Mercedes Razred V

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Ali je klop za 3x ljudi ali pa sta 2x indivdualna sedeža v bolj komfortni izvedbi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Samo za info, kolega ga ima, je bil kar drag nov, mislim da tam blizu 80k? Avto res nima da nima.... je pa žal reden gost na AC, sicer v garanciji ampak vseeno... skoz nekaj narobe, nekaj lučka gori... in še nekaj, gume mu žre kot maslo čeprav se vozi pretežno prazen. Nasvet od AC-ja? Da naj kupi raje kakšne Kitajske gume kajti prvo sezono je vsaka guma dobra in da to pač je tako na teh V klasah da žre gume. Bil je na vseh taboljših optikah pa zadeve štimajo... Prav tako je dobil tam od enega mehanika odgovor da Mercedes pač kaj dost ne vlaga v V klaso in da je to pač neko skopucalo sestavljeno skupaj iz vseh klas zato pa zafrkava... da kaj takega npr. na E ali C klasi ni možno... upam da te nisem prestrašil in da ima samo on to nesrečo!
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pozabi sete za dvakrat. greš na 7 ali 8 verzijo. 8 verzija ima dovolj prostora in ni po udobju slabša od ostalih. pri 7 imaš minus glede na multivana, ker se sedeži ne vrtijo enostavno, imaš pa plus, ker maš ločene naslone na klopi. pa dražji si od multivana.

vprašaj se, ali rabiš tak avto. shuttle bo odličen tale trafic k ga v eni temi omenjajo, če ni že navaen traffic passanger ok. kot je rekel apolo, go opti ne prenese v klase, še multivana ne.

torej ker biznis se greš?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
v je daleč od skrapucala in daleč, da ni vlaganj.

Ne trdim tega le posredujem izkušnje dobrega prijatla s katerim se vidim praktično vsak dan in ga tudi večkrat pridem iskat na AC ko pusti kiblo tam... nočem ga niti odvrnit od nakupa pač ena izkušnja zraven ki pa ni gostilniška štorija če mu kaj pomaga... je pa ta kolega imel pred tem na testu na polno naloženega Multivana (ker je prej imel in bil zelo zadovoljen s Karavelo) in se je potem odločil za tega V-ja...!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Moram pa rečt da sem pa se pri Mercedesu že kar nekaj krat naježil ob raznih podatkih kot npr. te nižje klase npr. A in B ko tiščijo not Renault motorje. A res? A če pa ne daš vsak 50k za Mercedesa pa nisi vreden da zate razvijejo motor?
bonk.gif


Aja pa da ne bo pametovanja, ne pravim da ti motorji niso korektni ampak če pre-plačam Mercedes tudi pričakujem da je notri njihov motor...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Na zalost ja... saj ce me spomin ne vara tudi BMW tisci v serijo 1 nek drug motor... edino pri VAG-u mislim da uporabljajo vse motorje znotraj koncerna...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No to je malo pavšalna ocena, vozim 15 let samo Audi, nikoli, res nikoli nobenih problemov... res pa da so bili vsi avti vzdrževani tako kot je to potrebno...
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Vsak je imel krepko čez 400k, kako pa držijo čez pol mio km pa mi je res vseeno...skratka nima smisla se spuščat v gostilniške debate kaj se je zgodilo bratu od sosedovga Jureta in podobne... dost kolegov nas vozi Audije že generacije, zraven je tudi kar nekaj VW in da bi kater izmed avtomobilov generalno zafrkaval ne vem... Je pa res da je tudi vedno vse odvisno od sreče, načina vožnje, načina vzrževanja in predvsem od tega, koliko si s kilometri nategnjen ko kupiš rabljenega, če ne jemlješ novih... Skrata kdo bo generalno trdil da so Audi, BMW ali Mercedes jajca in da se generalno kvarijo je za moje pojme težka budala oz. zaprisežen ljubitelj določene znamke... saj to že poznamo iz elektronike ven, ljubitelji jabolk, vse ostalo je drek.
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Moj namen je ponujanje VIP prevozov na bližnja letališa, po Sloveniji in tujini. Zato se odločam tudi za V razred, ker je od kombijev še najbolj luksuzen. Primarno so mi prevozi zaključenih družb in poslovnežev, in ne shuttla, ko so GoOpti, iGo, itd.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja saj zaradi tega ga je na koncu vzel kolega ker je bil najbolj luksuzen od kombijev...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz imam Vitota, letnik april lansko leto, in potrjujem, da radira
crazy1.gif
. Vito je malce opuljeni V oz. moj je tovorni. Opazil sem šele pri 16 000 prevoženih, pa so bile prve gume že brez profila po zunanji strani. Na optiki so potrdili da je bilo razštelano, razštelano je bilo fabriško ker ga vozim sam in bi vedel za kak udarec.

Prejšnji Vito (letnik 2008) ni imel tega problema. V mnogih pogledih mi je bil prejšnji boljši in bi raje tistega kupil novega, le z opremo.

V glavnem ga pa MB kar precej biksa, ko na vsak način vztraja s tistimi gumami Continental. Moje mnenje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Gumami Continental? Kaj pa ima gume veze s tem da ti jo radira, Continentalke pa so res ene boljših gum????
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Moj namen je ponujanje VIP prevozov na bližnja letališa, po Sloveniji in tujini. Zato se odločam tudi za V razred, ker je od kombijev še najbolj luksuzen. Primarno so mi prevozi zaključenih družb in poslovnežev, in ne shuttla, ko so GoOpti, iGo, itd.

vidiš prostor za kruh?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Continental? Je glasna kot kombajn, pa življenjsko dobo ima tudi po občutku kar pol krajšo kot Michelin. Na mokri cesti in glede na to da ima Vito zadnji pogon, tudi slabše drži kot mišelinka. Sicer pa dobro drži. Toda strašno je glasna
rolleyes-1.gif
.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Huh zanimivo, uporabljamo Conti doma ze od nekdaj in glede na to da je guma v osnovi mehkejša nevem kako je lahko tako glasna? Drzi da je tut profil pomemben ampak zopet ni vse... je pa res da se csak model vsake gume ne obnese na vsakem avtu...