preVWara

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Evo, točno to sem čakal. Prvi Janez se je že pofočkal. Raje vse od nič, kot da bi nekomu, ki se spravi to delat zate (in zase seveda tudi) in prevzame celotno tveganje in stroške nase skeširal pošteno zasluženo provizijo. Koliko bi bilo po tvoje pošteno? 1-2%, ali je to že preveč za malo papirje premetavat.?
Če ti je to preveč lahko komot sam sprožiš tožbo in boš vse pokasiral, če jo boš dobil seveda.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Mislim da vsi tukaj rabite en reality check. VW je too big to fail. So temelj nemške industrije. Nemčija je glavna v EU. Dokler se katero od teh dejstev ne spremeni, lahko vi vsi skupaj, vključno z ZSP samo sanjate da se bo kaj zgodilo, ker se enostavno ne bo. Če bi se mislilo, bi se že zdavnaj

VW ne bo stal/padel zaradi ZPS-ja (ali njegovega avstrijskega/nemškega/španskega/fracoskega ekvivalenta). Ampak zaradi politike. Kar pa ne pomeni, da nihče od naštetih ne bo (oz. ne more) ničesar iztožil.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ah je** * se naj...

Ravno za to sem kupil dizlgejta, da bom profitiral zdaj pa...
uf-1.gif


grin1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Hec je nekako v tem da si ga kupil pred afero in prodal po njej. Če si prodal pred afero, tudi če si 1. lastnik pomoje ne pride v poštev, ker ni bilo izgube vrednosti. Pomoje, baje, najbrž, verjetno,....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Avto kupljen kot uvozeno, rabljeno pred septembrom 2015. Pisan na s.p.
Se lahko pridruzim ali ne?

Zaradi tega trpi ugled podjetja, ker se vozimo z goljufom okrog
evil.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Tudi sam včasih vozim vozilo z omenjeno napako. Na zacetku sem čutil veselje ob voznji z avtom, sosedje so me zavistno gledali in si mislili, lej ga: mlad, lep, nevaren, uspešen - saj ma DAS AUTO!
Po tej aferi pa ni več veselja, ko se usedem v avto mislim na ogrožene pingvine na antarktiki, katere posredno ogrožam z vožnjo te ekološke katastrofe, ko se vozim po naši ulici prav čutim zbadajoče poglede sosedov, ki si mislijo poglej ga japija, vseeno mu je za okolje. Ker je forum anonimen, tukaj tudi priznavam, da imam probleme z erektilno disfunkcijo, ker se pač ne počutim več DAS MANN! in sedaj če se pridružim tej sodbi lahko v najboljšem primeru pričakujem 1k, 2k, 3k€ A vam ni jasno da je moje življenje uničeno. Hočem maljon eurotov, ne pa par eurov.
jezen.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
A te niso poklicali, da bi odpravili težavo? Tehnično na avtu odpravijo manj kot v eni uri, za psihične posledice pa bo potrebno zdravljenje z antidepresivi. Sicer so sedaj že naravne medote psihoterapije.
nahrung002.gif


Citat:
Uporabnik Guinness pravi:

Po tej aferi pa ni več veselja, ko se usedem v avto mislim na ogrožene pingvine na antarktiki, katere posredno ogrožam z vožnjo te ekološke katastrofe, ko se vozim po naši ulici prav čutim zbadajoče poglede sosedov, ki si mislijo poglej ga japija, vseeno mu je za okolje.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
zmaga.gif


Kaj ce bi tisti ki smo ga imeli na podjetje sli v svoj /visji zahtevek... Izguba ogleda druzbe, izguba dohodka...

Kok manj ljudi si pa hod ogledovat tvojo firmo odkar mas VW?
hysterical-1.gif
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
KSZ:
ali so avti po specifikaijah (homologaciji), če so potem zakaj SW update?

Seveda je tu zadaj veliko (D) politike tako, da ni črno/belo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Tudi sam včasih vozim vozilo z omenjeno napako. Na zacetku sem čutil veselje ob voznji z avtom, sosedje so me zavistno gledali in si mislili, lej ga: mlad, lep, nevaren, uspešen - saj ma DAS AUTO!
Po tej aferi pa ni več veselja, ko se usedem v avto....

Pa saj NEVAREN si še sedaj....sam da tokrat ne samo sebi....ampak tud drugim
priden.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Tudi sam včasih vozim vozilo z omenjeno napako. Na zacetku sem čutil veselje ob voznji z avtom, sosedje so me zavistno gledali in si mislili, lej ga: mlad, lep, nevaren, uspešen - saj ma DAS AUTO!
Po tej aferi pa ni več veselja, ko se usedem v avto....

Pa saj NEVAREN si še sedaj....sam da tokrat ne samo sebi....ampak tud drugim
priden.gif

Za te zaljive besede se lahko odkupis samo s povabilom na pivo
10.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Cist odvisen kakonsposobmega racunovoejo in odvetnika imas.
Sicer pa nimam firme na sejmu, tako da si jo ne ogleduje veliko ljudi. Seveda pa tisti ki pridejo videjo to ekolosko bombo.na dvoriscu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Če bi kdo imel osnovo za tožbo je to država. Ker tu pa je šlo za gladko utajo davkov. Žal tepci pri koritu niso sposobni spacati skupaj česa takega.

Tu jaz mislim da bi tule mogla it država v akcijo in iztožit vse kar je izgubila davkovna konto nižjih izpustov,

Kaj je pa izgubila? A so izpusti CO2 (na katere je vezan DMV) zdaj uradno kaj drugačni, kot so bili?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
ker v času uvoza vozila niso imela takih izpustov kot so bili deklarirani.
No ja... Pri katerem proizvajalcu pa tile podatki držijo v reali
confused-1.gif
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Tukaj ne gre za realno porabo,temvec testirano uporabo. Testi se pa delajo zato,da lahko v enakih pogojih, primerjas različna vozila med seboj. In ce nekdo pri teh testih goljufa potem to ni OK.

Realne porabe pa ne mores zmerit,ker je prevec dejavnikov,ki vplivajo na konči rezultat. Pravila,ki so bila npisana so bila prevec ohlapna in so proizvajalci to izkoriscali.bomo videli ali bo merjenje po novi normi kaj boljse.se bodo pa proizvajalci spet s casom prilagodili tudi temu.