Test zimskih gum za sezono 2017/2018

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Bom vzel verjetno kar conti t860 razred H. Samo počakam še slab mesec, da ostali pokupijo stare zaloge.
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Svašta- Po drugi strani pa članki, kjer pišejo, da po 4 letih od DOT-a menjaš gumo...

Se pravi se je treba dobro pozanimati, kjer dobiti kar se da frišne gume. Meni je to res pomembno, ker jih ne bom znucal, prej se bodo postarale..
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Tut pri gumaxu še nisem dobil starih gum pa smo vzeli pri njih tako privat kot na firmo vsaj 15 kompletov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Sicer pa eno vprašanje, v dimenziji ki jo kupujem razlike v ceni med Dunlopom, GY ter Contijem ni. Pa me glede na to da je letošnja zmagovalka prav v tej dimenziji Dunlopka zanima, kako se Dunlop obnese čez 2-3-4 sezone? Namreč pnevmatika se bo montirala na avtomobil ki dela pozimi morda 2-3.000km tako da bo guma za kar nekaj časa. Torej kaj? Vzet Conti in je to to ali...? Sem pa tudi gledal v tej dimenziji Savo Eskimo HP2 ki pa je v tej dimenziji letos strašno dobro ocenjena ampak zopet vprašanje kako bo čez nekaj let s to gumo... Je pa razlika v ceni 27%. Sava je 73€ ostali zgoraj našteti pa so 99-100€/kos.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A ni pri FR razlika samo v tistem zaščitnem robu za feltno?

Edino ne vem, ali sta TS 850 P in TS 850 P SUV dejansko različni gumi, ali imajo samo v določenih dimenzijah zraven še oznako SUV. Na Contiju ni videt ločene gume (piše edino v opisu, da je namenjana tud za SUVe), imajo pa na gumaxu nekatere oznako SUV druge pa ne.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Imaš popolnoma prav, nevem zakaj mi je prišlo na misel na FR pomeni flat run oz. prav se celo reče run flat tako da vse jasno, hvala!
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
flat run je ponavadi RFT oznaka ...

RFT so po mojih izkušnjah malenkost glasnejše in trše, so pa zaradi tega malce boljše v ovinkih.

Ynos - poglej za Pirellijem, so nekako super allround gume, povsod svoje delo opravijo zelo dobro, vsaj pri meni ... pa so menta Sottozero3 še boljše, kot moje ...
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
kaj priporocate za dimenzijo 215/50/17?
do zdej sem mel alpin a4 pa so mi bile prvo sezono super, potem pa malo pretrde.
conti bi mel, ampak so svinjsko drage.. malo gledam pirelli sottozero 3, so to tok gume? od teh premium znamk majo edine kokrtolk normalne cene.

Če prav vidim, je v tvoji dimenziji na gumaxu razlika med Dunlop Winter Sport 5.

Sotozzero 3 po mojem ni slaba, samo jaz bi dal tistih 16€ več za konti
smile-1.gif
Una znižana Sottozero 3 je pa predlanski DOT.

Ni ravno poceni dimenzija.

Ja, saj med conti in pirelli sem se odlocal, ampak sem gledal na gume direkt. tam je cena 142 proti 117 eur, je pa ze kar razlika.

glupa dimenzija, vem. ampak trenutno nimam 16" za zimske, od homologiranih 17" so pa te najcenejsa dimenzija.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
ksz

Danes kolovratil po LJ in mi je ostalo nekaj casa, pa si recem: kaj pa ce bi za gume preveril, guzve v tem soncu najbrz se ni.

In sem verjel ADACu, se odlocil za Kleber Krisalp HP3, poklical na gume-pnevmatike.com v Siski, imajo na zalogi, lahko pridem iskat in zmontirat.

Na vrsti v 5min, ekipa super hitra, gume stare 3 tedne (dot 3917), cena nizja od ostalih internet ponudnikov.

Pa tudi domov sem se varno pripeljal, navkljub "made in poland" napisu
smile-1.gif
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
kaj je poanta teh oznak?
niti približno niso podobne testu. Za porabo in oprijem na mokrem ima Nokian boljše oznake kot druge ki imajo na testu boljšo oceno
untitled.png
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
btw: iz Mimovrste so mi napisali, da se trudijo, da bi dostavili pnevmatiek z DOT iz najmanj lanske sezone.
sprasujem se.gif
Iz najmanj lanske??
Prejšni četrtek 12.10. naročil ContiWinterContact TS860 205/55R16 91H. V petek 13.10. prevzel. Čeprav je bila predvidena dobava 14.10.
DOT 3717.
Najcenejše, kar je bilo tisti trenutek možno. 86.90 - 347,60
Sem redna stranka in nimam nikoli nobenih problemov. Prevzem osebno.
Imam občutek, da nekateri namenoma sabotirajo omenjemo spletno trgovino.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Zato pa sprašujem kakšne so izkušnje s prodajalcem, ker še nisem kupoval pri njih.

S tvojim butastim odgovorom nisi nikomur pomagal!
stupid-1.gif

A mene imaš pa na ignore listi??
evil.gif

Sem ti lepo napisal da že dosti let tam kupujem tako letne kot zimske gume in še nikoli ni bil problem z DOT oziroma pravilneje, z letnico izdelave. Vedno vse tako kot mora biti, cena, letnik izdelave, dostava ....
zmaga.gif
:
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
kaj priporocate za dimenzijo 215/50/17?
do zdej sem mel alpin a4 pa so mi bile prvo sezono super, potem pa malo pretrde.
conti bi mel, ampak so svinjsko drage.. malo gledam pirelli sottozero 3, so to tok gume? od teh premium znamk majo edine kokrtolk normalne cene.

Če prav vidim, je v tvoji dimenziji na gumaxu razlika med Dunlop Winter Sport 5.

Sotozzero 3 po mojem ni slaba, samo jaz bi dal tistih 16€ več za konti
smile-1.gif
Una znižana Sottozero 3 je pa predlanski DOT.

Ni ravno poceni dimenzija.

Ja, saj med conti in pirelli sem se odlocal, ampak sem gledal na gume direkt. tam je cena 142 proti 117 eur, je pa ze kar razlika.

glupa dimenzija, vem. ampak trenutno nimam 16" za zimske, od homologiranih 17" so pa te najcenejsa dimenzija.

Vzemi conti pri gumaxu
zmaga.gif
:

Avtofun: enako, jst bi vzel conti, fr pa je zaščitni rob in ne runflat, sicer pa je pri conti za runflat oznaka ssr
wink-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
In sem verjel ADACu, se odlocil za Kleber Krisalp HP3
Se prvi vtisi po dveh kestlih vecinoma na avtocestah v tem precej toplem vremenu:
avto ocitno kuri vec kot s starimi fulda kristal montero 3, pa bolj se gunca skozi ovinke
frown-1.gif

Verjetno je neka logika, nove so obcutno mehkejse in imajo vec trenja in visji profil, ampak pogled na cagr pa razocara.
Je pa po obcutku malenkost tisja.
Oprijem seveda precej boljsi, na suhem in mokrem.
 

ElBarto

Zelenc'
21. maj 2008
16
0
1
Ajde znalci, mi zna kdo povedat, kakšna je razlika med tema dvema gumama?
Razen v blagovni znamki?
Je Debica bolj plastična ali lahko sklepam, da je samo namenjnena drugemu trgu in zato druga blagovna znamka, receptura in postopek pa še vseeno pod okriljem Goodyeara?

http://www.sava-tires.com/sava/si_sl/tires/passenger/eskimo-hp2/
https://www.debica.com.pl/opony/_23?tt=178

razlika je cca 10 eur po gumi...majhno razliko v samem profilu na sliki najdem, sredina ima pri savi obliko ki spominja na "M", pri debici na "A".. ampak se mi zdi, da bi to lahko bila samo razlika zaradi različne dimenzije gume, ki je bila slikana....ne vem...

Prosim za konkretne odgovore, brez trolanja in nabijanja..

LP!