Mehanik leta 2017

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
V casu googla in yt itak lahko pol servisiranja opravs sam, ce le nimas dveh levih rok.

To je res. Ampak ne pozabi finančni vložek, da prideš do vsega orodja.
Minli so časi ko rabiš samo šraufnciger in 13 ključ.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
v času jutube so vsi čez "noč" postali doktorji znanosti in kar naenkrat vse vedo. in vsi pravi (izučeni) strokovnjaki so samo strošek in nebodigatreba.
ko se pa zaradi lastne pameti (akhm, neumnosti) kaj zgodi, pa so krivi vsi, samo samooklicani doktor znanosti ne. aja, takrat pa kar naenkrat pravi stručko zna rešiti problem...in ni več strošek.
bah...ne vem, zakaj smo nekateri hodili v šole, fakse, tečaje...če pa lahko vse (ampak res vse) narediš sam z gledanjem youtuba?
aja, ker se že staram in za čisto vsak model računalnika/prenosnika/poljubne komponente NE poznam točnega postopka odpiranja (ja, še vedno zna biti pošteno smotano odpreti kak prenosnik), grem gledat na youtube, če je kdo že naredil kaj podobnega. evo, priznam.
ker se na avte nekako ne spoznam, pa nisem glih en butelj, pa svojega ne znam in ne upam popraviti samo z gledanjem videa...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Problem je v tem, ker strošek mehanika ni 40eur na uro, pač pa vsaj 100 eur na uro, če upoštevamo še preplačilo pri materialu. Pri škodi je recimo "mali" servis cca 150 eur (olje, oljni filter in pregled), "veliki" servis pa 200 eur (olje, oljni filter, zračni filter, kabinski filter. V prvem primeru pride material cca 50 eur (olje 33 in filter 17), v drugem pa 100 eur. Dela ni za eno uro, razen če ima kdo dve levi roki (jaz recimo naredim hitreje, pa sem nevajen tega dela). Saj ni problema, vedno sem plačal in nisem nosil svojega olja na servis, samo se mi zdi neumno če kdo pravi da se zasluži manj kot pri frizerju. Če se upotševa nabavne cene materiala z rabati pa sploh (jaz sem cene vzel redne).

Pri Accordu je bila pa itak veselica. Servis (navadni) je bil pri AC mobil 400 eur. Resda se je rabilo 6,5 litrov olja in da je verjetno filter dražji, a mehanik je vseeno pokasiral vsaj 250 eur. Nič čudnega da je šlo vse skupaj skoraj po gobe.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Frizerski salon SIMPLE, t.i. Budget frizerski salon. Mosko strojno strizenje (najcenejsa postavka na ceniku) stane 10€. V eni uri jih postrize 6, torej 60€ na uro. Za osnovno sredstvo rabi masinco, ce je profi recimo 500€.

Mehanik dvigalo, orodje, tester, in cel kup varnostnih certifikatov. In seveda konstantno solanje, ker tehnologija se spreminja za razliko od las pri frizerju. Mehanik ima uro 40€ in je lopov.

Kaj pa k frizerju prinesete s seboj? Sampon? Skarje? Ali se raje sami strizete?

In kje so zdaj vsi ti prihranki, ko sami material kupujete? Ali imate 500€ neto place in je vas izgubljen cas temu primerno vreden?

Upam, da imate na racun tega sparanja doma vsaj nov avto (a, ja, verjetno ne, ker nivega je treba k lolovu mehaniku peljat na pooblascen servis), morda novo jahto, vikend? Novo ljubico?

Ali pa vam pac zena vse pobere. Ker ce nic od tega potem res ni fora, da boste bogati umrli.

Ce pa kdo ni zadovoljen s svojo sluzbo naj da odpoved in postane avtomehanik. Sicer boste lopovi, ampak denarja pa neomejeno. Vsako leto jih je ne vsaj 50 na lestvici najbogatejsih Slovencev.

Jaz sem olje sam nosil iz čsto prprostega razloga: ker ne maram tega, kar se počne na servisih. Cena ure dela je ena revščina, ker se je ne upajo postavit tja, kamor sodi, notri pa pprinašajo z debilno visokimi cenemi materiala. Meni se 200€ za redni rervis ne zdi prveč, me pa pogreje, ko je noter od tega za več kot pol olje, dela pa za mogoče 30 ali 40 evrov. J... dokler se, dokler mislijo svoje delo, znanje ipd tako podcenjevat, bom pač nosil svoje olje. Če bi nas to počelo dosti, bi se stvari normalizorane, pa bi bila cena ollja na servisu enak ali nižja kot če kupim sam, ura dela pa 100€.
PS: tokrat nisem nesel svojega olja, ker sem se zadnji hip spomnil, da novi avto ne uporablja enakega olja kot stari.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
V casu googla in yt itak lahko pol servisiranja opravs sam, ce le nimas dveh levih rok.

To je res. Ampak ne pozabi finančni vložek, da prideš do vsega orodja.
Minli so časi ko rabiš samo šraufnciger in 13 ključ.

Res je, mogoce pa imas sreco pa dobis kaj orodja na bolhi ali pa po kaksnem stecaju, zaprtju delavnice.... Za pol ali cetrtino cene. Samo da odpeljes v kpl.

Za naprej se bom ugriznil v jezik za kratek cas.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Najvecji problem je sindrom velikega kurca. Vecina ljudi se vozi z avti ki jim nikakor ne pripadajo in na crpalki tankajo za 15€.....potem se zapenjajo v mehanike serviserje ker so predragi ker prevec zasluzijo....Kdo serviserju zapoveduje po kaksni ceni bo prodal ene k. ploscice in koliko bo zasluzil...saj trg uravnava ponudbo in povprasevanje. Ce sem revez in nimam za kupiti v sparu grem pac k meni primernemu eurospinu. Zadnja moja skrb je koliko je spar ali eurospin na kupljenem zasluzil.
ti nisi resen..aja, mehanik si.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Ima mehanična delavnica še kake druge stroške razen materiala, ki gre v avto?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Ima mehanična delavnica še kake druge stroške razen materiala, ki gre v avto?
bonk.gif

A nisi s.p. ?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
sem. jaz jih imam namreč oziroma delež ki pade name je bistveno znižan od zaračunanega, pa ne na račun materiala. ta je minorni delež vsega. ampak, ko gledam zgornje izračune, potem se pač vprašam, če je tu kaj drugače. 150 je mali servis. 50 ojrov material, 100 delo. konec.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
samo nekaj od njih:
- material (vgrajeno blago, voda, elektrika,)
- storitve (zavarovanje, internet, komunala, najemnine, licence...)
- amortizacija opreme
- strošek dela (plača, prevoz, malica, regres,...)
- finančni odhodki (obresti kreditov...)

Nekateri so fiksni, drugi variabilni.
Detalji so seveda odvisni ali je s.p. ali d.o.o., so zaposleni ali ne,...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Ja, menda... Tle pa tko, kt da je to 100 ojrov direkt v žep. Ket sta na računu samo ti dve postavki. Pa še če je račun, je še en mala reč, ki se ji reče davek.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Še nisi dovolj stara, da bi vedela kako povprečen državljan razmišlja ob prijemu računa (uradni izvajalec, ne šušmar na črno)?

Prekleti lopov zaračunal mi je xx EUR za dve uri dela, sam imam plačo samo y EUR / h (neto seveda).


@avtomehaniki

Problem je ker bi radi vsi računali enako. Takšni, ki imajo set gedor in kladivo, bi imeli isto postavko kot drugi z vrhunsko opremo.
ne-ne-1.gif

Trg še ni naredil svoje, ker je dobrih pravzaprav še vedno premalo...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Res je, mogoce pa imas sreco pa dobis kaj orodja na bolhi ali pa po kaksnem stecaju, zaprtju delavnice.... Za pol ali cetrtino cene. Samo da odpeljes v kpl.

ja ampak še vseeno daleč od tega, da bi dal jurja. Samo za eno vredi rableno dvigalo boš špukno jurja. pol rabiš 3 komplete gedor (vse tri stndardne velikosti), komplet torx nastavkov dolgih in kratkih, zvezdica nastavkov, dober kompresor, dobro pištolo. Za določene motorje set za blokirat motor, potem je tu še orodje za vračat batke od zadjih bremz. XY nekih ostalih nastavkov in ključev. pa še marsikaj drugega. To je zgolj osnova, da nekak kulturno šraufaš. Potem pa tak sproti dodajaš, ko vidiš kaj rabiš. Ustavi se pa nikoli. Orodje se dokupuje oziroma obnavlja vsak mesec.

Ne me narobe razumet ne rečem, da so mehaniki reveži. Ampak ni pa to direkt 40€ v žep.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Še nisi dovolj stara, da bi vedela kako povprečen državljan razmišlja ob prijemu računa (uradni izvajalec, ne šušmar na črno)?

Prekleti lopov zaračunal mi je xx EUR za dve uri dela, sam imam plačo samo y EUR / h (neto seveda).


@avtomehaniki

Problem je ker bi radi vsi računali enako. Takšni, ki imajo set gedor in kladivo, bi imeli isto postavko kot drugi z vrhunsko opremo.
ne-ne-1.gif

Trg še ni naredil svoje, ker je dobrih pravzaprav še vedno premalo...
Ni problema plačati ure dela. Problem so večkratno navite cene materjala.
Če bi rad imel malo boljše olje, bom dal 100+€ samo za olje. V trgovini me bo le to prišlo okoli 40€, servis pa da zanj pod 20€.
Če si tiho, pa niti ne nalijejo priporočenega olja za tip mašine, ampak za njih najcenejšo zadevo, ki za silo še ustreza standardu
bonk.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Še nisi dovolj stara, da bi vedela kako povprečen državljan razmišlja ob prijemu računa (uradni izvajalec, ne šušmar na črno)?

Mah, jest že vem, vprašanje je bilo namenjeno drugim ki tako računajo, da malo nazaj stopijo pa razmislijo. Uzalud spet. Vsaj če pogledaš en post in fva pred telim. Pa naj bi šlo za nekega izobraženega človeka, ki naj bi se mu dalo neke osnove razložiti.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.307
5.336
113
Problem je, da je povsem en klinc, kaj na računu piše. Da naredi servis npr je 150 evrov. In je vseeno kaj gor pise:
- Servis
- Menjava xyz materiala + delo
- Menjava xyz materiala + delo + pavšal za štrom, najemnino/puf, računovodjo, administratorko, ki telefone dviguje + davki

V bistvu v slednjem primeru bi bilo lahko celo kaki cent več za tinto, da se je to vse sprintalo, ker je jako važno, da vse to ni napisano v napačnih postavkah