webasto - Thermotop vprašanje

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Eno vprašanje gled uporabe webasta.
Nastavim si timer za odhod ob xy uri. Do avta pridem recimo 5 minut prej in vebasto dela na polno. Ali ga morem izklopit na "roko" ali zaženem avto in on to sam zazna in se izklopi? Ali pač ob zalaufanem avtu dela dokler on ne zazna tiste temperature kot bi jo naj dosegel?
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Bi rekel, da druga varianta. Sploh če je naknadno vgrajen, se pravi da ni 'povezan' z avtom. Logika pravi, da če je začel greti, bo pogrel (brez da uporabnik poseže vmes) do cca 70 stopinj, potem gre v low power mode, če ga seveda uporabnik že prej ne izključi.
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
ne vem kako dela ce je naknadno vgrajen, pri mojem, ki je vgrajen ze tovarnisko, preneha delovati ko prizges avto, razen ce je potreba da dogreva (diesel pac
smile-1.gif
), da pride cimprej nadelovno temperaturo.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
povej avto in kaksen grelec, naknadno ali original vgrajen

grelec laufa 30 minut, potem se izklopi (da ne poje akumulatorja)
Načeloma grelec ogreva vodo do temperature nekje 80 stopinj, ker drugače bi se odprl termostat in bi spet temp padla
Jaz sem ročno vgrajenega po vstopu v vozilo sam prižgal, da se je voda prej segrela med samo vožnjo
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Toyota prius+. Webasto je thermotop C na benz in sem 100%, da je naknadno vgrajen. Zraven je HTM T100 daljinec.
Greje vodo v bloku. Glede na stanje nastavitve ventilacije ob izklopu avta tudi piha v kabini.
Sem pa v čisti temi glede tega. Nekaj sem bral navodila. Da bi naj bla neka tipka za izklop in nekis enzorji temperature v kabini ampak nimam pojma sploh kak to zgleda in kam se ponavadi vgradi.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
zdaj ne vem, kaj točno te zanima
glede na prvo vprašanje je odgovor DA; SAM IZKLOPI, po 30 minutah, ni pa narobe, če ga potem sam vžgeš nazaj med vožnjo
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
ja to me je zanimalo. Ali morem preden zalaufam avto izklopit webasto sam ali on poskrbi za te zadeve.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
sam ugasne po 30 minutah (eni majo 45) oz. ko doseže max temp vode (recimo npr 70 ali 80 stopinj, ne vem točno)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
ja to me je zanimalo. Ali morem preden zalaufam avto izklopit webasto sam ali on poskrbi za te zadeve.

Zakaj bi ga izklapljal? En kup avtov (večinoma večji dizli) ima serijsko webasto samo za to da ko zalaufaš avto štarta tudi webasto da čimprej ogreje motor in se potem izklopi. Skratka nič narobe ni če webasto dela ko dela motor, še celo blagodjeno je ker se sumarno porabi manj goriva in obraba motorja je manjša.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Po kolikem času se izklopi lahko nastaviš na samem daljincu, T91 ali T100 recimo. Imaš po 10 (ali 5 ne vem točno ) minutne intervale, max mislim da je 1 ura.

Jaz vidim prednost v webastu samo v tem, da ti pogreje vodo še preden ti štartaš avto, se pravi se delno znebiš hladnega zagona, plus da je pač toplo v kabini (to je pač komfort).

Prej sem imel tako kot pravi utiševalec, sedaj pa prižgem ročno preko daljinca in ni primerjave. Je pa res, da ko zadeva začne hecat je smotano, ker (glede na lokacijo montaže) težko prideš zraven. Mene *ebe mislim da senzor temperature in enkrat dela ,drugič ne.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Eno vprašanje gled uporabe webasta.
Nastavim si timer za odhod ob xy uri. Do avta pridem recimo 5 minut prej in vebasto dela na polno.

Rajši si nastavi..če ga že imaš..da vsaj 15 minut prej dela. To kar webasto porabi boš dobil noter ker bo motor praktično takoj segret in bo porabil konkretno manj kot hladen zagon brez grelca.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Če pride 5 minut prej, kot je predvidel da bo prišel do avta in webasto dela - a ne pomeni to, da je bil webasto nastavljen na delovanje PRED predvidenim časom odhoda?
17758-icon_confused.gif
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Sam uporabljam naknadno vgrajen webasto z uro in daljincem. Če vklopim z daljincem, ga z njim tudi izklopim, ali pa dva pritiska na uri v avtu. Ura ima 60 minutni timer,po kateri se sam izklopi, če ni nastavljen na krajši čas. Deluje mi brezhibno že 8 leto in mi ni niti malo žal za 1250€.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja in? Webasto zalaufa in v cca 10 minutah dovolj segreje vodo, da se smatra, da ni hladen zagon, in če prideš prej, pa kaj, je pač hladen zagon, kot da ni webasta. Večina starejših serijskih ima itak samo funkcijo dodatnega segrevanja ob že zalaufani mašini, da se kabina prej ogreje in motor prej doseže delovno temperaturo.

Montaža je odvisno od mojstra in zahtevnosti. Jaz sem dal 250€ za naknadno vgradnjo v Fiat Ducato (webasto je bil rabljen iz Audia), s tem, da sva se igrala z nekimi časovniki za pumpo webasta. Drugače pa ti nekateri mojstri to naredijo "zastonj" - je v ceni pri njih kupljenega webasta.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Eno vprašanje gled uporabe webasta.
Nastavim si timer za odhod ob xy uri. Do avta pridem recimo 5 minut prej in vebasto dela na polno.

Rajši si nastavi..če ga že imaš..da vsaj 15 minut prej dela. To kar webasto porabi boš dobil noter ker bo motor praktično takoj segret in bo porabil konkretno manj kot hladen zagon brez grelca.

Nastaviš čas odhoda in stopnjo udobja (temperature), webasto se pa sam glede na temperaturo okolice in avta odloči koliko časa prej bo zalaufal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Eno tvoje prej si poglej, ostalo je letelo na spraševalca o vgradnji.

Luka51 - o kakem avtu oz. webastu ti govoriš?