Bremze ne primejo OK po vožnji na AC....

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
OK, naj se izrazim drugače. Bremze primejo dobro, vedno ko se vozim po mestu. Problem je najbolj oæiten, ko grem na avtocesto....ko se nekaj časa vozim 130 in želim potem bremzat, recimo odstavni pas, prvo sekundo ali dve je bremzanje nekako čudno, kot da bi moral bolj pritisnit za enak učinek, ozeroma občutek je kot bi "bilo olje med ploščico in diskom". Potem malo popustim in težava izgine. Nato vse prime OK. Ker je zadnje čase vedno mokra cesta ko se vozim, ne znam povedat ali je enako na suhi cesti, sporočim ob priliki. Je možno da zaradi vode? Pa tudi zadaj mi bremze škripajo ko vozim počasi v rikverc. Ali pa nič ne škripajo ko grem v rikverc in potem začnejo ko se samo malo dotaknem stopalke. Prov ogabno tuli. Diske zadaj bo treba počasi menjat čeprav meso je še. Enako stanje na ploščicah. Po mehanikovo "en interval bo še zdržalo"... Vaše mnenje glede na povedano? Hvala.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.945
9.097
113
39
MB
jaz bi vsekakor šel na servis, ne glede kaj pravi serviser, so le zavore
smirk-1.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Ali je možno da cilinder ne popusti dovolj in se segrejejo na AC zaradi trenja? Samo potem bi bilo še slabše ko bi začel bremzat, ker bi se še bolj segrelo vse skupaj....torej mislim da pregreva se ne.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Sam sebi si odgovoril le, da ni olje med diskom in ploščico, ampak voda. Ni razloga za skrb. Cviljenju se ogneš s čiščenjem zavornih ploščic. Razstaviš, spucaš, sestaviš. Če je v ploščici kakšen večji mesingast košček, zna biti tudi ta krivec za cviljenje, dokler se ne znuca. Take stvari dam jaz na ignor.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Vse jasno. Z zamikom prime zato, ker mora najprej odstraniti vodo. S tem namenom je recimo Mercedes E (W211) od delovanju brisalcev vsake toliko približal ploščice disku, da je osušil vlago in je bil avto vedno odziven.

To da škripa je pa zaradi diskov ja. Od žene mercedes je imel enake sindrome, pa smo spucali rob diskov, razdrli in podmazali čeljusti... Škripalo je manj, a še vedno, ob menjavi diskov pa je "čudežno" izginilo. Pa tudi "zamik" bo potem manjši.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.286
3.401
113
Ampak hudič je ko pri Alter voznikih breme zdržijo 400000 km pa so se 1 ploščice.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
Bremze cvilijo če so prežgane....ploščice vn pa pošmirglaš tisto stekleno plast ki se je nardila na ploščicah...

Ploščice tudi narahlo namažeš z keramično al pa bakreno mastjo po zadnjem delu (tisto ploščico katera nalega na batek), plast masti potem upija vibracije med bremzanjem....vibracije so zaradi trenja med ploščico in diskom...in potem pliscica resonira kar tvoje uho sliši kot cviljenje...enako namažeš tudi plehke narahlo (čeprav sam nisem pristaš tega ker tam se potem samo zapeče svinjarija in prej ksj blokira)...

Jaz jih samo nsmazem narahlo med batkom in ploščico (tista ena ploščica-ponavadi je to ta notranja) in mi 0 ne cvilijo...

P. S.: preventivno si zamenjaj olje in odzraci bremze...sploh če tega že nisi naredu 5let...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Se ti to dogaja v zimskih razmerah?
.
Jaz sem to tudi enkrat opazil in omenil na servisu.
Pa so mi odgovorili, da je to zaradi nekakšne (solne?) raztopine, ki jo polivajo po AC proti poledici in se nabere na diskih, ploščicah itd...
...po par zaviranjih potem zavore spet primejo normalno. Doživel tudi na regionalkah.
.
Je pa strašljivo, ko pritisneš na zavoro in avto "kar gre". Se pa, vsaj meni to zelo redko zgodi.
Predvidevam, da je odvisno od tega koliko minut pred tabo so polivali cesto.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.023
567
113
dogaja se vsakič ko sem na AC pa je mokro se pravi dežuje, še najhuje je pa sedaj, ko je mokro pa so prej solili. simptomi čudežno izvenijo, ko je suho vreme.

dogaja se samo na avtu z litimi felgami, na tistemu z jeklenimi se tega skoraj ne opazi.

ni to nč narobe, je pač mal čudn filing, ko pritisneš pa se nč ne zgodi.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
seveda se pozna, če so zavore mokre-zato je pa treba zmeraj po pranju in ostalih stikih z vodo stopit nekajkrat rahlo po zavorah, da se posušijo
danes sem po off-roadu opral podvozje kot po navadi tako, da sem se zapeljal po poplavljenem travniku (30cm vode)
je kar trajalo, da so zavore spet prijele, kot je treba..
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.365
227
63
Kras
www.mtl.si
Hm, sam še nisem opazil tega učinka, res pa da zelo malo zaviram
wink-1.gif
.

Hm, če prav pomislim se mi zdi, da ima moja gara na ABS modulu možnost sušenja diskov in kolikor se spomnim je zadeva vključena...
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.133
3.073
113
Lahko potrdim, da je (pri enem avtu in to prvim, ki je imel ESP) tak občutek izjemno neprijeten, ko na AC v dežju zavora deluje kot pritisk na plin. Ta situacije se pojavlja le občasno tako, da je občutek presenečenja takrat še večji.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
v zavornem cilindru je gumica pa še ena gumica ,ki preprečuje vlagi in svinjariji dostop.
Verejtno je treba očistiti in zamenjalt gumico .Meni se je npr tako pregerela zavora ,da se je kadilo ven ,ker ni popustila..
Zamenjava v mojem primeru"Repair set brake caliper"
 
Nazadnje urejeno:

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Isto sem se sem se tudi jaz spraševal.....na dveh različnih avtih se mi je dogajalo enako.....vedno isto....ko je deževalo, po daljši vožnji bremze sekundo ali dve niso prijele.....grozen občutek....
frown-1.gif


razlog - neoriginalni poceni diski.....
bonk.gif

to se mi je obakrat pojavilo po menjavi diskov "mojstra v garaži"....
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
zaradi vode, pred leti je bilo pri VAG govora o tem. Najprej se je govorilo da je problem zaradi zaščitne pločevine za diski ki prerpečujejo dostop vode do diska. Sedaj ko so skoraj vsi avti na nizkoprofilnih gumah in je velik razmak med gumo in diskom imajo zgleda vsi probleme s tem. Meni se enako dogaja, pedala pade kako sekundo v prazno..
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ne vem kakšen vpliv ima lahko garaža mojster ali poceni diski na to dogajanje
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
ne vem....po menjavi diskov z neorginalnimi....so se te težave začele dogajat....pred tem se to ni dogajalo noti na diskih, ki so bili kao zanič in bili zamenjani...