Letne gume vs. zimske gume na suhi cesti pri -4'C

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
hysterical-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Res je, zato se pa režim. Yugo je bil cela raketa, sanje so ble pa Clio Williams. Pol te pa pamet sreča.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
😂😂😂

Kako za boga ti uspe pa 2 literski mlinček na 12l porabe spravit, sploh na regionalki? Da ti ne kesl spušča.
V spominu imam da je in on regionalki z rs vec casa z 5+ krpm kot pa ti z hdi pod 3krpm. Clio pac nikamor je gre ce nima vsaj 5krpm. In tam pac poraba ni 6l.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Vi pa ne vem kje se vozite, da se vam 120 zdi čudno, danes so šli trije nasproti mene tolk, med 80, 100 in 120 pa že poznam razliko.
V klanec po ovinkih tudi ena BMW petica zelo dinamično, tam nekje 90.

Po cesti mimo Mercatorja pa spet kolona 4-ih, točno 50 sem imel na števcu preden sem prehitel vse 4 od jedno.
In ravno to je mesto kjer sem na predizpitni (poizkusni ali whatever že je, pač preden greš na glavni izpit) vožnji vozil 55, ker nisem vedel koliko je omejitev. Pa že takrat, pri komaj 20-ih letih in nekje 20 odvoženimi urami, sem imel pomisleke, nekam precej odprta cesta je to za samo 50, a ni tukaj 90.
Ampak da človek pri 30-ih do 60-ih ne ve koliko je omejitev na odprti cesti, takim bi dal sam doživljenjski odvzem izpita. Da šparajo ne verjamem, ker poraba pri enakomernih 50 ali 80 res ni tolk različna, sploh se gre pa samo za 500m.
Da bi vsaj lepo počasi prišli do vsaj enih 80, ne zahtevam da poterajo v 2. in 3. tako kot sam.
Pri svojem 1.6T sem pa danes gledal, na koncu naselja neki srednje plina in 4. prestava, 90 je bilo takoj na števcu, čeprav po občutku ni neki pospeška.
In tak avto mislim da bi rabili vsi, zdaj morajo samo še porabo znižat na za ostale normalnih 5l.

Ja, sem 85 letnik. Ravno na to sem sam ponosen, da se ne držim nekih norm, taki mi gredo prav na bruhanje.
In ja, dinamično bom vozil tudi pri 60-ih, potem pa itak ne bom imel več potrebe po avtu, imam Mercator samo 500m stran.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Roko na srce..razmišljanje imaš na ravni 20 letnika.

(upam da boš kdaj našel te svoje prispevke pri 60ih
smirk-1.gif
..sam sebi ne boš mogel verjeti)
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Srčno upam, da se zayebava - čeprav nisn čist ziher.
rolleyes-1.gif

Jest pa raj za taksnimi vozim kot povprecnim nedeljskim voznikom. Tak se ne bo razkantal, ker tocno ve kje je v tem letnem casu zaledenela cesta, kjer zglancan asfalt in kje stojijo radarji. Prilepis se mu za rit in vozis vlakec.

Drugac pa ja, prov v 10s na cesti vidis kdo vozi vsak dan, kdo za vikende in kdo je mlajsa zenska za volanom.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Tako je. In mimo odcepa za mercator center lesce je 50 km/h max hitrost, saj če zavijaš od odcepa za meracator/merkur proti radovljici oz. lescam, edino z avtom s špero uspeš kolikortoliko normalno pospešiti. Speljevanje levo v klanec + zanič asfalt = trakcija blizu nič. Kaj šele, ko je cesta mokra. Ampak nekateri idioti se ne dajo, 70-80 km/h je v obe smeri običajna hitrost.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
To mi je jasno, vem da tam ne moreš neki hitro pospešit levo, ampak sam gledam daleč v daljavo desno pod most, in če vidim enega, ki gre na oko vsaj 80, bom pač počakal.
Drugače pa do 60 se da BP priti.

Pa sploh ne mislim te, ki zavijajo levo, te še nekako razumem. Je pa včasih cel mesec, da lepo počakajo, včasih ti pa cel teden vsak dan kakšen zapelje predte.
Mislim tiste, ki že iz krožnega (tistega novo zgrajenega) vozijo borih 50 proti Radovljici.
Ne vem, mene je ocenjevalec na izpitu grdo nadrl, ko sem to naredil. Zdaj te očitno še pohvalijo za tako vožnjo, ker vsaj 80% voznikov tukaj vozi max 60.

Pa to je samo en primer, ne muči me samo ta odsek, na splošno folk vozi prepočasi in preveč na sigurno.

Saj če dobro pomisliš, tudi zastopiš, da nekaterim ne pomeni nič hitrost na vsaki kratki 500m ravnini, če pa gredo samo tiste 2km iz svojega doma do nakupovalnega centra. Čeprav kot rečeno, sam bi vsaj lepo počasi pospešil na nekih normalnih 80.
Sploh bi pa pospešil, če bi videl da sem naredil za sabo kolono. Pa umikat se tudi znam, za kar večina sploh še ni slišala, da obstaja.
Večini folka se jebe kaj je za njimi, tega res ne bom nikoli zastopil.

Ampak če prihajaš od drugje, kot ponavadi sam, boš pa izkoristil vsako 500m ravnino kjer lahko poteraš.
Drugače je v 10km hitro razlike 10 proti 15 minut. Pa meni se sploh ne gre za čas, ampak mi je pomembna dinamika vožnje.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Roko na srce..razmišljanje imaš na ravni 20 letnika.

(upam da boš kdaj našel te svoje prispevke pri 60ih
smirk-1.gif
..sam sebi ne boš mogel verjeti)
Popravek...18 letnika, z izpitom, ki še diši po tiskarski barvi in serijsko samozavestjo. Normalna stvar, sam ne za 30+ letnega človeka.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Srčno upam, da se zayebava - čeprav nisn čist ziher.
rolleyes-1.gif

Jest pa raj za taksnimi vozim kot povprecnim nedeljskim voznikom. Tak se ne bo razkantal, ker tocno ve kje je v tem letnem casu zaledenela cesta, kjer zglancan asfalt in kje stojijo radarji. Prilepis se mu za rit in vozis vlakec.

Drugac pa ja, prov v 10s na cesti vidis kdo vozi vsak dan, kdo za vikende in kdo je mlajsa zenska za volanom.
Za takim ne morš vozit. Na ravnini sprobava turbino, v ovinke se pa zaganja ko tele in pol sred ovinka bremza
uf-1.gif
Ravno zadnjič za enim, če ni bil ravno RS.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
😂😂😂

Kako za boga ti uspe pa 2 literski mlinček na 12l porabe spravit, sploh na regionalki? Da ti ne kesl spušča.
V spominu imam da je in on regionalki z rs vec casa z 5+ krpm kot pa ti z hdi pod 3krpm. Clio pac nikamor je gre ce nima vsaj 5krpm. In tam pac poraba ni 6l.

Saj tud kaj močnejšega kot njegov mlinček ne pije 12 po regionalki.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Radar detektor pa bo? Za pištolo je prehiter, policaj ne bo mogel naciljat, za doplerja pa ga radar prepozna. V mestu pa itak ne vozi, če ne more vsaj 5000rpm?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Mah en usran penzionisticni tiguan pije 9l pa da ne bi clio v race mode pil 12l. Jaz mu cisto verjamem. Si pa tega reaperja85 ne zelim za soseda. Oziroma zagotovo bi mu obiske policajev zrihtal, ce bi imel kako modifikacijo na izpuhu.
Ker tale njegova voznja te zagotovo zbudi sredi.noci ko pride domov. Oziroma bi mu vracal s traktorjem ob taki uri ali kaksno kosilnico poleti....
evil.gif