Budget 4x4

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
Kdaj so subiji resili problem plina? Vem da doloveni modeli so imeli lepo zbrko.celo tisti z original.sistemom.
Cigav dizel je tole v vitari.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Tucson anemicen?2.0 dizel 100kw?
Kia je pa itak Hjundai, kar se tice podvozja in motorjev, rjavita pa obe niti ne, sploh Hjundai..

Ga ma sodelavec, pa ni glih neka raketa. Je pa dovolj za 4x4 in za v hribe, pa tudi nekih problemov razen menjave ob obrabi nima.
ga lahko malo povprašaš za model in morebitne težave?
Takele vožnje pa moj prestaja
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
Pri 3:40 je sel tisti kozolc od daihatsu (al kaj je ?)kot po asfaltu preko, santa fe nekaj casa pred njim pa sem mislil da ga bodo slepal ven.
Tukaj pa se vidi razlika v vozniku pa tudi v avtu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor sem videl odtise gum so bolj ali manj navadne cestne gor.

Edit: Lahko povem še izkušnje z mojega malega testa novega Sorenta 1. generacije. Sem zavil z asfalta v gozd po neki gozdni poti, snega cca 30-40 cm, odjuga. Ko sem se po pol kilometra odločil, da zdaj pa res izivam in sem začel iskati prostor za obračanje, sem nasedel na sredi vozila zaradi globokih kolesnic. Po eni uri me je prišel reševat kolega s ta malim Pajerrom in vitlom. Do tja kjer sem jaz nasedel in sem se precej normalno pripeljal, se je on že dvakrat na vitel ven vlekel.
wink-1.gif

Raje ne omenim koliko časa smo potem avto čistili s kerherjem pred vračilom v avtohišo.
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
80% je itak odvisno od gum. Sam sem to sezono ob prvem snegu preizkušal MT vs M+S. Razlika je kot noč in dan. Z MT sem komaj prilezel po zasneženi cesti z vklopljenim 4x4 (zadaj LSD), naslednji dan z zimskimi BP samo z zadnjim pogonom.
Spomladi sem naredil podobno primerjavo po blatu. Sem bil nad zimskimi pnevmatikami ultra razočaran oz. z MT ultra zadovoljen
grims-1.gif

Avto je Pajero wagon 98l. Nabavil lansko zimo ker... ga ne rabim, je pa super igrača kot drugi avto.
grin1.gif
Rezervni deli so smešno poceni. Master cilinder za sklopko 10€, končnik 9€, grelna svečka 10€...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
za gy wrangler all season nikamor ni šlo, s conti zimskimi se ustavim na bregu, speljem brez težav in se vzpenjam v 20 cm snega. na enem delu anredim na ene 6m slaba 2 višinske, na celi trasi naredim na ene 45m 5m višinske.
zadnji sneg je šlo brez težav po gozdni do obračališča, sneg je nabijal na odbijač in drsal po tleh. na obračališču malo hecanja, ker je prišel do zemlje, blata, a se je izvlekel.

večino časa je mene bolj strah kot avta in veliko je v gumah. s pravim gumam me je strah on bi še, s slabim me je strah, on pa itak ne more več. je beden filing, ko drsis a nimaš nadzora.

major, to kar teli tvoji tusconi vozijo so igre v blatu. zapni mu zadaj 4 tone drv, dej ga na naše gozdne poti, stran poti, tiste zlizane skale, lahko daš stran luže do kolen, pa bo vseeno večji izziv.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Vožnje po teh gozdnih poteh so res užitek, sam kaj ko pol skor kirhr skuriš, da opereš
tongue-1.gif

ne govor. zaradi tega jaz skrbno izbiram termin, čas ko lahko vozim več kot pol ure in imam cel popoldne za pranje. ko končaš, premakneš avto vzmaeš teglce za rože in nafilaš ene 3 60 cm teglce. seveda so vsaj trije razliti po dovozu in cesti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kdaj so subiji resili problem plina? Vem da doloveni modeli so imeli lepo zbrko.celo tisti z original.sistemom.
Cigav dizel je tole v vitari.

To je cist odvisn od vgradnje. Pac eni spilajo, drugi pa hecajo... Ceprav se precej malo govori tezavah... V slo mslim...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Pinin je čist spodobna zadeva. Trenutno se prodaja očetov ex winter wagen, če koga slučajno zanima cena ni zadnja:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12705302

Te modeli (MPI) nimajo težave z motorji, tako kot GDI. Res je NA TERENU malce manj zmogljiv zaradi stalnega 4x4 in manjka reduktorja, a za to kar ga je rabil oče in verjetno rabi op, je več kot dovolj dober. Ga je po prodaji Pajera classic, nekaj časa vozila tudi žena.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Kje si bil mesec nazaj
smile-1.gif


Čeprav Landcruiserca je le Landcruiserca
grin1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Hm, LC je težja kategorija in seveda tudi dražja registracija.
grin1.gif


Se je o prodaji razmišljajo kar nekaj časa, v bistvu bi ga dali tudi že mesec nazaj, s je čakal še termin za zaščito pred zimo (pred vsako sezono se malce zaščiti), zato je šel šele sedaj na net. Nekaj interesentov že je, če pride v prave roke pa toliko boljše.
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Žal se je že kuplo KZJ95 3.0TD...do spomladi bo zdržala...potem se jo pa spravim peglat....malo rje...mal kardan....pa vse tekočine
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Pa ne vem kdo se je v 90's spomnil da so zadnje zgornje luči odveč in da se jih ne sme vezat (vojska)
jezen.gif
sicer sem napeljavo za zgornje že najdu (uoam da je to kar mislim) in bo to en od projektov spomladi da obudim zgornje zadnje luči...
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jp, sem imel kar nekaj terencev v tistem času z lučmi spodaj, kjer se je dalo smo prevezali, če se prav spomnim se na Ferozi in enemu pajerotu menda sploh ni dalo. Kozlarija res .. Kolega ima LC 3.0TD letnik 99 in se mi zdi da ima zgoraj, ne vem pa če ni že prejšnji lastnik prestavil?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Ja ta je 97 letnik...zadaj pri lučeh je en odvečen blindiran konektor...na levi sem uspel pogledat ker ma vratca za dvigalko...desno moram še razkopat...

Sem pa videl 2 tedna nazaj identično LC in je mela kompletno delujoče zadnje luči tako da očitno se da zrihtat
zmaga.gif