Prodaja avtomobila, hitra pomoč?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.268
29
48
Pa saj ti razlaga, da je standardni postopek tak in da seveda dobiš papir leasing hiše, ki ti potem nakaže denar
rolleyes-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
Napisal je tole: jaz tu ne vidim da bi podpisal jaz kot prodajalec kako pogodbo razen kupoprodajno

avtohiša dobi pogodbe od lizinga, istočasno se tam narišeta ti in kupec, kupec podpiše lizing pogodbe, ti podpises kupoprodajne pogodbe.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Napisal je tole: jaz tu ne vidim da bi podpisal jaz kot prodajalec kako pogodbo razen kupoprodajno

avtohiša dobi pogodbe od lizinga, istočasno se tam narišeta ti in kupec, kupec podpiše lizing pogodbe, ti podpises kupoprodajne pogodbe.

Kaksno pogodbo bi pa se rad? Kupoprodajna pogodba ni pogodba? Itak pa se kupec potem nima kaj izmisljevati, da ne bi placal... saj denar namesto njega izplaca leasing hisa... ko ima enkrat leasing pogodbo podpisano, je deal ze odobren...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Preprosto in načeloma utečen postopek, po drugi strani pa vprašanje al se za par tisoč EUR splača tvegati. Če imaš druge kupce, ki ti ponujajo podoben denar prodaj njim in je to to. Če nimaš potem pač prodaj temu. Imel boš več dela in nekoliko tvegaš, da je posrednik mutni in ne boš prejel kupnine v dogovorjenem roku. Ti kot prodajalec boš namreč imel samo pogodbo s posrednikom. Tebi se leasing hiša ne bo zavezala, da ti bo do dneva x res nakazala kupnino v takem in takem znesku, ampak bo to nakazala posredniku od katerega bo ona kupila avto in šele potem bo posrednik izvedel nakazilo na tvoj TRR. Tukaj pač tvegaš, da je posrednik "kriminalec" in ti tega ne nakaže ali pa bo zamujal z nakazilo. Zdaj če gre za renomiranega posrednika lahko tvegaš, če je nek čuden ne tvegaj. Aja minimalno kar bi jaz zahteval pred prepisom vozila na posrednika je izjava leasing hiše, da je končemu kupcu odobrila leasing in da bo kupnino v znesku x nakazala direktno tebi in ne posredniku. Če tega ne želijo pripraviti potem se jaz pač tega nebi šel. Pa če gre za 1.000 EUR ali pa 30.000 EUR.
Naj si kupec uredit kredit ali pa poišči drugega kupca. itak so danes pooji za odobritev kredita in leasinga enaki. Ne vem zakaj bi moral ti kot prodajalec nase prevzeti toliko tveganja pa naj bo utečen ali neutečen posel in verjemi, da zadeve poznam zelo od blizu in vem kako se stvarem streže.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Branje mi ne dela težav. Ampak dokler ne vidim denarja pač kupec nebo na sebe pisal. Preprosto. Ni edini kupec, se bo že najdo drug če temu to ne ustreza. Na kak način bo pa prišel do denarja pa ni moj problem
Če pa dobim od lizinga jaz papir kot ga omenja McGiver se pa da pogovarjat. Dokler pa samo kupec podpisuje pa ne

Ponavljam.

PREBERI kaj piše.
Večina razume.


TI dam pa vseeno namig, ti avto prodaš avtohiši, avtohiša ti je dolžna denar, nima veze kdo je kupil potem tvoj avto, denar ti bo dala avtohiša s katero imaš pogodbo od odkupu. Seveda pa je pogoj za to, da je kupec podpisal novo lizing pogodbo, zato pa to narediš istočasno...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Branje mi ne dela težav. Ampak dokler ne vidim denarja pač kupec nebo na sebe pisal. Preprosto. Ni edini kupec, se bo že najdo drug če temu to ne ustreza. Na kak način bo pa prišel do denarja pa ni moj problem
Če pa dobim od lizinga jaz papir kot ga omenja McGiver se pa da pogovarjat. Dokler pa samo kupec podpisuje pa ne

Ponavljam.

PREBERI kaj piše.
Večina razume.


TI dam pa vseeno namig, ti avto prodaš avtohiši, avtohiša ti je dolžna denar, nima veze kdo je kupil potem tvoj avto, denar ti bo dala avtohiša s katero imaš pogodbo od odkupu. Seveda pa je pogoj za to, da je kupec podpisal novo lizing pogodbo, zato pa to narediš istočasno...

Če je avtohiša poštena in ne pred stečajem potem načeloma ni panike. Nimaš pa nobenega zagotovila, da bo res plačala. Če bo bo, če ne pa jih lahko tožiš...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
tak kot je igi napisal če je poštena.
Kdo ti bo pa vse to zagotovil če jih ne poznaš? Mah sem preveč teh zgodbic že videl s kakimi žavbami so vse namazani kupci da bi nekomu kar tako slepo verjel. Kot pravijo: better safe than sorry. Vsaj jaz se tega držim pri prodaji. Neglede na to kaj prodajam.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz tudi ne bi delal prepisa, dokler ne bi videl €. Če avtohiša nima za en ****** star avto založit evrov, potem naj se pač ne gre tega posla.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Očitno se ne gre za odkup avta s strani avtohiše, ampak le za posredovanje pri prodaji med prodajalcem (op) in kupcem, ki bi rad vozilo kupil na lizing.
wink-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Očitno se ne gre za odkup avta s strani avtohiše, ampak le za posredovanje pri prodaji med prodajalcem (op) in kupcem, ki bi rad vozilo kupil na lizing.
wink-1.gif

Ja pa sej avtohiša to ne naredi zastonj. Jaz recimo sem tudi samo "posrednik" med uvoznikom klim in končno stranko. Pa še nobeni stranki ni bilo potrebno prej plačati, preden sem naročil pri dobavitelju. Jaz kupim in potem prodam stranki. Seveda bi pa večina rada prej prodal in potem kupila.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ja Igi, postopek pri tovrstni prodaji je pač tak, kot ga opisujejo. Seveda posrednik dela za provizijo, to je jasno, vendar noče prevzeti rizika da mu vozilo ostane na dvorišču, saj v tem primeru le posreduje pri ureditvi leasinga. Torej za določeno provizijo "dela uslugo" tako prodajalcu kot kupcu.

Če op ureja leasing za kupca upam, da si je izbral zaupanja vrednega posrednika in ne kakšno sumljivo avtohišo, kjer ni siguren če bo denar dobil. Če pa zadevo ureja kupec, bi bilo dobro biti previden, ker niso vsi pošteni. Sicer niti ne vemo za kakšno eksotično vozilo in kateri cenovni razred gre.
evil.gif


Aja, še to: ti nisi v isti poziciji, kot avtohiša v tem primeru, saj stranka pri tebi naroči klimo in kompletno storitev montaže.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz...

Sam pa res komplicirate vse počez...to da se tako avto proda ni nič nenavadnega....enako kot da bi dal prodajalec avto v komisijsko prodajo posredniku. Nazadnje sem to naredil cca. pol leta nazaj...samo da so pač oni za mene avto prodajali...tako ali tako gre 3/4 avtov na leasing čez...pustimo kante za jurja,dva. Na prepis sem šel jest, posrednik ker je to urejal in se je tam leasing pogodba podpisala in kupec avtomobila.

Gresta prodajalec in kupec do dealerja kjer kupec izpolni vlogo za leasing, ko je leasing odobren se podpiše leasing pogodba in se gre na prepis avtomobila kjer se uredi še vse formalnosti. Kupnina iz leasinga je tako ali tako nakazana dealerju, on ti pa plača avto kot da ga je kupil od tebe. Sam sem denar dobil na trr v 2 urah po prepisu avtomobila, dealer pa je kot sem napisal dobil denar od leasing hiše. Taki posli delajo dnevno. Vsak dealer je itak za te stvari saj dobi provizijo od leasinga brez da se pretegne. Se gre pa to delat k malo večjim dealerjem ki imajo kaj denarja na lagerju in ne takemu s 4 avti na dvorišču, tako da ni potrebno poslušati zgodbic da bo prodajalcu nakazal denar potem ko ga dobi od leasinga.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bistvo si napisal v zadnjem stavku: takoj po prepisu na AH nakazilo na tvoj račun, ne pa čakat dva dni na leasing denar.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ampak zakaj bi avtohiša plačala preden dobi denar ? Saj je v tej vlogi le kot posrednik.

Edino logično je da plača ko dobi plačilo oz lizinga, že z tega vidika da če se karkoli zakomplicira tik pred izplačilom ( npr. nepravilno sklenjena zav. polica ) , pa da se potem se avtohiša s tem zajebava, zakaj že?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj bi se pa prodajalec s tem zajebaval in se spravljal v riziko? On nič ne dobi "riziko nagrade"!