J.D. Power razglasil najbolj zanesljive avtomobile

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
... pri J.D tako je..., ce bi vkljucili notri se "supercar znamke" bi bile za Fiatom. Upam stavit, da bil Bugatti zadnji.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Tu ne gre za dejanske kljucne okvare, ampak za splosno zadovoljsrvo. Ce crkne zarnica na Kii, bo povprecni lastnik (beri Kamelon) to spregledal v zakup ugodnemu nakupu, po drugi strani, se mu bo pa cisto snelo, ce se mu to zgodi v Lord of the rings,

Ne boš verjel....priznam da je tudi mene sezulo
smile-1.gif


Mi crkne žarnica in ker se mi ni dalo razkopavat avta in ker sem imel čas sem šel zamenjat na servis...

Menjava in žarnica sta bili zastonj...ker sem takrat mel še Hyundaia v garanciji
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Aia....pa vse naj naj... Upam da ti nisem pokvaril RD
evil.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.784
6.069
113
Haha.. še Opelica poščije ene ugledne znamke... Skoraj nebi mogel verjet da je to res. Adam in Insignia bi se naj postavila precej pri vrhu. Pa ravno v neki drugi temi so Alteraši razglabljali, kako Insignie niti do 150kkm ne prilezejo, ker prej zruži motor.

Če pa mene nekdo vpraša je ta graf en veliki larifari. Ocenjujejo zadovoljstvo kupca.... pa dajte no. Kaki je to kriterij. Kriterij je lahko samo število okvar na prevožene kilometre. Vse ostalo je samo subjektivno menenje.
 
Nazadnje urejeno:

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Pozabljate na najbolj pomembno stvar, tehnično zakompliciranost. Pri dinamu od kolesa nima praktično nič za crknit, pri jedrski centrali pa miljon komponent. Zato se slednje veliko kvarijo in rabijo več vdrževanja. Obe pa proizvajata štrom
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bistveno pri tej raziskavi je, da avto ustreza temu, kar si kupil. Kio plačaš toliko in pričakuješ toliko od nje, od Audi/BMW ipd. pa pričakuješ veliko več.

Recimo v BMW E9x, daš brisalce na najvišjo stopnjo in čutiš na pedalih silo brisalcev ko butajo sem in tja. Tega noben ne bi opazil in težil pri Kii ali Hyundaiu, če pa daš 50k€ za avto pa...

Potem pa še obstajajo ljudje, ki mislijo, da če dajo 50k€+ za avto, da je pa kar 100% zanesljiv, kar je pa potem dejansko samo težje izvedljivo ker ima 100x več elektronike.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ksz
noben v nemčiji, ki nima nemškega überwagna ne bo priznal, da se je z nakupom korejskega polizdelka zafrknil in ga bo hvalil, čeprav mu stoji večino časa na servisu oz odstavnem pasu

sem pa že xkrat na AC na odstavnem pasu videl stati pokvarjene übervagne, korejskih polizdelkov pa ne ( verjetno, ker lastniki z njimi ne upajo na AC )

smile-1.gif



tu pa je enaka zadeve iz US




2016128_de1.jpg



in tu ne gre za zadovoljstvo pač pa za težave oz zanesljivost. naši bizgeci so pač polpismeni. zadovoljstvo so drugi grafi
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Ja neglede na različne raziskave je dejstvo,da je Fiat najbolj krep vagen,sledita mu Citroen BMW,Audi in blizu je tudi sekret VW !
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Tale raziskava zanesljivosti ne more biti resna. ista znamka ima v US povsem drugačen rezultat kot v Nemčiji. Ali to pomeni, da razvijajo za vsak trg povsem drugačna vozila? Mitsubuishi zelo odstopa, pa BMW tudi, to dvoje mi je v oko padlo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Frend je bil v Romuniji in se je vozil z dvema taksijema (obe Dacia), obe sta imeli preko 600.000 km....
..
ma saj tisti mercedes v turčijji tudi 1 milion. In oba sta se pokvarila samo 1x. Ne? Ja seveda. Pri nas greš pač na servis da naredijo in plačaš.Nov, novejši.
Pri strih 'jajcih' delaš sam ali pa fušar. in to pocen, vsaj tako pravijo mnogi o delih in delu. in si zadovoljen. je kompromis, starost, cena ird.
nova stvar mora pa laufat.
smile-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.268
29
48
Take raziskave so popolnoma brezveze. Jaz imam s svojo Škodo toliko problemov in napak, da me je vse minilo. Tukaj je pa pri vrhu. Pač nimam sreče očitno in mi taka raziskava kaj dosti ne pomaga.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Tale raziskava zanesljivosti ne more biti resna. ista znamka ima v US povsem drugačen rezultat kot v Nemčiji. Ali to pomeni, da razvijajo za vsak trg povsem drugačna vozila? Mitsubuishi zelo odstopa, pa BMW tudi, to dvoje mi je v oko padlo.

To sicer lahko igra vlogo v kvaliteti. Avtomobili za dolocena trzisca so narejeni "lokalno", drugje so iz izvirne drzave. Kar nekaj primerov je pri japonskih vozilih.

Recimo honda, Toyota made in japan ali made in EU/asia je razlika vidna na prvi dotik.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Tale raziskava zanesljivosti ne more biti resna. ista znamka ima v US povsem drugačen rezultat kot v Nemčiji. Ali to pomeni, da razvijajo za vsak trg povsem drugačna vozila? Mitsubuishi zelo odstopa, pa BMW tudi, to dvoje mi je v oko padlo.

ne to pomeni da v usa prodajo 99% bencinerjev, v eu pa prodajo 99% dizlov
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Pozdrav,

Meni je pa fascinantno, da se te raziskave med seboj tako razlikujejo. Če gledaš britanske ali ameriške so (razen nekaj izjem) popolnoma drugače razvrščene znamke. Zdaj pa ne vem ali imajo tako različno metodologijo ali pa so avtomobili za različne države tako hudičevo drugače narejeni. Še najbolj se mi zdi vejetno, da je vse bolj ali manj prirejeno.
Ne nisem German fan daleč od tega
smile-1.gif

Metodologije so zelo različne. Zelo zelo zelo različne.
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Še enkrat, edino merilo (ki ga narekuje tudi zdrava kmečka pamet - vse ostalo so predsodki in bluzenje) je število okvar na prevožen kilometer.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
No ja... še ta bo težka. Pomeni torej da je crknjena žarnica ekvivalent luknji v bloku motorja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.092
6.479
113
To bi bilo fajn videt sample, oz kateri modeli so bili zajeti.

Moja ima 2014 novi P308, pod garancijo je že imela ene 6 popravil. s tem da se ena napaka še kar vleče oz niti ne vedo kaj je narobe.