Googlov zemljevid, s pozdravi

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Danes me čaka mail od strička googla, ki pridno spremlja kje sem, kod se gibljem, kaj počnem (verjetno tudi s kom sem
10.gif
).

Med drugim mi je poročal, da sem prejšnji mesec preživel 60 ur v avtu (jeej
crazy1.gif
).
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
To je ze kar nekaj casa. Od cesa pa mislis, da dobi amzs in ostale aplikacije podatke o zastojih na cestah, ce ne od nasih pametnih napravc v zepih.. Vse se spremlja.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Še kar se čudim svojim opažanjem, da se veliki večini ljudem se sploh ne sanja, kako aplikaciie dobijo razne prometne informacije o zastojih (in še milijon drugih stvari). Vse je evidentno na dlani (oz. v žepu). Potem pa folk ponosno izjavlja, kako nas facebook kontrolira in zato oni nikoli ne bodo gor. Hkrati pa imajo 24/7 vključeno lokacijo na svojem androidu ali iphonu ter dnevno uporabljajo gmail, ki sproti analizira prejete maile ...
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Google + dobiva podatke od telefona kje se nahajas tudi BREZ vklopljene lokacije!! Sicer se pa strinjam s tabo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Tudi jaz sem pravkar dobil ta mail, itak ga vsak mesec in se ne sekiram. Mi je ok in me boli kita, kdo me spremlja in zakaj.
Imam pa eno vprašanje na to temo, namreč, na ženinem telefonu in računalniku sem isto nastavil kot pri sebi in zadeva ne deluje. Kaj bi bilo, kakšni piškotki, naj brišem zgodovino al kaj hudiča?
Je pa res vse popolnoma isto kot pri meni, se pa ona ne spozna na tehniko, tako da ni v tem problem.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dobi tudi brez lokacije, če se ustaviš pri kakem odprtem wifi-ju restavracije ali trgovine, sicer ne - ampak tega je malo, če se peljem skozi Ljubljano brez prižgane lokacije, potem ne najde nič. Vsak lahko vidi zgodovino tukaj:
https://www.google.com/maps/timeline
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Dobi tudi brez lokacije, če se ustaviš pri kakem odprtem wifi-ju restavracije ali trgovine, sicer ne - ampak tega je malo, če se peljem skozi Ljubljano brez prižgane lokacije, potem ne najde nič. Vsak lahko vidi zgodovino tukaj:
https://www.google.com/maps/timeline

Izrise ti celo pot voznje, hoje, brez vklopljene lokacije. Nima veze kje lovi wifi.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vse ima veze. Sicer svojih osebnih podatkov tukaj ne bom prezentiral, ampak recimo včeraj očitno nisem obstajal ...
Se pa potem človek vpraša, kako tebi telefon izklopi lokacijo
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Seveda ti ne pokaže nič, to je tudi normalno; ALT4 ima zjebane nastavitve, potem pa google sledi vsemu in vedno
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Tudi jaz sem pravkar dobil ta mail, itak ga vsak mesec in se ne sekiram. Mi je ok in me boli kita, kdo me spremlja in zakaj.
Imam pa eno vprašanje na to temo, namreč, na ženinem telefonu in računalniku sem isto nastavil kot pri sebi in zadeva ne deluje. Kaj bi bilo, kakšni piškotki, naj brišem zgodovino al kaj hudiča?
Je pa res vse popolnoma isto kot pri meni, se pa ona ne spozna na tehniko, tako da ni v tem problem.

Mogoče pa ima kakšnega ljubimca, ki pa se za razliko od nje spozna na tehniko in ji je na njeno veselje zadevo s tvojimi nastavitvami onemogočil?
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Dobi tudi brez lokacije, če se ustaviš pri kakem odprtem wifi-ju restavracije ali trgovine, sicer ne - ampak tega je malo, če se peljem skozi Ljubljano brez prižgane lokacije, potem ne najde nič. Vsak lahko vidi zgodovino tukaj:
https://www.google.com/maps/timeline

O lepo, vidim da celo sliko prikaze ce so bile narejene tisti dan.
Zaenkrat se ne zivim v ilegali, ko pa se bom tako odlocil, bo pa treba biti vsaj brez gsm, wifi, gmaila.....
In ja, mi kar ustrza da vidim na maps zastoje na cestah.
Bi pa bilo zanimivo, ce bi google te nase poti "prodal"/komu zainteresiranemu. Recimo delodajalcu, zavarovalnici ko si na bolniski. Bi precej prisparali pri detektivih.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
google pa precej izgubil... mislim da bo se veliko bytov preteklo preden bo google lahko uradno prodajal take info....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Sem se že parx vprašal kaj bo z posameznikovim internet podpisom (fb, twiter, xxx, fartis,...) čez recmo 20let... Idealka za izsiljevanje