Kia attacks again

B81

22. jul 2007
34.455
8.934
113
Kia nima parkpilota, je pa bolj všečna od arteona. In zanimivi ljudje so jo pomagali sestavit
smile-1.gif
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Pomoje se bo stingerca peljala vrhunsko, oz. vsaj primerljivo s propelerjem
smile-1.gif


Ko pride v salone jo bom sel preizkusit, ker me res firbec matra
smile-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.224
5.789
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Clio je povsem dovolj velik avto za štiričlansko družino z malimi otroci, kjer se pač odpovejo temu, da je treba pol opreme iz stanovanja peljati nekam zraven, da sonček ne bo česa pogrešal.

Povsem dovolj je relativno. Meni ni ravno dovolj, če moram izbirat, ali bo imel mulc zadaj v stolčku speštane noge ali pa si jih bom jaz spredaj priščipnil v armaturko in sedel sključen naprej, privezat pa se je tako praktično nemogoče. Tako namreč izgleda, če se mi vsi 4 stlačimo v ženinega cliota 2.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ja, sem tudi jaz malo kislo gledal, kako nemci "lastno znamko" pljuvajo
evil.gif


Glede na izjave določenih osebkov, ki so obremenjeni z značkami, vozim korejski polizdelek. Ampak edina stvar ki jo moji Kii lahko očitam je, da je dolgočasna. Enostano zelo dobro opravlja funkcijo prevoznega sredstva, za kar je bila tudi kupljena. Kaj več pa ni za pričakovat, sploh ne za to ceno. Je pa marsikdo pozitivno presenečen, ko se vsede v Kio in ne pričakuje take vožnje, materialov. ...

So se zelo popravili od prejšnje generacije, ki pa tudi ni bila slaba kot prevozno sredstvo - mi je tudi prejšnji model služil več kot dobro.

Pogledujem za kakšnim bolj zabavnim vozom, sicer dejansko gledam za Leonom, Octavio ali Golfom v malo močnejših variantah, ampak po eni strani razmišljam da bi počakal na Stingerja ali pa če bo novi Cee'd kaj bolj zanimiv za vozit (glede na študijo proceed bi znal bit zanimiv voz ). Tudi glede na Hyundai-evo N varianto bi znali v koncernu kaj strupenega narediti tudi pri Kii.
2625334-kia-proceed-concept-626x382.jpg
 

Priponke

  • 2625334-kia-proceed-concept-626x382.jpg
    2625334-kia-proceed-concept-626x382.jpg
    35,7 KB · Ogledi: 208

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Pa še prav vse res držijo...hahaha ... Stinger zgleda kot vesoljska ladja proti wannabe Arteonu

-Arteon je v osnovi vseeno samo zelo dolg Golf.
-Arteon znotraj izgleda kot službeni passat mojega svaka.
-VW izgleda lepo, a je treba klub visoki ceni še drago doplačati barvo, feltne itd...
-Arteon je znotraj 1:1 Passat
-V avtu za 50 jurjev je Head Up displej izveden zelo neugledno (omenja nekaj v zvezi z hokejeskim pakom, ali šipco...)
-VW, radio zgleda res lepo, a dajte nam PROSIM nazaj gumb za nastavljanje jakosti (za tipkanje po +- tipkah je treba pogledati dol, pa še radio je nameščen prenizko)
-Arteon ima sicer dober motor, podvozje in zavore, a vse skupaj nekako ne paše v to klaso - manjkata dva cilindra
-Princip, da se vse jemlje iz iste police v tem primeru pač ne deluje
-KIA ima 7 let garancije, medtem ko Arteon ostaja pri zakonskem minumu.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.314
947
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pa glede na to da nimamo ravno velemest...in da si že iz Lj po 10minutah na poddeželju...bi rekel da je pozimi 4x4 dost uporaben...oz skoraj vsakič ko pozimi na periferiji zaviješ iz glavne ceste...

Kolegica živi na Zaplani, pa nimajo doma nobenega 4x4 avta. Ponavadi so ceste pri njih prej in bolj prevozne kot recimo v Ljubljani.

Povprečen voznik se itak preveč boji vsega (najbolj pa ga je strah za avto), da bi izkoristil 4x4.

Ko so zunaj zimske razmere je 99% "penzičev" lahko komot doma. In počakajo tisti dan, dva, da se ceste uredijo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
starša sta imela na prejšnjem kaškaju pogon 4x4. edinokrat ko sta ga uporabljala, je bilo nekoč pozimi na snegu, ko smo šli na vikend in sem ga jaz vklopil. pa potem sem ga jaz tudi izklopil nekaj tednov kasneje, ko je sneg že zdavnaj skopnel in sploh nista vedela, da je še vedno vklopljen
smile-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
A se ne vklopi sam, ko treba in izklopi sam? tudi, če si dal zaporo diferenciala, se naj bi izklopil pri določeni hitrosti..(če jo kaškaj sploh ima)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.083
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Nima? 7 let ali 150.000km in brez omejitve km prve 3 leta. Prenosljiva na naslednjega lastnika. Potrošni material in določeni deli imajo krajše obdobje (audio sistem, navigacija, ...). Kje si zasledil, da to ne drži?

https://www.kia.si/garancija/vprasanja_in_odgovori

Točno tako. In to ni 7 let, ampak je precej manj kot 7 let.
Pokaži mi še enega proizvajalca ki iz garancije izloča cele dele avta (navi, audio ...).
Za Hyundai lahko napišeš da ima 5 lez garancije, ker jo ima res. Na vse dele avta, brez omejitve kilometrov. Kia pa pač nima 7, ampak ima neko zmešnjavo, s katero folk nategujejo.
Zato pri ns dobi Hyundai 9 pik za garancijo, Kia pa 0.
 

B81

22. jul 2007
34.455
8.934
113
Kaj pa je pri navi in audio zadevah takšnega,da ne krije garancija?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.229
2.057
113
SV SLO
zaslon in avdio sistem imata ceno kot da sta iz suhega zlata. Pri eni evropski znamki stana zaslon avdio sistema in navigacije 2.500 eur potem si lahko samo predstavljaš koliko to stane pri KII.

Aja pa še en reklamni slogan za KIO Največ avta za vaš denar..... potem pa čez leto ali dve ko avto prodajaš Najmanj denarja za vaš avto.
evil.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
A se ne vklopi sam, ko treba in izklopi sam? tudi, če si dal zaporo diferenciala, se naj bi izklopil pri določeni hitrosti..(če jo kaškaj sploh ima)
ne, na sredinski konzoli je bilo eno stikalo, s katerim si preklapljal
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Ste pa hecni. Point vsega pri starejši generaciji, ki ima možnost tudi kak za slovenske razmere malce boljši avto kupiti je le, kako se v avto usedeš (če je višji, je boljše) in kako ga pelješ. Torej, malo višji (wannabe SUV) pa serijski all -time 4x4, da ne rabiš kaj preklapljati. Če se pa da stegniti še do avtomatika, pa še boljše. Za tisti liter večje porabe pri prevoženih kilometrih pa se noben ne sekira.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Star sem 38 in do sedaj sem imel same hač bake in karavane. Po sili razmer sem poleti kupil xaro XP in pred dobrim tednom RAV4. Pa ne grem več na nizek avto če me kolješ. Isto je moja rekla pa je par let mlajša. Edino mondeo je imel plac z veliko začetnico. Po tem se nam kolca.