Budget 4x4

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Raketa, 4x4, suv in dizelskih 100 kw danes pa res ne mores imenovati raketa.
Se tole vseeno nekoliko bolje pelje
Stroskov pa ne bi komentiral ker si jih samo.predstavljam.
cx7 260ps
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Duster ja nabavi ima moj kolega za službo terenski za Telekom pa pripleže kam češ.
Aja dobre gume pa tudi rabiš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Itak, pri 4x4 se večkrat človek "vserje" kot pa avto počaka. Nevarnost vidim v tem kar je utiševalec pisal nekoč. Če se ustavi v klancu, potem samo glej kam boš manevriral, ker velika verjetnost je da avto ne bo čakal na mestu v klancu.

Res da smo yetije in jeepe preganjal po večinoma suhi sentviški kros progi, ampak tam hitro ugotoviš, ( če imaš kaj spoštovanja do tujega avta) da je prej voznika strah preden avto počaka. yetiji so bili na letnih gumah, jeepi ne vem natančno.
Pa sem kot mulc kar nekaj 100 km se preganjal po gozdnih in poljskih poteh, tako da nisem ravno metro driver, ki pokliče 112 ko začne padat sneg.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Pathfinder. jeseni sem imel prodanega, pa sem se potegnil nazaj zaradi zime. spomladi ga dam nazaj na trg. mogoče se lahko zmeniva za preizkus.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Santa Fe, Tucson, Sportage..sami zanesljivi poceni terenci..

to ni t od terenca
Gotovo imaš kaj več za povedat..
wink-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kar verjemi, da se da z omenjenimi modeli priti tja,(pa tudi se spustiti nazaj po hribu oz. obrniti avto na omejenem prostoru itd) kamor s kravo , kot so pathfinder in podobni lahko samo sanjaš.
A si svojega že sploh zapeljal izven ceste?
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Še dobro da tomiju ponujaš patha za test. Gattotu se ga ne upaš
wink-1.gif
Bi šla hitro kam na jago.

prednost terenca je tudi v tem da je majhen in lahek. TEžak, velik terenenc je marsikje prej ovira kot prednost.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
ne zida se na triglavu, pač blato/sneg, tud nekih jam ni,

se pa gleda da bi potem tud mogoče za naprej bil avto pri hiši (zato touareg) se ženi dopade
grin1.gif


pathfinder kaj pa vem, ima dober kolega navaro pa ne vem če je to za mene, beri. so enako visoki stroški vzdrževanja plus tega je na cesti avto bolj tak tak
grin1.gif
leze pa, tu ni kaj rečt
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Ksz...
S Pathom se jaz prej "userjem" preden bi dosegel mejo, pošteni nakloni, z dobrimi gumami prileze kamor hočeš, ni to mestni šminkerski SUV. Edin problem za dol če je spolzko (teža), ampak itak moraš počasi peljat. Pa obračat tudi ne moreš ob kakšnih zidancah sredi strmine.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Citat:
Uporabnik ginek pravi:Edin problem za dol če je spolzko (teža), ampak itak moraš počasi peljat.
In dati gas, ko gume izgubijo oprijem, da se hitrost koles sihnronizira s hitrostjo drsečega vozila in lahko upaš, da bo spet oprijem. Vsaj tako se dela to na traktorju. Ni pa preprosto. Jaz nisem naredil prav in sem se zvrnil, bratrancu pa je to že bojda ratalo.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
x trail noben ne pozna??
467716-post_slo.gif
Meu X-traila, 2.0 benz 4x4, z vso opremo. Super avto, trpezn, za po irskih luknjah (slovenske ceste so zakon), plazah, pescenih sipinah, travi in poljih zakon. Pa stroski vzdrzevanja so minimalni. Prodal naprej frendu ki ga ma se dons, se zmer bp, pa ma avto konkretno cez 300k.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Budged, pa dolgoročno ne gresta skupaj, sploh pri kakih velikih 4x4 kravah. Enostavno so stroški vzdrževanja previsoki na starih velikanih. Avtorju teme. Kupi nekaj, ki ti bo šlo za časa gradnje hiše, potem razmišljaj za naprej, ker lahko drag avto uničiš pri gradnji in ga ne boš mel za naprej. Če ni velikost tolko pomemba, kupiš kak sx4 za par jurjev 1.6 bencinc, po gradnji prodaš in kupiš nekaj trajnejšega. Al pa za kakega jurja Ignis tastari model, pa po gradnji na odpad. Za prikolco vlečt, pa zadnje zice ven, pa material noter več kot odlična izbira. kakega dragega tuarega recimo je škoda da celo notranjost ferdirbaš z grdbenim materialom.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Tuareg z zračnim vzmetenjem se definitivno sliši kot prava budget varianta
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
za to je tastr xtrail zakon. Zici se podrejo tko da je podn cist ravn, placa je se pa jos, pa se v plastiko je vse skp oblecen tko da ti dol visi ce kej posvinjas...