Prodaja avtomobila, hitra pomoč?

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.504
113
Fizična oseba prodaja rabljen avto. Druga fizična oseba ga želi kupiti, vendar se zmeni s pravno osebo (prodaja rabljenih avtomomobilov), da ga kupi od prodajalca in potem kupcu naprej uredi leasing tega avta. Do tu vse ok.

Leasing hiša pravi, da prodajalec dobi del denarja takoj, nato se naredi prepis avtomobila na leasing hišo. Avtomobil naj bi tudi po prepisu ostal pri prodajalcu. Nato leasing hiša uredi vse potrebno za kupca in čez 2 dneva nakaže preostanek kupnine prodajalcu, ki nato izroči avtomobil.

Je to vse čisto iz vidika prodajalca? Prodajalec (jaz) namreč ne želi delat prepisa, dokler ne dobi celotne kupnine, vendar to baje v tem primeru ni mogoče, saj leasing hiša noče delati ničesar, dokler prepis nanjo ni narejen, šele potem nakaže preostanek kupnine.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Če avtohiša odkupi avto, se plača prodajalcu celotna kupnina, naredi prepis in ta izroči avto avtohiši ter tukaj zaključi s tem avtom. Vse nadaljne stvari urejata avtohiša in bodoči kupec, prodajalec s tem nima več nič veze.

V tvojem primeru pa nekaj mučkajo, verjetno bi se avtohiša oz. avtoprodaja rada zaščitila, da jim v primeru neodobrenega lizinga, ne ostane avto na dvorišču, še posebej če gre za kakšno bolj specifično zadevo in ne ravno za Passata TDI. Oni bi radi lepo samo asistirali pri ureditvi lizinga, na ta račun pokasirali provizijo, avta pa dejansko ne bi vezali nase.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.504
113
Tako je, v tem primeru je avtohiša le posrednik se verjetno želi zavarovat. Ne vem pa kaj pomeni, da je avto prepisan na avtohiša, imam ga pa še jaz, saj ga vozit verjetno ne smem več in mi ne koristi dosti, če mi avtohiša ne plača?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
leasing hiša nakaže denar avtoprodaji šele po registraciji vozila (po podpisu pogodbe novega kupca), načeloma v 2 dneh nakažejo.

čist logična stvar avtoprodaje, zakaj bi odkupovali avto če ni 100% da bo nova stranka sploh dobila odobren leasing?

pa ne mislit da bo avtoprodaja to delala z 0
smile-1.gif
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.504
113
Razumem, mi je avtohiša enako razložila. Oni dobijo denar od leasinga, ko odobrijo leasing in nakažejo naprej meni. Vnaprej pa NE plačajo nikoli. TOrej to štima. Kaj pa iz vidika prodajalca? Prepis sem naredil. Nato banka zavrne leasing...imam lahko težave ali dobim pač prepis nazaj in to je to.
 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
ne, ne dobijo denarja ko odobrijo lizing, ampak šele ko nova stranka registrira avto (še prej mora podpisat pogodbo z lizing hišo), novo prometno dovoljenje z vpisanim lastnikom leasing hišo!

ne vem zakaj ste šli prvo delat prepis, prvo papirje na lizing hišo in čakat na odgovor.... ko je odobren lizing, gre nova stranka na podpis pogodbe, vi pa prepisat avto iz starega lastnka na avtohišo, šele na koncu nova stranka gre registrirat avto
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ampak zakaj potem sploh mešati avtoprodajo zraven? Saj če greš kot fizična oseba na lizing hišo lahko vse sam urediš? Ali se motim?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
pravna oseba mora bit vmes, ponavadi določene leasing hiše zahtevajo da so pogodbeniki (pogodba med leasing hišo-avtoprodajo)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.086
113
če na kratko napišeš. Ko dobiš željen denar nardiš prepis in nič prej.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.504
113
Nismo naredili še ničesar, samo ustni dogovor o prodaji je sklenjen, zato pa sprašujem. Posrednik (avtohiša) bo sklenila leasing z leasing hišo in naredil naj bi se prepis avta na to leasing hišo. Ko bo leasing hiša dobila novo prometno dovoljenje z njimi kot lastnikom, nakažejo denar posredniku (avtohiši), oni pa meni. Do takrat je avto v moji lasti, potem naj bi ga predal novemu lastniku. Če prepisa na Leasing hišo ni, denarja ne nakažejo, zato mora biti narejeno to vnaprej. Avtohiša je le posrednik vsega tega.

Sklepam, da do prepisa že Leasing hiša ve, da je vse ok in je potem samo še postopek, ki se sprovede.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.404
4.504
113
Potem je to čisto in vse ok. Kaj pa, če prodajalec denarja ne dobi nakazanega, avto ima še vedno doma, prepis pa je na Leasing hišo?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Nemorem verjet kok kompliciras.


Pojdi prosim po korakih

1. kupec naj vloži vlogo za odobritev lizinga, ne rabite nič prepisovat še, to samo toliko da vidiš ali je odobreno ali ne.
2. ko dobi pozitiven odgovor, vzemi 500€ are če je še nisi prej
3. avtohiša dobi pogodbe od lizinga, istočasno se tam narišeta ti in kupec, kupec podpiše lizing pogodbe, ti podpises kupoprodajne pogodbe. Kupec plača polog avtohiši oziroma tebi v kolikor je odstopna izjava ( stvar dogovora)
4. gresta na tehnične preglede, ti odjaviš staro makino, naredis prepis na avtohišo in istočasno novi lastnik registrira avto na sebe, obvezno mora vzeti kasko in točo
5. gresta nazaj na avtohišo, skopirajo prometno in polico, pa še tvojo bančno kartico da ti nakažejo milijone.


To je to.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.086
113
nikoli in nikdar.
Ti boš nardil človeku ki ga ne poznaš prepis predn dobiš denar.
Bravo. Potem pa ni čudno kak beremo o nategih.
Ko se avto prodaja se ne dela prepisa dokler nimaš dnara pred sabo. To je to in nič drugega. Če kupec tega ni pripravljen rečeš hvala adijo in greš.
In če se kupec odloči, da ti ne da denarja ko je enkrat pisan avto na njega in registriran? Kaj mu boš?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
V bistvu je stalna praksa že dolga leta taka kot jo je napisal lost. Avto se prepiše na lizing hišo, ki tudi nakaže denar. Avto ostane pri prodajalcu, dokler ne dobi denarja. Kupec tu ne odloča o tem ali da denar ali ne, on bo imel leasing.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.192
113
v lokalni ostariji
luka51 tukaj vmes ni en jaro ki bi rad zastonj do avta prišel ampak leasing ki ima svoja pravila igre. najprej prepiši pol plačamo. če sprejmeš ok če ne adijo...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako kot Luka51 razmišlja veliko prodajalcev in recimo pri nepremičninah je še huje. Ne dam dovoljenja za vpis v z.k. dokler ni denarja na mizi. Banka pa seveda ne da kredita in smo tam.

Mi to rešujemo z zavezujočo izjavo banke na podlagi predpogodbe; ne vidim razloga, da resen leasing ne bi naredil tega. Je pa v bistvu avtohiša vmes ravno zaradi tega "zalaganja" denarja pri leasingu. Naj oni založijo svoj denar za tiste tri dni.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
nikoli in nikdar.
Ti boš nardil človeku ki ga ne poznaš prepis predn dobiš denar.
Bravo. Potem pa ni čudno kak beremo o nategih.
Ko se avto prodaja se ne dela prepisa dokler nimaš dnara pred sabo. To je to in nič drugega. Če kupec tega ni pripravljen rečeš hvala adijo in greš.
In če se kupec odloči, da ti ne da denarja ko je enkrat pisan avto na njega in registriran? Kaj mu boš?

Ti dela branje težave?

Preberi kaj sem napisal !
bonk.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.086
113
Branje mi ne dela težav. Ampak dokler ne vidim denarja pač kupec nebo na sebe pisal. Preprosto. Ni edini kupec, se bo že najdo drug če temu to ne ustreza. Na kak način bo pa prišel do denarja pa ni moj problem
Če pa dobim od lizinga jaz papir kot ga omenja McGiver se pa da pogovarjat. Dokler pa samo kupec podpisuje pa ne