servisni intervali npr VW

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Živjo,

da se priključim k tej temi, pred parimi dnevi sem kupil rabljenega VW Golfa 7, čaka me servis na 120.000km, motor je 1.6TDI 105KM DSG, kaj se običajno menja pri tem intervalu in kje je priporočljivo kupiti olje (katero?), da ga odnesem na servis.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Če ga misliš peljat na uradni servis, potem jih pokliči zmeni se za termin in naj ti pove kaj je predvideno za zamenjat pri tej kilometrini.
(zavisi kdaj ima tvoj tip motorja predviden veliki servis)


Olje:
Castrol Edge Professional LL 5W-30 (5 litrov ga dobiš za 42 EUR).
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Vincent hvala, mislim da uradni servis ni potreben, ker je avto uvožen ni več v tovarniški garanciji.
Ima sicer neko jamstvo, ampak za to mislim, da grem lahko kar k prvemu zaupanja vrednemu mehaniku?

Za glavni servis pa pojma nimam, ker so vsa navodila in servisne knjige v francoščini...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Če hočeš obdržat jamstvo kar pozabi na zaupanja vrednega mehanika. Tam so še bistveno bolj pasji kot pri tovarniški garanciji.
Res pa da pri uvoženem avtu jamstva skoraj zagotovo nimaš več.
 
Nazadnje urejeno:

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Če hočeš obdržat jamstvo kar pozabi na zaupanja vrednega mehanika. Tam so še bistveno bolj pasji kot pri tovarniški garanciji.
Res pa da pri uvoženem avtu jamstva skoraj zagotovo nimaš več.
Jamstvo je zagotovo do julija letos, neko rdečo knjižico imam, točno katera pa je pa ne vem
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Sam sem pri istem motorju pri 89 k km po nakupu menjal jermene + ostalo, filtre, olje in jermenico pa tisti liter olja v dsg.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Če hočeš obdržat jamstvo kar pozabi na zaupanja vrednega mehanika. Tam so še bistveno bolj pasji kot pri tovarniški garanciji.
Res pa da pri uvoženem avtu jamstva skoraj zagotovo nimaš več.
Verjetno gre za jamstvo pri rabljenem vozilu ala GSV, MotiveService, CarGarantie
wink-1.gif
.
Če gre za to, potem noter lepo piše, kako mora biti servisiran. Običajno je dovolj, da je na servisu z računom in da se vidi, da je bilo narejeno vse, kar je tovarniško predvideno. Ni potrebno na pooblaščencu. Bo pa problem, če bo pod kozolcem.
grin1.gif

Ampak kot rečeno: v pogojih v knjižici točno vse lepo piše, le prebrati je treba.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Olje. Filtrov mislim da sploh ne. Obvezno olje s sabo..5 litrov te pride 42 eur, pri njih 30eur/ liter.

Kot receno..fališ lahko 1.000 km ali 1mesec ( čeprav ne vem al od zadnje menjave al od 15.000 km oz. predviden interval).



Nisem vedel da se za vzame vzorec olja v arhiv, če se pripelje lastno olje
wink-1.gif
. Če je kar koli narobe z motorjem gre vzorec na analizo in garancija velja / ne velja na podlagi te analize. Na račun zabeleži lastno olje.

pravkar izvedel od serviserke/ administratorke na servisu
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
pri VW in Seat servisu sem ponavadi zmeri zraven, ker se nimam kam dat, ker sem od obeh servisov oddaljen več kot 20km, pa še noben mehanik ni kam posebej nalivu moje olje. pa ga zmeri zraven prinesem na servis.
tudi na delovni nalog se napiše točno olje: recimo: lastno olje Castrol 507 00 5l.