Nakup električarja

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kot receno, predracun za 35200 imam pred sabo, da ima avto neko solidno opremo. Na tp odstejes subvencijo in si zelooooo blizu i3 z vec opreme, precej mocnejsim motorjem, boljsimi voznimi lastnostmi.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Jaz pričakujem, da bojo električarji hitreje izgubljali vrednost kot ostali, tako da bi mogoče le razmislil o oskubljeni Zoe. Sam bom verjetno počakal 2 leti (ko bojo lahko prodajali po preteku subvencij) in kupil rabljenega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik hogan pravi:
Ne razumem najbolje, najcenejši nov Zoe je 20.990 EUR brez subvencije + 8.500 EUR nakup baterije.
Najdražja Zoe z nakupom baterije te pride 36.590 EUR, od tega nato odšeješ še subvencijo in moraš imeti vozilo 2 leti v lasti.
Če imam jaz prave informacije, se tole enostavno zaobide. Avto na finančni lizing in potem samo lizing preneseš na kupca, lastnik je pa še vedno isti - lizing hiša
wink-1.gif
.
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.951
113
Ko je ravnonprava tema, kaksna pa je kvaliteta izdelave Volta in Ampere? Podobno kot Insignia ali je to visji razred?
Oni na tistem linku je delal 36 k km letno, menda se ni veliko na elektriko vozil?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Kar se tiče "robustnosti" je super, tudi lega je odlična, ker so baterije čisto na dnu in lepo "centrirane". Posledično je skoraj nemogoče avto recimo prevrniti, če komu to kaj pomeni
smile-1.gif


Je pa avto nizek, oz ima spredaj še namerno nekje 5-7cm gume, s katero pohrdam skoraj povsod. V kletno garažo ni šans, da pridem, brez da ne hrdam. Upam da je zadeva trajna.

Kar pa se tiče kvalitete notranjih materialov, pa mi je bil recimo P508 RXH veliko bolj všeč in tudi deloval bolje. Kako pa je insignia pa ne vem, mogoče naj Denis primerja insignio in 508
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Citat:
Uporabnik hogan pravi:
Jaz pričakujem, da bojo električarji hitreje izgubljali vrednost kot ostali, tako da bi mogoče le razmislil o oskubljeni Zoe. Sam bom verjetno počakal 2 leti (ko bojo lahko prodajali po preteku subvencij) in kupil rabljenega.

Tole imaš prav, ampak vprašanje tukaj na mestu je, katerega rabljenega električarja se splača kupiti. Volt/Ampera komot, ker so baterije odlično ohranjane. Verjetno je podobno tudi pri I3. Lean, Zoe, Soul EV...pa baje nimajo tako kvalitetnega battery managementa in posledično vprašanje kaj dobiš. Jaz si ne bi upal tvegati.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
i3, poleg Ampere/Volta ima tudi baterijo v hladilni tekočini, med tem kot ostali, ki si jih navedel, imajo le prosilno zračno hlajenje, Leaf pa še tega ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Dobro...edino Zoe preko najema baterija, tam ti jo menjajo, ko pade kapaciteta, tako da to je potem še edina realna opcija za rabljena vozila.

Čeprav vprašanje, če ne bo renault pač povečal strošek najema za rabljena vozila, oz kako se prenaša to na novega lastnika?