da pa je lažje so izumili asistenco, ki velja tudi v večjih vukojebinah kot jih naštevaš. Počakaš da ti pripeljejo avto, presedeš potnike in prtljago in piči dalje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi

Dobro, ampak kakor sem se pogovovarjal z 2x, ki imasta oba kombije (V Razred) sta mi rekla, da je za S razred še manj povpraševanja. Oba imaste ceno do Zagreb-a 170.00€ kar je (1.25€/km).

[/QUOTE]
In ti mislis za teh 170 evrov priti se nazaj v Lj? Al bos v zagrebu imel.drugo stranko ki ti bo dala se 1x 170 evrov.
Daj si za foro zracunaj TOC za prvih 100kkm ali 200kkm.
Da bos videl koliko te stane en km (brez voznika)

Ker jaz vem da ne grem.peljat za 170 evrov v zagreb (pa nazaj zastonj) z avtom za 80k.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.527
113
O tem?
Citat:
Uporabnik softi pravi:
nas je 7 družinsko. od leta do 12. če avto crkne nekje na poti v grčijo, ali kalabrijo, al po balkanu...se ti lahko samo zmeša. poleti ali pozimi, pomlad in jesen še preživiš.
drugo je kadar sem sam in grem 500km stran za neko uro z nekim razlogom in proti plačilu. se mi tudi strga.