Mehanik leta 2017

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.804
113
Sicer ne vem kaj se skoz omenjajo pri njemu te amariške gare..to je njegov fetiš in načeloma nima veze kaj počne okoli tega.

Ima servisno delavnico s politiko nabavljanja rezervnih delov v lastni režiji. Komur je Ok pripelje in poštimajo, komur ne, gre pač drugam. Dvomim da folk nateguje okoli cene rezervnih delov.

Verjetno ima take izkušnje, da se ne gre več tega. Za redni servis itak ni problema, ker dobi filter v roku pol ure pri svojem dobavitelju (ali ga ima celo sam na lagerju). Če menjaš (ne vem) vztrajnik, je pa hudo pomembno, da potem iz škatle potegneš pravega.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Sicer ne vem kaj se skoz omenjajo pri njemu te amariške gare..to je njegov fetiš in načeloma nima veze kaj počne okoli tega.
To je pa problem Alterja-slabo branje in razumevanje napisanega.
Eržen ima navadno servisno delavnico, oz. maxxservice.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:

Zakaj? Ne zdi se mi prav, da lahko vsak kupi material s popustom, tako kot mi mehaniki, ki ne živimo le od dela, ampak tudi rabata. S tem si kupimo tudi orodje in vse ostale stvari. Vsaki stranki pojasnim, zakaj nočem delati s tujim materialom. Potem se dogaja, da kupijo material, ki ni pravi, jaz pa imam na dvigalu razdrto vozilo in je treba menjati material, pri tem gre denar in čas.

Več na: www.zurnal24.si

Bravo majster leta
evil.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Kdo pa vas obvezuje zahajati v mehanicne delavnice ?

zaenkrat garancija.... ko pa je nebo več pa verjami da me tam več ne vidijo....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Eno je menjava tekočin, filtrov, pakn ipd. zadev, ko lahko sam narediš, če ti je hobi in imaš zmožnosti.
To ne zahteva nekega hudega znanja, le preveč levi ne smeš bit.

Drugo pa je, ko kaj crkne pa zahteva večji poseg, priklop na tester in še kaj.

Prva zadeva je nateg, druga pa "servis" v pravem pomenu.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Sicer ne vem kaj se skoz omenjajo pri njemu te amariške gare..to je njegov fetiš in načeloma nima veze kaj počne okoli tega.

Ima servisno delavnico s politiko nabavljanja rezervnih delov v lastni režiji. Komur je Ok pripelje in poštimajo, komur ne, gre pač drugam. Dvomim da folk nateguje okoli cene rezervnih delov.

Verjetno ima take izkušnje, da se ne gre več tega. Za redni servis itak ni problema, ker dobi filter v roku pol ure pri svojem dobavitelju (ali ga ima celo sam na lagerju). Če menjaš (ne vem) vztrajnik, je pa hudo pomembno, da potem iz škatle potegneš pravega.

Tako nekako, glavni posel so zagotovo čisto običajni servisi na vseh avtomobilih, to je tudi v intervjuju omenjeno.

Kar se tiče pa rezervnih kosov pa takole, osebno mi je vseeno ali jih kupim sam ali jih dobim pri mehaniku važno mi je kaj je ugodneje. Če jaz en kos dobim občutno ceneje, kot mi ga želi zaračunati mehanik potem ni šans, da ga vzamem pri njemu. Če se mehanik s tem ne strinja in mi želi vsiliti svoj kos in ceno bom šel drugam, kot to lahko naredi popolnoma vsak. No, meni še nikoli življenju ni bilo potrebno it drugam saj še nikoli nisem naletel na ta problem.

Glede dotičnega naj mehanika leta pa lahko tudi povem osebno izkušnjo. Nisem njegova redna stranka sem pa že dvakrat k njemu peljal svoja avtomobila. Nazadnje približno leto in pol nazaj, poklical sem ga, da imam za zamenjati tesnili na izpušnih kolektorjih, vse štiri amortizerje in redni servis (menjava olj ter filtrov v menjalniku in motorju) ter, da imam že vse kose razen ATF olja. Povedal mi je samo kdaj lahko avto pripeljem, glede mojih kosov pa ni nič kompliciral. Zdaj ne vem kako to, da v intervjuju pravi, da svojih kosov ne smeš imeti. Ali gre za kakšen nesporazum med njim in novinarjem oziroma je vzeto ven iz konteksta in napačno interpretirano... morda ima nova pravila, ali pa je to izjavil, da se zdaj, ko je medijsko izpostavljen nebi vsulo cel kup enih novih čudnih tečnih zastonjkarskih strank, ki bi radi šli do njega samo zato, da bodo lahko o tem govorili...
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ce bi v intervju povedal, da lahko ima stranka svoj kos, bi mu stranke prinasale svoje dele ob tem bi imel del izpadov dohodka. Saj vemo da mehaniki pri prodajalcih imajo poseben pooust.
Drugo ce stranka pripelje svoj del, npr. sklopka, ki jih je za miljon za en avto in kup razlicnih za en motor, drugacen menjalnik, mehanik namontira, scasoma zacne drset sklopka ker ni bila prava. Poznam tak primer, stranka je potegnila kratko, ker je v svoji reziji kupovala, prodajalec ni hotel priznati napako, mehanik pa ni mogel na uč oceniti...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Frizerski salon SIMPLE, t.i. Budget frizerski salon. Mosko strojno strizenje (najcenejsa postavka na ceniku) stane 10€. V eni uri jih postrize 6, torej 60€ na uro. Za osnovno sredstvo rabi masinco, ce je profi recimo 500€.

Mehanik dvigalo, orodje, tester, in cel kup varnostnih certifikatov. In seveda konstantno solanje, ker tehnologija se spreminja za razliko od las pri frizerju. Mehanik ima uro 40€ in je lopov.

Kaj pa k frizerju prinesete s seboj? Sampon? Skarje? Ali se raje sami strizete?

In kje so zdaj vsi ti prihranki, ko sami material kupujete? Ali imate 500€ neto place in je vas izgubljen cas temu primerno vreden?

Upam, da imate na racun tega sparanja doma vsaj nov avto (a, ja, verjetno ne, ker nivega je treba k lolovu mehaniku peljat na pooblascen servis), morda novo jahto, vikend? Novo ljubico?

Ali pa vam pac zena vse pobere. Ker ce nic od tega potem res ni fora, da boste bogati umrli.

Ce pa kdo ni zadovoljen s svojo sluzbo naj da odpoved in postane avtomehanik. Sicer boste lopovi, ampak denarja pa neomejeno. Vsako leto jih je ne vsaj 50 na lestvici najbogatejsih Slovencev.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
To je klasična slovenska fora. Vsi bi vse zastojn. Edino avto se lahko drago kupi.

Pa zahtevat plačo 3 jurje neto, brez razmisleka, da so stranke njegove firme kjer dela, enaki zastojnakarji, kot on sam in je posledica plača 800 eur bruto.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
To je klasična slovenska fora. Vsi bi vse zastojn. Edino avto se lahko drago kupi.

Pa zahtevat plačo 3 jurje neto, brez razmisleka, da so stranke njegove firme kjer dela, enaki zastojnakarji, kot on sam in je posledica plača 800 eur bruto.

Kje tocno ti vidis "zastonj"? Vsaj 40€ na uro pa se "rabat" bi gospoda... Zakaj ne se ciscenje delavnice, napitnina, ...
stupid-1.gif
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
... Pa zahtevat plačo 3 jurje neto, brez razmisleka, da so stranke njegove firme kjer dela, enaki zastojnakarji, kot on sam in je posledica plača 800 eur bruto.

This! Jaz mehaniku brez problema plačam uro po 40 in ne prinesem nič svojega materiala. Svojo uro temu istemu mehaniku zaračunam po 75 ali več. Z napol zastonjkarstvom se noben od naju ne ukvarja več, pa vendar je dela za oba vrh glave.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Eh, to barantanje in glihanje je prišlo do podna.. Namesto dober dan dobiš a se da brez računa kej ceneje ter kakšna je zadnja cena z popustom? Takim je treba računat več, da so še vedno veseli ko dobijo popust in plačajo po polni ceni :D
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik RoMeX pravi:
Eh, to barantanje in glihanje je prišlo do podna.. Namesto dober dan dobiš a se da brez računa kej ceneje ter kakšna je zadnja cena z popustom? Takim je treba računat več, da so še vedno veseli ko dobijo popust in plačajo po polni ceni :D

prav zaradi nategovanja prihaja do "barantanja" in iskanja alternativ
grims-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Dokler stranki za rezervni del računa več kot če ga gre stranka sama kupit v trgovino, je navadni nategun. On ima v trgovinah posebni popust (tudi sam se je pohvalil, da dobi tak popust kot noben drug). Če bi stranki potem ta del zaračunal po enaki ceni kot bi ga stranka sama dobila, potem stranka ni nič na slabšem, on pa še zasluži na delih.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.026
314
83
Goriska
Popusti so pri vecjih trgovinah z avtodeli (adel, bartog) vsaj 30% ali celo vec, informacija drzi, ker imam bratranca mehanika in dobi vso robo z vsaj toliksnim popustom.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Najvecji problem je sindrom velikega kurca. Vecina ljudi se vozi z avti ki jim nikakor ne pripadajo in na crpalki tankajo za 15€.....potem se zapenjajo v mehanike serviserje ker so predragi ker prevec zasluzijo....Kdo serviserju zapoveduje po kaksni ceni bo prodal ene k. ploscice in koliko bo zasluzil...saj trg uravnava ponudbo in povprasevanje. Ce sem revez in nimam za kupiti v sparu grem pac k meni primernemu eurospinu. Zadnja moja skrb je koliko je spar ali eurospin na kupljenem zasluzil.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ne, mehanik ni lopov, če računa 40 EUR na uro. Lopov je, če obljubi, da ti bo dal popust in ti računal 20 EUR na uro, potem pa noter prinese z raznimi postavkami v stilu "uporaba programske opreme".
Jaz svojemu mehaniku brez problema plačam 40 EUR na uro, pa tudi kose vzamem pri njemu, ker so po normalni ceni in me sploh ne zanima koliko on profitira pri teh kosih. Ne dam pa mu 17 EUR za liter olja, če ga sam enakega dobim v trgovini po 6 EUR za liter.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Frizerski salon SIMPLE, t.i. Budget frizerski salon. Mosko strojno strizenje (najcenejsa postavka na ceniku) stane 10€. V eni uri jih postrize 6, torej 60€ na uro. Za osnovno sredstvo rabi masinco, ce je profi recimo 500€.

Mehanik dvigalo, orodje, tester, in cel kup varnostnih certifikatov. In seveda konstantno solanje, ker tehnologija se spreminja za razliko od las pri frizerju. Mehanik ima uro 40€ in je lopov.

Kaj pa k frizerju prinesete s seboj? Sampon? Skarje? Ali se raje sami strizete?

In kje so zdaj vsi ti prihranki, ko sami material kupujete? Ali imate 500€ neto place in je vas izgubljen cas temu primerno vreden?

Upam, da imate na racun tega sparanja doma vsaj nov avto (a, ja, verjetno ne, ker nivega je treba k lolovu mehaniku peljat na pooblascen servis), morda novo jahto, vikend? Novo ljubico?

Ali pa vam pac zena vse pobere. Ker ce nic od tega potem res ni fora, da boste bogati umrli.

Ce pa kdo ni zadovoljen s svojo sluzbo naj da odpoved in postane avtomehanik. Sicer boste lopovi, ampak denarja pa neomejeno. Vsako leto jih je ne vsaj 50 na lestvici najbogatejsih Slovencev.
Friziramo se druzinsko. Ze 15 let....
Me ne zanimajo cene frizerjev.
In ce bo slo tako naprej, bomo kmalu se servisiral sami. Vsaj tisto rutinsko. Jbg, specilat bo treba pa placat po 100 evrov na uro, ali pa avto na odpad.
Segeda pa to ni v interesu drzave.
Za stanovanje je ze naredila vabo da se zaradi nizjega ddv bolj splaca dati zidat podjetju. Ampak tisti ki se kaj sam naredi, ve da temu ni tako.
Ker ce bi tako bilo, potem.ne bi rabili terenskih fursovcev.

Nimam ne novega avta, ne jahte, ne ljubice. Ce mi pase sefu recem jbse pa visim doma na alterju in vam tezim. Se pravi nisem sodobni suzenj....zato da bom imel nov avto, jahto, ljubico.
Mogoce pa se bom kdaj avtomehanik. Ce bom kdaj zidal svojo hiso, imam v planu tudi nek prostor kamor bom lahko postavil eno dvigalo za avto.....
V casu googla in yt itak lahko pol servisiranja opravs sam, ce le nimas dveh levih rok.se je pa ze velikokrat zgodilo da je yt in google resil problem ki ga pooblasceni ni, oziroma je resitev problema bila 100x drazja
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ah, Hanzi Hanzi... zamudil si priložnost biti tiho.
BTW, avto maš nov, polhn problemov, bodi iskren. A si že začel razmišljat da boš avte doma proizvajal ko si tak univerzalc?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Pravijo da tisti dlje zivijo ki dajo probleme v javnost kot pa tisti ki jih drzijo zase.
Je pa res da so ta drugi vecji mačoti, saj vemdar nimajo.problemov. Dokler.....
Proizvajal jih ne bom, mi je pa vsec Hondijev koncept....je pa res da je precej bolj izobrazen na tem.podrocju in dela v tej branzi....
Verjamem da drzava isce nacine kako bi nam obdavcila solato z vrta, lastno ciscenje lastne hise, brisanje lastne riti...kar ploskajte tem resitvam...
 
Nazadnje urejeno: