Projektiranje/izvedba obnove lokalne ceste

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Prosim za kak link do pravilnika o projektiranju, obnovi, gradnji lokalnih cest, javnih poti.
Ker tako kot se v "nasem" koncu obnavlja cesta pa se ne.
Na terenu se nisem videl projekta (videl sem ga na hitro v pisarni obcine), izvajalec brez metra , kaj sele nivelirja, teodolita...., ob cesti poteka manjsi jarek v katerem bodo kanalete (zelja krajanov so cevi , pa usedalnik pred njimi, ker je to hudourniska voda iz gozdne poti).
Z nadzornim se prerekam glede precnega nagiba v ovinku, kjer bo cesta nagnjena ven (jaz pa hocem da je notri), ker sicer pravi, da bo zmrzovala voda na cesti ko bo tekla preko nje(zanima me kje se bo tajala)), v tem ovinku kjer si ob snegu najveckrat bil v jarku (cesta je v klancu in si sel z zaletom, da si prisel preko klanca), so nam postavili kanalete 1m globoko, pred tem pa 15m cevi iz meni neznanega razloga). Skratka, mojstra iz risanke A JE TO, sta za mene prava mojstra proti tem kar opazujem zadnje case.

Prosim za link do pravilnika, da cimprej naredim konec tej neumnostim.
bonk.gif


Upam, da bo prvi v kanaletah smetarski kamion. Se letosnjo zimo!
2631900-IMG_20171117_133438-979x1305.jpg
 

Priponke

  • 2631900-IMG_20171117_133438-979x1305.jpg
    2631900-IMG_20171117_133438-979x1305.jpg
    185 KB · Ogledi: 1.389

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Naj povem da so poleti obnavljali nekaj 100m odsek lokalne ceste, pri katerem so ugotovili da so polozili cca 20cm preozko.vozisce. Drug izvajalec je odfrezal pol pasu pa doflikal manjkaojcih cca 20cm. Sicer tu sumim da je slo za nategancijo izvajalca pa mu ni uspelo, ampak...nekoliko naprej so polagali elektriko pod cesto, asfalt so polozili slabse kot makadam. Res da imajo izgovor da bodo obnavljali celo vozisce (kar ze delajo s polovicno zaporo brez semaforjev kljub temu da je dvopasovna cesta predvidevam da s cca 1000 vozili dnevno ), ampak lahko bi pustili makadam, ne pa da so placevali asflat "povaljan" s cevlji po kaksnih 20evrov /m2 za.mesec ali dva. Tako ali tako se nihce ne vozi po tem asflatu ampak vsi po "zjebanam" nasprotnem pasu oziroma sredini ceste.)
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Za prvo objavo.
Preprican sem da bi krajani naredili bistveno bolje za polovicni znesek (brez projektov, nadzornih....) Nizje dol je stari asflat drzal preko 40 let (krajani pripravili podlago,/en kratek odsek se vedno je, ostalo so zaradi infrastrukture v cesti zamenjali v zadnjih cca 6 letih).
Pred cca 20 leti smo polozili cca 150 cevi, in naredili usedalnik ki ga je mozno cistiti z bagerjem, sedaj pa neke betonske cevi fi 100 zakopavajo 2m globoko (kao usedalnik na sliki zgoraj, ces da se to lahko posesa, upam da bodo res, sicer bodo s fangelnom ven metali)
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Hanzi....A ti to o cesti med Ihanom In Vidmom......Katastrofa, asfaltirano, ....kot bi nekdo štenge na cesto položil
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
hanzi, ko bi pa dobili izvajalca ki bi računal malo več bi pa spet jamral kako lahko tako zapravljajo denar.

me prav zanima KDO od "krajanov" bi šel cesto delat... nismo več v socializmu ko so bile delovne brigade. vsi imajo polna usta kako bi bolje narediti itd ko pa je treba začet delat pa nobenega nikjer... takrat pa tišina

kar se pa tiče te izvedbe meni na uč izgleda tista brežina preveč strmo odrezana. to bo vse zgrmel v muldo... in na uč izgleda da bodo cesto krepko znižali...


če veš, kako mora biti narejen nagib, kako mulde, itd potem boš tudi vedel katere uzance ali pravilnik to določajo
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Ja, ihan , videm
Obcina dol bo svoj del preplastila, kaj bodo naredili s tistimi 100m v Domzalski se bom pustil presenetiti.

Alko:
Da nam dajo narocilnico za pol investicije verjemi da se najdemo socialste ki bi kaj naredil. Ce ne drugace bi pa tebe poklical za kako strojno pomoc. Saj nisi dalec.
Tako pa so cesto ki je bila v 95% povrsine utrjena, odkopal cca 30-40, pa novo nasul z rizlom od zeleznice, pomesanim z mletim asfaltom in ostalim recikiliranim materilom.
Me prav zanima, kako uspesni bodo na tistih 5% povrsine, kjer je podtalni izvir, ki je zadnja leta mehcal cesto( po vgraditivi optike in vodovoda,/prej je bilo trdo.)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Ne nakladaj o denarju. Kdo je kriv, da gre izvajalec pod ceno? Izvajalec sam!
Tocno, noben mu ni rekel da mora dati tako nizko ponudbo.
Asfalt po popisu je 6+4, verjemite da bom preveril visine pred in po asfaltiranju na nekaj tockah.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
8888 dej ne seri. dokler bo najnižja cena praktično edini faktor pri javnem naročanju bo pač tako. prijavljali se bodo izbvajalci, samo da dobi posel pod ceno, da se malo "vrti" potem bo pa izvedba v riti. ko bodo cene zrasle na realne bo pa spet ogenj v strehi kako je vse drago... kako "lupijo"...

hanzi,
kje je razpisna dokumentacija in vrednost projekta?

izvir je treba zdrenažirat... valda vedo kje je in bodo zadevo sanirali
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Hitro poslikaj tisti mleti asfalt. Kolikor vem, se frezanc lahko uporablja samo kot dodatek pri mešanju novega asfalta.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tole kar vidim na sliki, je res WTF (sploh, ko sem projektant po fohu). Vsega ne rešijo pravilnik - nekje mora biti tudi znanje projektanta. Obrni se raje na občino pa tam *****. Oni so naročniki, plačnikik (s tvojim denarjem), oni so izbrali izvajalca in nadzornika. Pripelji kakega občinskega uradnika, pa se kregaj z njim. Da je izvajalec z nadzorom vred nesposoben, to ni nič novega, to je stalnica.

Žalostno je samo, da se podobno dogaja tudi na več desetmilijonskih projektih, ne samo lokalnih cestah bogu iza nogu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Yogi
Poznam zupana, bom kar na njega, ceprav tudi tvojn predlog ni slab.
Tole zgornjo sliko sem poslal obcinarju vceraj ob dveh,(sem mu napisal da upam da bo smetar prvi ki bo v meter globoki muldi) do petih popoldan so ze dvignili zadevo. To sem videl danes ob 10 ko sem prisel na teren.
Z nadzornim se pa itak za vsak pickin dim prerekam. Ker nekaj nizkih gradenj sem pa tudi v soli odnesel, ceprav nisem bil nikdar v operativi nizkih gradenj.
Ne boste verjel, danes sem videl meter na terenu. Projekta se vedno nimajo, oziroma delamo malo po terenu(ceprav so polet delal geodetski posnetek), malo po zeljah nadzornega, malo pa po zeljah krajanov ( s tezkim pregovarjanjem z nadzornim).
Res bi rad malo bolj spoznal tega nadzornega in njegovo reference in znanje.
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Nekje imajo tablo, na kateri so napisani vsi podatki. Projektant, nadzorni, investitor... Telefonske od nadzornega potem ne bo težko najt.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Saj obcinar zadolzen za investicije lepo sodeluje, se slisiva, me poslusa, ce oceni da krajani argumentiramo protestiram-o nam ustreze, nadzorni pa nekaj svojega trdi, pa ne vem v cem je stos.
Nagiba v ovinku ne zeli narediti v notranjo stran, ker potem mora na spodnji strani, kjer se bo cesta spet obrnila v drugo stran narediti peskolov in cev pod cesto v kanaleto na drugo stran. Sicer naj bi voda zmrzovala na cesti medtem ko bo tekla preko ceste.
Ima pa v ovinku krajan dostop z dvorisca in odvodnjavanje z dvorisca je reseno na cesto......kam bo pa tisto teklo?
Na drugi strani (nizje od mesta slikanja) je pa polozil 15m cevi. Kam bo pa tista voda tekla ce bo padec proti cevem?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Tole.sicer ni vaska pot, ampak predvidevam da lokalna ali celo regionalna cesta moravce izlake.
Edini odsek na cca 5km ceste (sicer pa eden izmed redkih mest primernih za prehitevanje od termita pa do izlak ni bolj primernega mesta, to je okoli 14km) kjer je mozno varno.prehiteti kak traktor ali kaksnega nedeljskega voznika, oni pa narisejo polno crto. Zaradi dovoza od hise na sredi ravnine?
Nekoliko stran pa nepregledni ovinki narejeni s prekinjenimi crtami...

In potem mene otrok na zadnjem.sedezu sprasuje zakaj prehitevam ob polni crti. Pa ne bom pol ure za traktorjem.peljal.....
Zakaj ne vprasa zakaj je tu polna crta?
Bom pa jaz!
evil.gif


 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
hanzi na cesti čez gorjance so na najbolj ravnem in preglednem delu nabili dvojno polno črto... zakaj je to tako vprašaj upravljalce itd. najbrž pa se je nekdo "bunil" zakaj se tam prehiteva...